czwartek, 21 sierpnia 2014

KONWÓJ


"Władze Ukrainy opóźniły dostarczenie rosyjskiej pomocy humanitarnej na wschodnią Ukrainę; obecnie podejmowane są wysiłki w celu umożliwienia konwojowi dalszej podróży" - poinformował w oświadczeniu Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK)."
   Czegóż to nie czytaliśmy w ,,newsach" strony Ukraińskiej o białym konwoju. Był wypełniony bronią, rakietami, żołnierzami. Był prowokacją i podstępem Putina! Towarzyszyły mu kolumny wozów bojowych, które przekraczały granicę, robiły rajdy w głąb Ukrainy, ostrzeliwały ludność itd itp. Nie było dowodów, tylko ,,meldunki" ludzi z terenu. Zabiegi Kijowa, fałszywe newsy, komunikaty o zawartości ciężarówek, nie przyniosły zamierzonego skutku i Kijów MUSI wpuścić pomoc pod egidą Czerwonego Krzyża. I dobrze! To pokazuje, jak bardzo teraźniejsze rządy Ukrainy są nastawione ANTY WSCHODNIO, anty opozycyjnie! Bo, jak by nie nazywał ludzi ze wschodniej Ukrainy, terrorystami, separatystami, pozostają oni UKRAIŃCAMI, rodakami tych z Kijowa, są jedynie opozycją, która nie chce iść w tym samym kierunku politycznym, co rząd, zupełnie tak samo, jak zimą Majdan, tyle, że w drugą stronę.Ukraina dała się ,,omotać" propagandzie UE i Stanów, uwierzyła, że raj czeka tuż za progiem. Nie zdają sobie sprawy, że ich nie stać na reformy, które mogłyby doprowadzić ich do wspólnoty europejskiej! Są zbyt biedni, mają złe nastawienie i nie stanowią jako kraj jednej całości. Różnorodność językowa, narodowościowa, religijna,mentalność, wreszcie oligarchowie i skrajna prawica, to zbyt wiele do pokonania, aby w najbliżej 15- latce należeć do UE i NATO. Zapłacą olbrzymią cenę... .Szkoda, że nasi politycy tego nie widzą.
   Gdy pisałem, że to może Ukraina kłamie, fałszuje, próbuje rękoma zachodu załatwiać swoje sprawy, wyzywano mnie od agentów rosyjskich itd. Dzisiaj widać, kto miał rację! Widać, jak nie w smak Ukrainie pomoc dla wschodniej jej części. Najlepiej, jakby tam zamarło życie, po co im opozycja, tak łatwo nazwana terrorystami i separatystami?! Poczekajmy, jeszcze trochę, zobaczymy, jak prawda wyjdzie na jaw, znowu będziemy mieć paluszek w nocniku! Zachód dogada się z Putinem, a my nie! Dalej piszcie o embargu Rosyjskim, a nie wspominajcie o gorszym, nałożonym przez Ukrainę na nasze towary! Dalej wspominajcie zniewolenie przez ZSRR, a nie wspominajcie o rzeziach upowskich! Polak nie tylko PRZED, ale i PO pozostaje GŁUPIM!

32 komentarze:

 1. -Na razie Ukraina nam nie zagraża, tylko Rosja. Rosja, która chce odbudować swoje imperium, stanowi niebezpieczeństwo DZIŚ . Wiele razy odgrażano się nam, Polakom i to w ostatnich czasach. Przykład Krymu wskazuje, że może to być realne zagrożenie.
  Antypolska propaganda w Rosji i coraz silniejszy nacjonalizm jest realną groźbą.
  Polak przestał być tym GŁUPIM, który czeka aż ktoś go ochroni, zaczęliśmy sami działać środkami, które są dla nas dostępne.
  Jak widać, działamy skutecznie. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj:) Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Skąd te przesłanki, że Rosja nam zagraża? Tam cisza na ten temat, natomiast prawica Ukrainy, niejednokrotnie obwieszcza, że POLSKIE ziemie są ich i nadchodzi czas, aby Polska je oddała, bo inaczej będą zmuszeni je odebrać! My, swoimi posunięciami, zachowujemy się, niczym torreador pokazujący czerwoną płachtę bykowi. Miłego dnia:)

   Usuń
  2. Ukraina jest słaba i ma dość własnych kłopotów, więc się na nas nie porwie.
   "Rosja" często mówiła, że chce odzyskać dawne wpływy, odbudować dawne imperium. Ja po prostu słucham co ludzie mają do powiedzenia i porównuję to z faktami, które znam. Wyciągam własne wnioski.
   Nawet tu nazwałeś nas głupimi i lekko nam grozisz. Widać pewną pogardę i arogancję w twoich wypowiedziach. B.

   Usuń
  3. To posłuchaj http://m.youtube.com/watch?v=3Vp-Z39KAcw

   Usuń
  4. Dzięki:):) Takich wystąpień nie podają MEDIA w Polsce....a szkoda. Pozdrawiam i dzięki za link.

