niedziela, 20 listopada 2016

AMBER GOLD


   ...myślę, że to wiele mówi. Wyjaśnia i.... warto poznać fakty!

  źródło TVN24 i Fakt


    ,,W 2006 roku miało miejsce głosowanie, które rozszerzało prawa Komisji Nadzoru Finansowego do kontrolowania wszystkich instytucji finansowych. Jak tłumaczy poseł, gdyby ta poprawka przeszła, to KNF miałaby możliwości kontroli instytucji parabankowych.
Jednak została ona odrzucona. Dokładnie 21 lipca 2006 roku głosami posłów PiS. W tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego, Marka Suskiego, Stanisława Pięty. Ci dwaj ostatni są dziś członkami komisji śledczej w sprawie Amber Gold.
Ze stenogramów sejmowych, które prześledziło tvn24.pl wynika, że poseł PO zgłaszający poprawkę wyraźnie zaznaczył czemu ma ona służyć - rozszerzenia kontroli na podmioty, „które nie posiadają własnej ustawy branżowej, a funkcjonują na rynku finansowym”.
Najprawdopodobniej PiS odrzuciło tę poprawkę po to, by nie włączać pod nadzór finansowy SKOK-ów. Z tymi kasami oszczędnościowymi ma powiązania wielu polityków partii rządzącej, jak chociażby senator Grzegorz Bierecki, który przez wiele lat był prezesem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. To spółdzielnia, która zrzesza wszystkie SKOK-i w Polsce.
Teraz, gdy PiS stworzyło specjalną komisję śledczą, posłowie partii rządzącej zagłosowali, że ten wątek sprawy nie będzie w ogóle badany."
                        POZOSTAWIAM to bez komentarza

2 komentarze:

  1. Bolszewizm pismatolnych jest straszliwy, są oni chamami, łotrami i bydlakami.

    OdpowiedzUsuń