czwartek, 29 stycznia 2015

KOMORNIK Bandyta

 ,,Komornik nie czekając na zamknięcie procedury odszkodowawczej prowadzonej przez zakład ubezpieczeniowy w sprawie szkody wyrządzonej przez asesora komorniczego zdecydował się zakupić nowy ciągnik dla rolnika spod Mławy - poinformowała Krajowa Rada Komornicza. Rolnik jednak ciągnika nie przyjmie. Za to firma produkująca ciągniki pożyczy mu traktor" ( za WP.pl)
  
     Nie chcę się rozpisywać nad bandytyzmem tej kancelarii komorniczej, ale muszę zaznaczyć, że nie rozumiem w tej ( i jej podobnych) sprawie jednego.
Jeśli właściciel ciągnika, okazał wszystkie dokumenty iż to jego własność, a on nie jest dłużnikiem, to dlaczego nie pociąga się do odpowiedzialności KARNEJ, za PRZYWŁASZCZENIE mienia, asesora komorniczego i POLICJANTÓW współuczestniczących w kradzieży mienia znacznej wartości?!! Przecież to była KRADZIEŻ. Poszkodowany okazał dokumenty, wylegitymował się, a jednak grupa przestępcza, pod przewodnictwem pomagiera komornika, dokonała rozboju( siłowe zabranie własności) i, jak widać, ujdzie im  to bezkarnie!!! 
   Takie mamy prawo w Polsce, a tzw. góra, ma w tyłku to wszystko, co dotyczy maluczkich, choćby nawet ich krzywdzono. Polska to chory kraj!
 

10 komentarzy:

 1. Ponawiam swoje pytanie: "komu zawdzięczamy taką sytuację?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby odpowiedź byłą jednoznaczna, odpowiedziałbym. Ale to nie proste, bo wina leży zapewne rozłożona po rządach wszystkich, posierpniowych maści:) Walczono o wolne soboty, robol zapieprza, o zniesienie cenzury, jest jeszcze gorsza, o policję a nie milicję, w znanym tego słowa znaczeniu, a mamy przebierańców itd itp. Wiem jedno. Platforma straciła kilkanaście głosów w mojej rodzinie. Mój też. Dzięki za kom POZDRAWIAM:)

   Usuń
  2. Chyba na YT widziałem filmik jak wkurzony facet pędzi komornika. Pozdrawiam wszystkich!

   Usuń
 2. ...winien, rzecz jasna i oczywista - Putin. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...winien, rzecz jasna i oczywista - Putin. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby spojrzeć na to z perspektywy ,,naszych" polityków, dziennikarzy, to zapewne byś się nie pomylił:):) Miłego dnia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlaczego? To proste.
  Bo komornik ma prawo zająć także rzecz nienależącą do dłużnika, ale będącą w jego władaniu. Tutaj jest przekroczenie interpretacji co to znaczy władanie, ale mimo wszystko można się upierać, że ciągnik mógł być we władaniu dłużnika - skoro nie ma płotu rozgraniczającego nieruchomości. Egzekucja to nie jest prosta sprawa. Zajmowanie tylko tego co należy do dłużnika byłoby kiepskim rozwiązaniem, bo umożliwiłoby zawieranie fikcyjnych umów sprzedaży i dalsze posługiwanie się sprzętem przez dłużnika. To są kwestie wielowymiarowe, prawdopodobnie nie do ogarnięcia przez laików i ludzi z prawem, ani egzekucją nieobeznanych. Niewątpliwie działanie komornika było naganne, ale każdego przepisu można nadużyć, nawet prawa do obrony w sądzie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bardzo zgadzam się z eufemizmem użytym przez Ciebie,określającym rabunek jako kradziez.To był najzwyklejszy R A B U N E K. Rabunek w biały dzień pod "ochroną" i z pomocnictwem policji

   Usuń
 6. Komornik to legalny złodziej z mocy obecnej władzy rządzącej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem,że w/g Ciebie, dopiero ta władza,dała im to. Szkoda,że nie potrafisz sam myśleć.

   Usuń