   Usuń
  5. Na razie jaszcze parę lat głód ich zmusi do tego

   Usuń
 2. Ukraina. Na czele Donieckiej "republiki" , do 7 sierpnia stał Rosjanin, Borodaj. Inny Rosjanin był przywódcą separatystów. Tylko GŁUPIEC nie widzi tego, że sterowali tym Rosjanie, skoro przywódcami byli Rosjanie. Chyba właśnie po to ich odwołano, by tak nie kłuli w oczy.
  Tak, czasy będą trudne dla Ukrainy, ale mają szansę na zmiany. Nam też było ciężko przejść na nowe realia, ale dziś mamy żywność lepszą od zachodniej, a kiedyś byle serek z zachodu, był rarytasem.
  Jeśli chodzi o produkcję żywności, to Ukraina poszła wyraźnie do przodu, dziś im nasze mięso jest niepotrzebne, mają własne. Wysyłają też do Rosji która zagroziła, że jeśli tego embarga dla Polski nie wprowadzą, to przestaną kupować ich żywność.
  Co innego Rosja, która tylko ze względów politycznych, wprowadziła embargo.
  Wiedzieliśmy, że będą sankcje, Rosja od lat tak działa, nic nowego, choć kłopot.
  To ze Ukraińcy nas nie kochają, też wiemy.
  Ale jak z Niemcami udaje nam się żyć w miarę dobrze, to mam nadzieję, że z Ukraińcami też się uda.
  Szkoda, że Rosja woli być Carem, niż sąsiadem. ABY POLEPSZYĆ STOSUNKI, TRZEBA DOBREJ WOLI Z OBU STRON, ALE NA PEWNO NIE UKLĘKNIEMY PRZED NIMI. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie było i nie będzie nigdy dobrze pomiędzy narodami Ukrainy i Polski. Wiesz, że my mamy uprzedzenia, chociaż część Polaków, a przede wszystkim polityków, szybko zapomniała, co ta dzicz robiła z naszymi rodakami! Znowu ich wpuszczamy, oby historia się nie powtórzyła, bo raz już żyli sobie w Polsce jako sąsiedzi itd. Miłego dnia

   Usuń
  2. Polacy są dość zgodnym narodem, nie mamy "totalnych" uprzedzeń do innych narodów. Przez wieki żyliśmy w zgodzie z innymi nacjami. Każdy naród ma coś na sumieniu, nikt nie jest idealny i nie musimy się kochać, by mieć poprawne stosunki.
   Ileż to razy cieszyliśmy się, że nastąpiło ocieplenie stosunków między Polską a Rosją, by za moment przeczytać doniesienia z Rosji, które całkowicie przeczyły naszym oczekiwaniom i nadzieją. Więc nie wmawiajcie nam rusofobii, tylko zacznijcie traktować nas jak sąsiada, nie wroga. B.

   Usuń
  3. Piszesz, zacznijcie, wmawiajcie itd. Do kogo to kierujesz na TYM blogu? Poza tym, to my, Polska, jesteśmy tym mniejszym jabłkowym sadem, ogródkiem. Niestety, uważamy się za pępek świata, za naród wybrany, co jest śmieszne i nadęte. Niestety....

   Usuń
 3. Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam ludzi przed posoborowym Kościołem fałszywych nauczycieli. Kto nie boi się prawdy może skorzystać.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z autorem bloga. Nasi politycy straszą nas Rosją, aby wywołać nienawiść do niej. Przecież przed Majdanem nikomu nic nie mówiła. Lud wschodniej Rosji zbuntował się przeciwko nowemu rządowi utworzonemu na drodze puczu. Rosjanie tak samo jak Polacy byli mordowani przez banderowców, dlatego boją się nowych władz, które podjęły uchwałę o skresleniu języka rosyjskiego z urzędów. Tak się teraz dzieje na Litwie, a nasz rząd nie reaguje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak. Władza na Ukrainie, jest nie tylko niedemokratyczna, ale powstała wskutek PRZEWROTu i to przy pomocy UE i Stanów. Te, u siebie by szybko rozprawili się z Majdanem pałami, a nawet karabinami. Dzięki i pozdrawiam

   Usuń
 5. Myślę, że Rosji potrzebny jest wróg, wtedy łatwiej steruje się społeczeństwem. Polska jest dość słabym krajem, więc umyśliliście sobie, by z nas zrobić "chłopca do bicia"
  Tysiące młodych, zdolnych wyjechało z kraju, co jest naszym przekleństwem, ale jednocześnie dobrem. Ci zdolni zmieniają wizerunek Polski w świecie, dziś już nikt się nie ukrywa, że jest Polakiem, nawet należy do dobrego tonu przyznawanie się do polskich przodków.- oczywiście, nie wszędzie.
  Czyli sytuacja zmieniła się na lepsze. Już nie jesteśmy tacy osamotnieni, a to daje nam nadzieję. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli raz jeszcze napiszesz na tym blogu w formie pisania do jakiś Rosjan, będę, niestety usuwał Twoje komentarze. Jak ja pisałem na Onecie, zapewne Ciebie na nim nie było. Jak miałem inne blogi, również. Zobacz sobie moje IP, z Kujaw zresztą, na pryw mogę ci pokazać, że mam rentę z POLSKI, więc nie szkaluj tego bloga i mnie!!! Zaczyna mnie to denerwować. Swoją drogą, masz tupet....

