czwartek, 29 listopada 2012

BRUDNE CIAŁO?


Dzisiaj rozpętała się burza, po krzykliwym tytule Onetu, zaczynającym się od…wstrząsająca relacja z Moskwy. Myślałem,ze dokonano zamachu i nie ma Kremla.
Okazało się, ze po tylu miesiącach, nasz Dziennik(a jakże, któż by inny) odnalazł rodzinę, która wyżala się iż zaraz po katastrofie byli zmuszeni oglądać ciało swojej Bliskiej, która była nieumyta. I faktycznie, część komentatorów jest porażona brakiem gąbki w dłoni pani Kopacz. Faktycznie, to była katastrofa,nawet w obliczu tych kilkuset, czy kilku tysięcy części anatomicznych porozrywanych ciał.
Mnie zastanawia, co byłoby, gdyby te ciała były bezzwłocznie myte. Czy dzisiaj, byśmy mieli wojnę podobną do tej, dotyczącej samolotu. Ten został podobno umyty, deszcz na niego się lal, więc…. ukryto dowody zbrodni. Zapewne umycie ciał w pierwszych już godzinach po wypadku, byłoby okrzyknięte również próbą zatarcia śladów zamachu. Jak nie kijem go, to pałką.
Doszło do tego,że dzisiaj,zakaz otwierania trumien już w kraju, jest czynem potwornym. Wyobrażam sobie te ciała, po katastrofie LOTNICZEJ, będące kilka dni w trumnach, bez lodówek. Widzę, jak ochoczo i chętnie rodziny Ofiar biegną pożegnać się raz jeszcze z Bliskimi.
Dla PiS, dla Macierewicza, Kaczyńskiego, każdy pretekst jest dobry, aby tylko dowalić ekipie Tuska. Nie chodzi Mu przecież o kraj, o społeczeństwo, a jedynie o wielki powrót do IV RP. Do takiej polityki, gdzie spec służby,ministerstwo sprawiedliwości, będą zależne i podległe tylko jemu. Tylko partii. Bo, chciałby raz jeszcze usłyszeć – teraz k…. my. Mam nadzieje,że to nie nastąpi, bo PiS mając takiego szefa,na dodatek Macierewicza, jest destruktywny nie tylko dla siebie, ale i dla nas.

2 komentarze:

  1. Wybrańcy narodu są odbiciem społeczeństwa, które ich wybrało. Jak mawiał klasyk:-"jakiego chcieliśta prezydęta, to mata". Przed takimi osobnikami może nas uratować jedynie likwidacja wyborczych list partyjnych (okręgi jednomandatowe) oraz obowiązkowe, komisyjne badania psychiatryczne kandydatów.

    OdpowiedzUsuń