wtorek, 10 grudnia 2013

WAŁĘSA

  ,,Przestrzegam przed przenoszeniem dyskusji na ulicę i przypominam, że obecny rząd w Kijowie to władza wybrana w demokratycznych wyborach. - Kliczko musi pamiętać, że obecny prezydent jest po wyborach demokratycznych".
  ,,Nie można podważać demokracji, bo następne wybory będą jeszcze szybciej na ulicy".
   ,, Europa też tak nie bardzo chce Ukrainy, to wielkie państwo, a jej rolnictwo może wykończyć nasze rolnictwo i rolnictwa innych państw".
  Zacytowałem kilka fragmentów wypowiedzi Wałęsy, który ocenił kilka ostatnich dni.Nie jestem zagorzałym zwolennikiem Wałęsy, ale muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem celności spostrzeżeń i trafności oceny sytuacji na Ukrainie. Czyżby prezydent Wałęsa, jak wino, czym starszy, tym bardziej dobry? Twierdzę, że w tych zdaniach akurat ma pełną rację. Mądry głos skierowany do zwolenników, nawet tych udawanych, co to są przeciwnikami UE wszędzie, tylko nie na Ukrainie. Jednym słowem, spodobał mi się styl wypowiedzi i jej sens.

19 komentarzy:

 1. Faktycznie, Wałęsa ma rację. Janukowycz został wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach. Tak jak Tymoszenko została skazana przez niezawisły sąd.
  Szkoda, że u nas nikt z rządzących nie beka za wałki. Mnie osobiscie wkurzaja te naciski zachodnich polityków na Ukrainę. Co z tego, że ludzie protestują. Wolne wybory się odbyły, partia Janukowycza wybrana WIEKSZOSCIA rządzi. I tyle. Przyjda kolejne wybory, naród zdecyduje. Jak widac liderzy pomaraczowej rewolucji sie nie sprawdzili (Tymoszenko i Juszczenko). Wara wiec od Ukrainy cfaniaki szukajace kolejnej unijnej kolonii i rynku zbytu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W trakcie wyborów na Ukrainie byli obserwatorzy, którzy nie zauważyli nieprawidłowości. Czyli.. :) Dziękuje za komentarz.

   Usuń
 2. Jeden kretyn popiera drugiego i tak w kółko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ukraina w UE jest potrzebna jako kolejna "kolonia" - tania siła robocza, olbrzymi w przyszłości rynek zbytu - zbudowany (jak u nas) za pozyczone pieniądze, które oczywiście trzeba oddać. A że tak jest oto uzasadnienie:
  Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem. dodam jeszcze ze gdyby np niemiec powiedzial do polaczkow od jutra macie zakaz jezdzenia naszymi markami samochodowymi -wiec co ? na rowery by musieli sie przesiasc ? tylko ze nawet rowerow -wlasnej produkcji nie maja ..co moze miec wieczny parobek ? tylko rece do roboty na swojego pana np; niemca albo partie ktora sobie wybral ...........

  Możę coś Pan Administrator strony o tym napisze? Ciekawe co? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. CZEGOŚ TU JEDNAK NIE ROZUMIEM - może mi Ktoś wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi?
  1) Europa (UE) trzyma się od tych wydarzeń z daleka. Polscy przedstawiciele jadą do Kijowa i wspierają demonstrantów na Majdanie.
  2) UE głosi hasła o prawie do samostanowienia każdego narodu, ale ws. Ukrainy milczy.
  3) J. Kaczyński w Polsce jest naczelnym eurosceptykiem, w Kijowie jest euroentuzjastą.
  4) Sejm RP przez aklamację przyjmuje uchwałę o zbrodniach na Wołyniu, a Jarosław na Majdanie stoi obok W. Kliczki i lidera partii
  Swoboda.
  5. Rosyjska prasa "jedzie" po Polsce jak po łysej kobyle i burej suce od 3 dni, a EU i świat milczą.
  6. Na co liczy Polska w tym całym zamieszaniu? Czyżby na "zyski", jak Zabłocki na mydle? Zima przed nami przecież, a gaz w cenie.
  Grzecznie pytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Kaczyńskiemu nie chodzi o dobro Ukrainy, ale o przykopanie Rosji. A nasz Sejm i władze? Nie wiem. Też nie rozumiem. Pozdrawiam, dziękuje za wizytę

   Usuń
  2. Zapamiętaj sobie ,aż do swojej śmierci. Kaczyńscy to żydzi tak jak pozostała swołocz żydowska u koryta napełnianego przez polskiego podatnika. Dobry żyd to martwy żyd. Naród ten to trutnie i kanalie cywilizacji planety Ziemi ,a żyjący z lichwy i judzenia ludzi przecie sobie.