   Usuń
 6. Nabieram przekonania, że Putin powoli zacznie się wycofywać.
  Kiedyś pisałam o ofensywie PISU - wyśmiano mnie, że czarno widzę, że to nigdy się nie powtórzy. Jednak miałam rację, dziś PIS ma więcej w sondażach, niż PO.
  Piszę to, bo jak dotąd, moje obawy i przewidywania, sprawdziły się. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To,że PiS będzie miał więcej, każdy mógł przewidzieć, bo po tylu latach rządzenia, KAŻDA partia musi stracić. Dzieje się to wszędzie na świecie, no, może poza Koreą komunistyczną, Chinami i Rosją:)

   Usuń
 7. Podoba mi sie twoj punkt widzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wizytę:) Miłego dnia:)

   Usuń
 8. Napisałeś, że ludzie z Doniecka są Ukraińcami, rodakami tych z Kijowa, że są tylko opozycją.
  Borodin to generał major rosyjskiej FSB, obywatel Rosji.
  W wywiadzie powiedział ' budujemy Noworosję, która będzie rozciągać się na całym południowym zachodzie Ukrainy, te ziemie należą do ludu rosyjskiego"
  Striełkow, czyli Igor Girkin, obywatel Rosji, pułkownik GRU.
  Trzeci Rosjanin to Igor Antufiejew.
  To oni stanowili /do 7.08/ oficjalne przywództwo w Doniecku., teraz /oficjalnie/ usunęli się w cień. choć nadal działają.
  Więc gdzie ci rodacy z Kijowa? B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale, ale:) Nawet jak tam jest 1000 Rosjan, to i tak nie zmienia faktu, że przychylne nawet Putinowi społeczeństwo, jest UKRAIŃCAMI!!! Tam giną przede wszystkim, w 99% UKRAIŃCY!!! I tego nikt nie odwróci! Pozdrawiam

   Usuń
 9. Napisałeś, ze Zachód dogada się z Putinem, a my nie. My się z Putinem nie dogadamy, bo ONI tego nie chcą. Oni nie widzą w nas partnera, tylko dzieciaka, którego dowolnie można postawić do kąta, a czasami przyłożyć pasem.
  Całą nasza obecna polityka polega na tym, by nie dopuścić do tego, by znowu ponad naszymi głowami, decydowano o naszym losie. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tak się dzieje:) Decydują ponad nami. My wyjdziemy na tym jak zawsze. Jak, chyba nie muszę Ci pisać.

   Usuń
  2. Ciągle ktoś decyduje za moją ojczyznę "ponad nami" z pominięciem interesów Polski. Przedtem ZSRR teraz UE.
   Wina to naszego położenia geograficznego, że siedzimy na politycznym wulkanie?

   Usuń
 10. Naszym czołowym politykom należałoby wprowadzić jako obowiązkową lekturę książkę Tadeusza Kotarbińskiego "Traktat o dobrej robocie". Prawdopodobnie niewielu z nich zna określenia "prakseologia" i "pragmatyzm" (szczególnie styropianowcy). Ich obecną politykę, zarówno gospodarczą, jak i zagraniczną, śmiało można nazwać jako "samobójczą", tak dla kraju, jak i narodu. No, chyba że realizują politykę korzystną dla "kogoś" innego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie zdanie jest pewne w swej wymowie:) Niestety, ale tak PO, jak i inne partie, wspierające prawicowców Ukrainy, wyrządzają NAM krzywdę. Jeszcze zapłaczemy... . Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 11. Dokładnie. karmią nas jakąś papką medialną. Która wygląda że sprawa śmierdzi, ale jak się cokolwiek zwraca uwagę na forach, że jest coś nie tak, to argumentów nie ma, ale są wyzwiska od rosyjskich cwelów....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wyzwiska, brak argumentów, to jedyna broń tych ludzi. Nie ma co brać takich do głowy:) Dzięki za kom:)

   Usuń
 12. Życzę dobrze jednym i drugim. A naszym "politykom" należałoby wypłacać pensje w jabłkach .Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Najlepiej gdyby zapanował zgoda, bo szkoda ludzi. Ale nasi mają chyba wizję super mocarstwa, nie wiedząc, że nadal są karłami! Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 13. Przeczytaj wywiad z Wojciechem Bojanowskim, który był na granicy i oglądał biały konwój oraz kolumny wojskowe z Rosji, przejeżdżające swobodnie granicę.
  Propaganda rosyjska jest taka, że to Polacy ich ostrzeliwują i ich mordują , że jesteśmy czynnie zaangażowani w wojnę /tak mówią ludzie w Doniecku/
  Bo, jak mówi Bojanowski, to jest wojna. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ty za bzdety piszesz ??? Pierwszy raz przeczytałam taką ochinieję ! W życiy nie mówiono w rosyjskich mediach niby Polacy ostrzeliwają,.... A gdzie dowody przejścia gtanizy techniki rosyjskiej - co satelit już nie ma???

   Usuń