sobota, 16 sierpnia 2014

KIJÓW

  W/g doniesień z telewizorni, konwój pomocy humanitarnej z Rosji, czeka na sprawdzenie. Chciałbym, żeby ta akcja wyszła, wtedy okazałoby się, jak wielką nagonkę na Putina robi nie tylko władza na Ukrainie, ale i cała zachodnia Europa! Jak zafałszowuje się rzeczywistość, jak celowo oskarża.
  Wczoraj napisałem komentarz na Onecie, ale został zdjęty. Doprawdy, czytałem go kilka razy i nie znalazłem potwierdzenia zarzutu, jaki tym razem mi postawiono:
 

Witaj jacdom1,

Twój komentarz:

"Prorosyjski separatysta- obywatel UKRAINY, który nie chce, aby rząd( niedemokratyczny, nie wybrany w wolnych wyborach) podążał w kierunku UE. W sumie wychodzi mi, że ten separatysta, to taki zimowy opozycjonista z Majdanu, tyle, że w drugą stronę. W drugą, czyli niepoprawny politycznie w/g zachodu i UE. Źle kończy taki ( nie) rząd, który zaczyna od strzelania do własnych obywateli.Tym bardziej taki, który powstał domagając się równego głosu dla wszystkich wyborców! Zapominał dodawać, że TYLKO dla tych z prawej strony! Ukraina sama się pogrzebie po raz kolejny, nie trzeba Rosji z Putinem. Szkoda tylko, że temu bezprawiu przyklaskuje Polska, a UE wspierała Majdan, wspierała przewrót, na który u siebie w krajach by nigdy nie zezwoliła..." . 

dotyczący artykułu Ukraińska armia weszła do Ługańska
został usunięty ponieważ zawiera treści obrażające inne narodowości, religie, rasy ludzkie

Administracja Forum

18 komentarzy:

 1. Cos cie dziwi na Onecie ? Poza tym się zgadzam z toba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, każdy dzień utwierdza mnie iż Onet staje się gorszy niż cenzura w PRL. Dzięki za wizytę:)

   Usuń
 2. Dziwny jest ten konwój. Wcześniej pokazywano dwa, niezbyt wypełnione pojazdy, teraz okazuje się, że wiele z nich jest pustych. Co tam było? Żołnierze, broń, czy pociski?
  Czy to tylko pokazówka dla Rosjan, a samochody faktycznie były puste? Do tego to zgromadzone wojsko....Być może ten konwój to pretekst "do obrony" konwoju, czyli do wkroczenia wojsk na teren Ukrainy. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokazywano, niekoniecznie te pojazdy! Poza tym wiemy już, że Czerwony Krzyż przyjął konwój, ale teraz ( dlaczego nie jestem zdziwiony?) problemy robi Ukraina. Wszak to pomoc dla wschodniej Ukrainy, której tak bardzo nie lubi prawy sektor....

   Usuń
 3. Tacy "separatyści" byli na Krymie. Dziś Krym jest rosyjski. Czy rząd w Kijowie ma czekać, by Rosja zagarnęła następne tereny?
  Wybory były zdecydowanie bardziej demokratyczne, niż referendum na Krymie. W jednym okręgu było 130% głosów oddanych za przyłączeniem do Rosji!!!
  130%,, czyli więcej ,niż ludzi w okręgu!!
  Ja myślę, że działania Putina bardziej skonsolidują Ukrainę i całą Europę. Wszystkie kraje, które wyrwały się z "opieki" Rosji, są zagrożone. Ja osobiście też nie chcę, by Putin znowu zaczął nam "pomagać"
  Pamiętam to dobrze. W Polsce był brak żywności, a oni /czy wy?/ twierdziliście, że nam pomagacie i dla tego, u was jest głód. Solidarność" zablokowała pociągi z żywnością, jadące do Rosji i okazało się, że w Polsce mamy więcej żywności, niż jesteśmy w stanie skonsumować. Do tego ceny były niższe, niż koszty produkcji, więc do wysyłanej żywności, musieliśmy dopłacać.
  Nigdy więcej takiej pomocy. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się z Twoją argumentacją. UE, Stany chciały terenu Ukrainy. Wspomagały nielegalne, niedemokratyczne przejęcie władzy, dzisiaj wszyscy za to płacą. Piszą wszyscy o embargu Rosji, ale nawet słowem o tym z Ukrainy. Dlaczego? Sterowanie słowem pisanym? politycznie poprawnie trzeba postrzegać i oceniać? A co z obiektywizmem dziennikarskim, bezstronnością?

