czwartek, 23 października 2014

PRZESTĘPCA

,,Prawo? Hitler też prawo ustanawiał - odpowiedział o. Rydzyk. Po tym doszło do kłótni, podczas której redemptorysta stwierdził wprost: - Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje – sugerując, że jeżeli katolikowi prawo w Polsce się nie podoba, to nie musi go przestrzegać." (Podczas debaty dotyczącej kar nałożonych na Telewizję Trwam)

             Jak nazwać człowieka, który nie tylko nie przestrzega prawa, ale jeszcze nawołuje do jego łamania? To pytanie pozostawiam waszej wyobraźni i ocenie, ja chcę tylko przypomnieć o pewnym fakcie.

             Gdy Rydzyk nie uratował stoczni, pomimo zbiórki (nielegalnej) pieniędzy, zainteresowała się tym prokuratura w Toruniu. Podszył się pod akcję Solidarności, ale mu ,,nie wyszło", chociaż ja uważam, że z góry to było założone. Gdy nie stawiał się na wezwania prokuratury, policja próbowała kilkakrotnie zabrać go na przesłuchanie. Niestety, nikt im nie otworzył. W tym miejscu trzeba podkreślić, że innego wzięto by siłą, a drzwi(bramę) wyłamano! 
 W tym czasie, zapewne ,,przez przypadek", pod oknami prokuratora, prowadzącego sprawę, ustawiały się wiece staruszek, nader raźnych i ozdrowiałych, które wykrzykiwały miłosierne i pełne miłości do bliźniego zdania, typu: wiemy gdzie twoje dzieci chodzą do szkoły, twoje dni są policzone itd. NIKT nic nie zrobił w celu pociągnięcia w/w do odpowiedzialności karnej za straszenie, za szantażowanie etc etc. 
Śledztwo umorzono przez przedawnienie, jak większość, które dotyczyły Rydzyka. 
 Warto tu zwrócić uwagę na inną sprawę, nie dotyczącą bezpośrednio Rydzyka. Uznano winnym dyrektora ZK, który wpłacił kilkadziesiąt złoty grzywny za skazanego, chorego psychicznie człowieka , ale posłankę Sobecką UNIEWINNIONO za wpłacenie kilku tysięcy złoty, za wpłacenie grzywny za Rydzyka.
  Moje pytanie brzmi- czy temu człowiekowi wolno wszystko? Czy Polska to kraj, gdzie takim jak on, wszystko uchodzi płazem? ( pamiętam śmierć w jego otoczeniu człowieka, który zgłosił się do dziennikarzy, w celu UJAWNIENIA ,,interesów" Rydzyka, a który powiesił się kilka godzin przed wywiadem). Czy w Polsce mamy dwa rodzaje kodeksów karnych, jeden dla gawiedzi, inny dla takich jak Rydzyk?!
       Czy jeśli mnie prawo się nie podoba, to  mogę obić mu mordę?........... 
  
    ps. Piszę Rydzyk, bo dla mnie to ani ojciec, ani ksiądz, ani dyrektor
     

9 komentarzy:

 1. Ciekawe ze skupiasz sie na Rydzyku, ktory tak niewiele znaczy poza Toruniem, a nie rusza Cie fakt równie, a moze i bardziej bezczelnego polskiego rządu, ktory prawo łamie gdy mu to potrzebne. Selektywna ślepota, ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rydzyk to wrzód na doopie kościoła katolickiego, tak jak Natanek, ale do czegoś oni są klerowi potrzebni. Pewnie do tego by, poróżnić i skłócić naród. Do tego też służalczy klerowi PiS i PO przykładają swoją brudną łapę... A dzieje się tak dlatego, że.... CAŁA PRAWDA O POLITYCE I KSIĘŻACH... WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ...
   "Kto potrafi dobrze udawać, jest hipokrytą, ten stanie się liderem w polityce, a księdzem w religii. Potrzeba tylko hipokryzji,przebiegłości, fasady, by się za nią skryć.Politycy wiodą podwójne życie. Jedno mają przy drzwiach wejściowych, drugie przy tylnych, i to ono jest ich prawdziwym życiem. Uśmiech przy wejściu to sztuczność, a twarze wyglądające tak niewinnie to owoc praktyki.Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda rzeczywiste życie polityka, musisz wejść przez tylne drzwi. Tam ujrzysz go obnażonego, takiego jakim jest; to samo dotyczy księży. To dwa rodzaje przebiegłych ludzi, którzy zawładnęli ludzkością. Bardzo wcześnie zorientowali się, że aby zawładnąć ludźmi, trzeba ich osłabić, sprawić, by odczuwali poczucie winy, brak własnej wartości. Zniszczyć ich godność, odebrać sławę, poniżyć. Wymyślili tak subtelne sposoby upokarzania, że ich samych nigdzie w tym nie zobaczysz - to tobie zostawili upokarzanie i niszczenie siebie samego. Uczą cię powolnego samobójstwa..."

   Usuń
  2. Jak tak mało znaczy, dlaczego tzw. politycy prawicy, biją się o niego? Ma wielki wpływ na część elektoratu, niestety....

   Usuń
 2. Kto tu rządzi? Ja się pytam!!!
  Tu jest Polska, czy Watykan?
  Pozdrawiam!
  PS. Numeru "na ratowanie stoczni" nawet Al Capone nie wymyślił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy kto rządzi, a kto udaje. Niestety, Polak głupi przed i po. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ja dałem i nie żałuję, dałbym jeszcze raz . Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz prawo, ale przypominam, że działania ze zbiórką były PRZESTĘPSTWEM ! Inny by siedział i spłacał. Prawo dla wszystkich, albo, jak mówi i nawołuje Rydzyk, dla nikogo, sorry, dla niekatolików, jak najbardziej surowe... Pozdrawiam

   Usuń
 4. Polecam w internecie "Imperium ojca Rydzyka". Jest tam m.inn. nagranie, jak z ambony dziękował on Rosjanom za sprawny przekaz , czyli udostępnienie łącz i satelitów.
  Próbowano sprawdzić, na jakiej zasadzie to działa, ile za to płaci itd. Nie otrzymano wyjaśnień i sprawa "przyschła"
  Nie jest to dziwne, że Rosjanie tak ochoczo mu pomagają?
  Finanse to w ogóle jego tajemnica. Próbowano to sprawdzić - bez skutku.
  Jest to człowiek ponad prawem, bezkarny, za to mający ogromne wpływy. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkam bardzo blisko Torunia. Tu wiele mówi ULICA.... Aż strach pisać... POZDRAWIAM:)

   Usuń