poniedziałek, 1 września 2014

FARSA


100 tys. zł ma kosztować sukienka, jaką zostanie przyozdobiony obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej. Ma to być wotum wdzięczności za opiekę oraz liczne łaski i cuda wypraszane za wstawiennictwem Pani Ziemi Żywieckiej.
      ,,Sami nie jesteśmy w stanie pokryć takiego wydatku, dlatego prosimy o pomoc - mówi o. Bogdan Kocańda, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej na Żywiecczyźnie".
     Zamiast postu, napiszę tylko komentarz, który zamieściłem na Onecie, a który wykasowano mi jako łamiący zasady forum:) Jakże to idiotyczne.... 
    

100 tysięcy.....ileż to obiadów dla biednych dzieci w szkołach, ile to paczek świątecznych dla ubogich rodzin itd itp. I ta Matka Boska, zapewne bardziej by się cieszyła z takich uczynków, niż z egoistycznej, przerośniętej ambicjami akcji zbierania i WYDAWANIA kasy przez o. Bogdana! To jest chore, idiotyczne i pokazuje pogardę dla ludzi. Tak, bo wielu nie ma co do garnka włożyć, a w kk jak zwykle- przepych i bogactwo!!! Skandal.

   Dodam tylko, że dzisiaj na tym samym Onecie jest artykuł o ojcu, który  walczy o każdy oddech syna chorego na raka,a ojciec błaga o pieniądze na aparat, który pomoże chłopcu w łapaniu tego oddechu. Sprzęt kosztuje 20 tysięcy złotych, a ta kwota znacząco przewyższa możliwości finansowe ojca samotnie wychowującego piątkę dzieci.

      Czy to nie jest sku..syństwo?! 

9 komentarzy:

 1. Nie chca nawet czytac tych idiotryzmow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcesz czytać ,bo pisze prawdę .

   Usuń
 2. Tak, to jest sku-syństwo. Z tym całkowicie się zgadzam.
  Młody znajomy przestał chodzić do kościoła. Opowiadał, że na lekcjach religii zakonnica, która te lekcje prowadziła, tak się naśmiewała z jego lekko odstających uszu, że znienawidził wszystko, co się wiąże z KK.
  Jest więc nadzieja, że następne pokolenie nie będzie już padało na kolana przed księżmi.
  Dużo jest podobnych przypadków, że całkowicie nieodpowiedzialni ludzie, ograniczeni, nie na poziomie, uczą tą naszą dość inteligentną młodzież.- i się kompromitują. B.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przykrością muszę stwierdzić, ze poziom rozwoju umysłowego znacznej części Polaków jest etapie średniowiecza. Religia powstała wówczas, kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego idiotę.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ile kosztują obiadów Tuska meczyki i przeloty na weekend? W takim kraju jak Polska ludzie muszą żebrać żeby się leczyć, W państwach starej Unii jest inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to ma się do nauk pierwszych chrześcijan? Pytanie retoryczne. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Katoland. Mysle, ze jeszcze jakies dwa pokolenia musza minac, zeby nie stawiac kato religii na piedestale.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja pier**le! dlatego już dawno nie jestem za kosciolem!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kasowanie postów na Onecie jako naruszające rzekomo zasady jest normą wielokrotnie pisałem sprzeciw i wielokrotnie wklejano ponownie ale po kilka dnia aby nie było na niego odzewu , takie zachowanie ONETowskij cenzury to norma , perfekt1@autograf.pl

  OdpowiedzUsuń