   Usuń
 4. SLD chce wysłać konwój humanitarny na Ukrainę. Lepsze to niż wymachiwanie szabelką. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SLD powinien jednoznacznie dystansować się od banderowców i to nie tylko tych z Prawego Sektora ale i tych sprawujących władzę w Kijowie.

   Usuń
  2. Cześć Probus. Dokładnie. Pomoc tak, wojna nigdy! Dlaczego tak spokojnie przechodzą polskie władze nad embargiem Ukrainy na nasze towary? To jest chore. Pozdrawiam

   Usuń
  3. Czasami mam wrażenie, że prawy sektor, szantażem, pięścią TRZYMA władzę na Ukrainie.

   Usuń
 5. Antyrosyjska propaganda mediów w Polsce (celowo nie piszę "polskich mediów" przekracza granice przyzwoitości, podobnie, jak rusofobia styropianowych "polityków". Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj:) Rusofobia stała się społeczną chorobą Polaków. Niewyleczalną. Patrzą krótkowzrocznie, płakać będa wiecznie. Spokojnej nocy:)

   Usuń
  2. Żyrinowski odgraża się, że Polska zniknie z map świata. A to jest wasz deputowany, polityk. Trudno, aby jego słowa nie wzbudzały w nas niepokoju.
   Putin wprowadził embargo na naszą żywność, jednocześnie propaganda jest taka, że to my nie chcemy posyłać produktów, że to przez nas ceny w Rosji rosną.
   To są fakty, nie żadna rusofobia.
   Przywódcami "separatystów" byli Rosjanie, dopiero teraz ich wycofano, zastępując ich Ukraińcami.
   To rusofobia? B.

   Usuń
  3. Żyrinowski- jakiś nasz polityk?! Spadłeś z drzewa dzisiaj?:) Poza tym, jeśli piszę o kłamstwach, pokazuję, że wszyscy wrzeszczą o embargu Rosji na nasze towary, ale dziwna cisza panuje nad jeszcze większym embargiem , które nałożyła nam Ukraina! Czechosłowacja, Jugosławia mogły się rozdzielić? Dlaczego Ukraina nie?! Tam są dwa światy, lata miną, a sytuacja się nie zmieni, tym bardziej, że coraz bardziej widać, jak rządzi tam skrajna prawica. Dzięki za wizytę:)

   Usuń
 6. Wieści prosto z Ukrainy. Czerwony Krzyż sprawdza wozy i je przepuszcza. Na 280 wozów, 60 było pustych i zawrócili , nawet nie dojechali do granicy. W samochodach jest mnóstwo soli i innych niepotrzebnych produktów, pewnie załadowali wszystko, co mieli zbędnego, a i tak samochody są tylko częściowo wypełnione.
  Do tego każdy wóz ma trzech kierowców, jakby wszystkie przejechały, to już byłaby potężna grupa Rosjan na terenie Ukrainy. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałem zupełnie inny komunikat:):) Natomiast już widzimy, jak w NIESMAK jest Ukrainie ( tej z Kijowa) przepuścić tę pomoc dla wschodniej. Oni by chcieli, żeby tam życie wymarło.

   Usuń
 7. Niepotrzebnie giną ludzie. A prawda może jest pośrodku. Życzę dobrze jednym i drugim. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nasze media zawsze podają to co mówią Ukraińcy. Nie tak dawno w Warszawie zaprzeczyli, że było ludobójstwo na Wołyniu. Zresztą nasz (nie)polski sejm uznał podobnie, że to nie było ludobójstwo tylko znamiona ludobójstwa. Jak wierzyć takim ludziom? Prawdę mówią tylko w restauracjach przy suto zastawionych stołach z naszych pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń