wtorek, 26 lutego 2013

JAK KRYTYCZNIE, to tylko z PiS


 
Krzysztof Szczerski zakłada fundację badawczą, która będzie zajmować się polityką międzynarodową. Uważam, że w Polsce jest czas i miejsce, by prowadzić europeistykę krytyczną - mówi nam poseł PiS. Wśród współfundatorów przedsięwzięcia są znani naukowcy.( za Onet)
 Nie do końca rozumiem, dlaczego wcale mnie nie zaskoczył pan Szczerski. Jak to zwykle bywa, jak to przystało na członka tej światłej partii, tworzy fundację, która ma już w założeniu KRYTYKĘ. Bo, jak sam przyznaje, jest w Polsce wiele ośrodków, które zajmują się polityką międzynarodową i europejską, ale bazują one na funduszach unijnych funduszy, czyli mówiąc moim językiem, są widocznie na smyczy i kagańcu UE. I tak ocenia to człowiek, który chciał być europosłem,ale nie przeszedł selekcji elektoratu. Udało Mu się wejść z listy PiS, ilością nieco ponad 4 tys głosów, do naszego Sejmu. A jak wiemy, w tej partii, nikt nie chodzi na łańcuszku prezesika, każdy ma prawo do glosowań zgodnych z własnym sumieniem i światopoglądem itd.
  Muszę powiedzieć,że oczekiwałem po tak wykształconym człowieku, więcej. Przede wszystkim nieośmieszania się.... .

4 komentarze:

 1. Podejrzewam, ze im bliżej wyborów, tym takich "gwiazdorów" będzie wiecej. Nie tylko z PISu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede wszystkim witam.Dokładnie, zacznie się rewia ,,gwiazd".

  OdpowiedzUsuń
 3. imperator50002 marca 2013 16:39

  Zabawne, jak można na fundamencie własnej niewiedzy oprzeć daleko idące, pasujące do światopoglądu zarzuty.

  "Krytyka" to to samo co "krytykowanie". "Krytyczny" jednak to nie to samo co "krytykujący", raczej "trzeźwo oceniający", "realistyczny". Zasada krytycznego podejścia to podstawa naukowego sposobu myślenia, w odróżnieniu od podejścia bezkrytycznego, przyjmującego aprobowane tezy bez należytych uzasadnień. Jak sądzę, o to właśnie chodzi w "krytycznej europeistyce". Rolą krytyka filmowego nie jest wszak potępianie oglądanych filmów w czambuł (taki absurdalny wniosek wypływa z powyższego absurdalnego wywodu), ale trzeźwa ich ocena.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ to Ty chyba nie zrozumiałeś.Czy widziałeś kiedykolwiek, aby PiS zajął się merytoryczną( nie wydumaną) krytyką? bezkrytycznie podchodzą tylko do siebie i swoich głupich tez. Wszystko i wszyscy co nie z nimi są antypolscy,żydzi, komuchy bądź szwaby.I na pewno ,,trzeźwo myślący" nie ma się nijak do ludzi z rodowodem PiS.

  OdpowiedzUsuń