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że dobrzy i źli ludzie są w każdym narodzie. Ale Ty masz swoje klapki na oczach, masz prawo. Niestety, jest ono całkowicie inne od mojego gdyż oceniam poszczególnych ludzi, nie nację. Co do rodu Kaczyńskich zgadzam się.

   Usuń
  4. Niech się coś msknie i w polsce jest wojna domowa,może podobnie bedzie trwała jak w Wołgogradzie ale ludzie nie zapomna bandzie złodzieji i ich rodziną krzywd wyrządzonych po 89r.Każdy z nas wie jaka drogą doszedł do majątku sąsiad czy znajomy.

   Usuń
 5. ogn. rez. Kaleń11 grudnia 2013 18:26

  To dobrze, że obalono pomnik ludobójcy Lenina. Pytanie: kiedy Ukraińcy obalą pomniki zbrodniarzy: S. Bandery i innych szuczewyczów, tudzież kljaczkiwskich?

  Bo przecież to zbrodniarze. Twórcy i aktywiści terrorystycznej organizacji OUN (winnej m.in. zabójstw obywateli polskich jeszcze przed II WŚ oraz skrytobójczego mordowania polskich żołnierzy we wrześniu 1939 r.), później UPA - "ukraińskiej powstańczej armii" - jej "żołnierze" wymordowali nie mniej niż 100 000 bezbronnych polskich dzieci, kobiet i starców, używając do tego m.in. siekier, wideł, kos, noży, torturując, okaleczając i gwałcąc w sposób, na jaki stać tylko bestię ludzką.

  Zgadzam się, że Lenina obciąża większy ilościowo ogrom komunistycznych zbrodni ("czerwony terror", stłumienie rebelii w Kronsztadzie, zdławienie chłopskiego, antybolszewickiego powstania w Tambowie). Jednak nawet krasnoarmiejcy nie mordowali wyłącznie z samej żądzy mordu, odurzenia nienawiścią, chęci obrabowania swoich sąsiadów, zgwałcenia ich żon, matek i córek; siepacze Bandery, Szuchewycza , Kljaczkiwśgiego i podobnych urządzali zaś na dymiących zgliszczach polskich wsi, wśród zmasakrowanych polskich ciał zabawy z tańcami i śpiewem przy "harmoszce".

  Czy we współczesnej Europie jest miejsce dla kraju, który kultywowanie pamięci o ludobójcach i zbrodniarzach, winnych mordowania dzieci uczynił ważną częścią swojego narodowego etosu?

  OdpowiedzUsuń
 6. I spadkobiercy tego, dziękują Kaczyńskiemu za zaangażowanie. Jak dla mnie, to chore i niezrozumiałe. Dzięki za kom.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. No cóż. Zgoda buduje... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż. Zgoda buduje... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Zauważyłem, że ma trzy takie same komentarze. Chyba niepotrzebnie klikałem Pozdrowionka!

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla Polowego Trybunały Stanu proszę sporządzić rzetelną listę ,,zasłużonych Chazarskich swołoczy’’ w rozkradaniu i sprzedaży majątku narodowego Polaków w okresie od roku 1971 do bieżącego czasu. Postawione zarzuty musza mieć uzasadnienie .
  Chazarska swołocz, pomiot żydokomuny okradł Polskę na setki miliardów i roztrwonił jej mienie, a teraz pluje Polakom w twarz manipulując mediami i stołkami u władzy.
  Trybunału Stanu - Polski Sąd Polowy wydaje zlecenie na dostarczenie przed swoje oblicze marionetek bankstero syjonisto faszystów i ich uwłaszczeniowych kolaborantów działających na szkodę narodu i państwa R.P.

  Rządząca swołocz.

  Wyssali z wielu życie
  Zabrali godność nam
  Stworzyli kraj żebraków
  Twierdząc, że wszystko gra
  Z uśmiechem na ekranie
  Szyderców leci show
  Lwie paszcze otwierają
  Pożerać ciągle chcą

  Nikt Cię nie broni Polsko
  Gdy wokół głodne psy
  Upokorzony naród
  Cierpienie, nędza, łzy

  Gdy mordy swe utuczą
  Kolejni pchają się
  W koryta ryje włożą
  I zaczną doić Cię
  Lecz karmy wnet zabraknie
  I w stołki wbiją kły
  A role się odwrócą
  I kopa damy im.
  ------------------------------
  Dzień sznura"

  Nadejdzie w końcu taki dzień,
  Gdy zginą wszyscy śmiercią szczura.
  Nie topór, nie katowski pień
  Lecz jęk i zaśpiew sznura.

  Nie znajdziesz bowiem w świecie kul,
  Co pomszczą ich okrutne zbrodnie.
  Nieważne, który z nich co czuł
  Nie może umrzeć godnie.

  Dla woja jest kamienny mur,
  Szlachetnym miecza błysk i lśnienie.
  Dla łotrów zaś napięty sznur!
  Dla łotrów poniżenie!
  Nadejdzie w końcu taki świt,
  Gdy wszyscy razem staną w rzędzie
  I „SOLIDARNOŚCI” rozwieją mit
  I krew przelana będzie.

  Czerń marmurowych płyt
  potomnym zalśni ku przestrodze,
  By nigdy już BRUNATNY świt
  Nie widniał na ich drodze.
  ………………………………………………………………………
  Ej! Polacy –
  To Wy moi rodacy .
  Zorganizujcie dywizje ,,Gromu ,''
  a ja uczynię porządek w Polskim Naszym domu.
  Tylko jedna noc i świt,
  a upadnie o swołoczy fałszywy mit.
  Od szuj i trutni dopiero po ,, kryształowej'' nocy.
  na zawsze naród Polski wyrwie się z lenniczej niemocy.
  ……………………………………………………………………………………………..
  Polacy wobec swoich dzieci i wnuków jesteście zobowiązani do zorganizowania ;
  -Polowych Plutonów Egzekucyjnych- których zadaniem jest wymierzenie kary dla polskojęzycznej swołoczy i ich uwłaszczeniowych kolaborantów za zdradę interesów narodu polskiego.

  Nie tylko poprzez wybory bezpośrednie wskazane jest ,,usunięcie polsko języcznej PO-lszewickiej swołoczy’’ i uwłaszczeniowych kolaborantów z terytorium Polski.

  Aby usunąć ,,marionetki syjonistycznego ścierwa’’ i ich uwłaszczeniowych kolaborantów należy zorganizować - Fundusz Obrony Narodu - na ,,elitarną jednostkę specjalistów’’ .
  ………………………………………………………………………………..
  Shalom dla Pasożytów. Oszustów i trolli .
  Was samozwańców zawsze prawda boli.
  Na Waszych językach zawsze brzmi fałsz i obłuda.
  Przed snem rozmyślacie czy Polaków oszukać wam się uda.

  Euro kołchoz ,czyli Chazarska swołocz gnębiąca i okradająca Goi.
  Polityka to kurtyzana i ,a lgną do niej trutnie i swołocz.
  Dla potwierdzenia dedukcyjnego toku myślenia do czego zmierzają Syjoniści proszę zadać sobie trud i zapoznać się z ;
  1/ Protokołami Mędrców Syjonu 2/ Talmudem, 3/ New World Order
  ………………………………………………………
  WYBRANIEC
  Stroi się w pawie pióra na europejskie salony,
  I nie wie głupiec o tym,
  Że się w błazeńskie przyodział szaty.

  Chce być pawiem wśród możnych tego świata,
  A czyni nas za pariasów i żebraków
  I pośmiewisko dla Europy.

  Łasy czczych pochwał i braw salonów
  Wykrada srebra rodowe dla chwil ułudnej chwały
  Uciekając wzrokiem przed uśmieszkami wzgardy i politowania.

  Lecz on przecież pierwszy, on ton nadaje
  I krok podaje… ale nie melodię
  W tańcu chocholim nad Wisły brzegiem.

  Lecz ni tysiące peanów od węży płynących
  Ni burze braw uszy kojących
  Nie zagłuszą sumienia, które bólem Narodu krzyczy:

  Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca !
  --------------------------------------------------------

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawodowi spece od fałszu,
   Co ich klika "wstawiła" do mediów,
   By mącili w głowach Polaków,
   By wspierali dzieło morderców!

   Dużo takich w Lechitów krainie,
   I w Chicago odzywa się taka,
   Ale prawda - Ona nie zginie,
   Ona - obrobi honor Polaka!
   Wypuszczają swoich pismaków,
   I te swoje ti-wi mąci-głowy,
   Wypuszczają swoich "ekspertów",
   To są właśnie wspólnicy morderców!

   Siło Wszechmogąca, Która Jesteś Prawdą,
   Ty sama Jedyna musisz wystarczyć,
   Krew zabitych i dobre ich imię
   Obroń Nas przed bandą złodziei i krętaczy!
   …………………………………………………………
   O rządzie zarymował tak:

   "Jak mu wierzyć, co z mównicy przy temacie danym,
   zawsze mówi w czasie przyszłym i niedokonanym".
   "Jak tu słuchać tego, co jest pierwszym PO-premierem,
   drugi raz z expose trzecim, a raportów zerem".
   "Czy pytanie to czy żart, tyle tekstu co rząd wart".
   A na koniec dłuższym wierszem się popisał:
   "Z mymi wierszy i fraszkami jest,
   rzec prawdę między nami,
   jedna wspólna cecha z rządem,
   pointy brak jak rząd nierządem,
   brak jest pointy w końcach strofach,
   koniec rządów katastrofa,
   z tą różnicą w wierszu mym,
   pointy nie ma, lecz jest rym,
   gdy porównać sprawy dwie,
   wiersz tak może, a rząd nie,
   więc gdzie prawda, gdzie tkwi błąd,
   pointa jest: więc skąd ten nie Polski rząd"
   ……………………………………………………………………………………………………….
   Taka jest rzeczywistość
   Donaldo Tusko Matoł
   Mam takie myśli zgaszone
   Zgaszone jak nikły blask
   Dogasających lasów
   I dogasających łąk
   To dla mnie kochany Premier
   Wysadził fabryk tysiąc
   W kapocie stracha na wróble
   Pragnął mi przyszłość przysiąc
   Więc z koszem obietnic strach
   Pierwszy raz spojrzałem mu w oczy
   O tysiąc więcej znalazłem zła
   Niż wyśniłem w nocy
   I odtąd pod oknem moim
   Zaczarowany kamienny
   Z bukietem obietnic stoi
   Premier kłamliwy, niewierny

   Ma takie usta czerwone
   Czerwone jak obietnice
   Zaczarowanych dróg
   I zbankrutowanych firm
   To w nas mały kłamczuszek
   Zaszczepił te nadzieje
   Żebyśmy byli nimi urzeczeni
   Pragnąc się nimi urzec
   I z pakietem przyszedł raz
   Prosić o jedno me słowo
   Oślepił nas Irlandii blask
   Krzyczący kolorowo
   I odtąd za oknem moim
   To długi kwitną, nie róże
   Na modłę wiotkich powoi
   Pną się i pną jak po murze

   Mamy taki kryzys krajowy
   Ogromny jak pożar zórz
   Poniedziałkowych ranków
   I zaczarowanych kont

   To od nas zwiewa w zielone
   Pieniądz jak letni wiatr
   Do zaczarowanych banków
   I zaczarowanych państw.

   Usuń
  2. Specjalistów poznajemy od pewnego czasu w pewnym zespole. Jak dla mnie wystarczy.Przeraża mnie przepełnienie Ciebie nienawiścią to choroba.

   Usuń