piątek, 28 kwietnia 2017

PO KOLEJNYCH WYBORACH


    Gdy już nastanie czas normalizacji, PiS pójdzie w dostawkę, będzie można, a właściwie trzeba, pozamykać wszystko, co przyniosła nam dobra zmiana, aby dalej nie wyniszczać kraju, nie ograniczać praw Polaków i Polek. 
   W sieci znalazłem gotowy:):) zapis ustawy. Bardzo mi się podoba.Myślę, że wielu chciałoby coś takiego:

      Ustawa z dnia …… o odpowiedzialności za łamanie praworządności i służbę na rzecz państwa autorytarnego
Art. 1 
Okres Sejmu VIII kadencji tj. od dnia 12 listopada 2015 r. do ………….. r. uznaje się za okres państwa autorytarnego, w którym prezydent RP, większość sejmowa, powołane przez nią władze państwowe wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się łamania Konstytucji RP i rażących naruszeń praworządności, w tym zwłaszcza świadomego uchwalania przepisów i podejmowania decyzji niszczących instytucje państwowe, dyskryminujących bezpodstawnie grupy obywateli, ograniczających prawa obywatelskie, zagrażających ładowi społecznemu oraz wyrządzających szkody obronności i gospodarce kraju.
Art. 2
Osoby pełniące w okresie o którym mowa w art. 1 funkcje kierownicze w Państwie tj. prezydent RP, prezes i członkowie Rady Ministrów, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie i senatorowie ówczesnej większości parlamentarnej, wojewodowie, funkcjonariusze i urzędnicy służb publicznych oraz pełniące funkcje kierownicze w Partii Prawo i Sprawiedliwość, którym udowodniony zostanie udział w naruszeniach praworządności określonych w art. 1 podlegają karze od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. Ścigane jest również podżeganie i pomocnictwo.
Art. 3 
Osoby wymienione w art. 2 niniejszej ustawy, którym udowodnione zostanie naruszanie praworządności określone art. 1, zostają dożywotnio pozbawione biernego prawa wyborczego, a ich świadczenia emerytalne i rentowe nie mogą przekroczyć najniższych świadczeń z ubezpieczenia społecznego.
Art. 4 
Partię polityczną o nazwie Prawo i Sprawiedliwość rozwiązuje się niniejszym i wykreśla z rejestru partii politycznych. 
Art. 5
Ustawa wchodzi w życie z dniem………..

                                                  ...i co Wy na to?:) 

8 komentarzy:

 1. Mam prywatny projekt poprawy jakości rządzenia na wszystkich szczeblach władzy, czyli dekretynizacji. Trudno przebić się z nim na fora, bo cenzura blokuje. Przecież nie piszę, że to akurat o nich chodzi. Nożyce odzywają się? No i ci shiterzy pisowscy lubią kablować. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł dobry, ale oboje wiemy, że w praktyce nie przejdzie. Ustawa wywołałaby niezłą burzę , żeby nie powiedzieć nawałnicę.
  Swoją drogą jestem ciekaw jak potoczą się losy Polski gdy PiS już przestanie rządzić. Kto i jak będzie po nich sprzątał?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram w calej rozciaglosci. Proponuje umiescic w sieci na popularnych serwisach i zbierajmy podpisy pod wnioskiem o referendum. Mozna przeprowadzic tez sondarz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem za żadną partią ale ktoś rządzić musi . Ktokolwiek to nie będzie to tok myślenia się nie zmieni przez jeszcze kilka pokoleń bo ogłupiały naród jest nie nażarty za to zawistny i zachłanny. Krytykować każdy potrafi ale dlaczego krytykujący sami nie zrobią coś co może zmienić życie społeczeństwa na lepsze. Jak zauważyłem społeczeństwu lepiej jest żyć w gnoju i zakłamaniu tak więc jak żyjemy tak i zdechniemy bo niczego nie nauczyliśmy się w tym życiu

  OdpowiedzUsuń
 5. www.aferyprawa.eu dodaję do powyższego abyście porównali że PO czy PIS czy inne partie polityczne to jedno i to samo ma na celu czyli ogłupianie społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. demokracja temu słuzy . . .

   Usuń
 6. Człowiek nie bocian i na jednej nodze długo nie ustoi- POTRZEBNE SĄ DWIE. Podobnie dla zdrowej polityki potrzebna jest w Sejmie ZDROWA OPOZYCJA. PiS PO - to partie prawicowe i biją się o wpływy nie o NAS. Potrzebna jest SPRAWNA LEWA NOGA i MĄDRY APOLITYCZNY PREZYDENT.A propozycja jest dobra bez względu na partię, która ma MIAŻDZĄCĄ większość

  OdpowiedzUsuń
 7. jestem za ! bede glosował na SLD czyli Lewice !

  OdpowiedzUsuń