środa, 14 stycznia 2015

KOPALNIE...POLITYCZNE

 ,,Wiemy, jak wyglądacie, jak się nazywacie, gdzie mieszkacie! - w ten sposób, po raz drugi dzisiaj, lider "Solidarności" zwrócił się do posłów mieszkających na Śląsku".

     Każdy, kto twierdzi iż takie słowa nie są groźbą karalną, jest stronniczy i bierze stronę Dudy. Jeśli do wyżej cytowanych słów dołożymy jego wcześniejsze iz posłom nie pomoże immunitet, mamy nie tylko próbę szantażu, ale groźby! A na to, nie można pozwolić nikomu. Niestety, czym wyżej siedzą ludzie, czym bardziej uważają się za święte krowy, tym częściej wolność słowa myli im się z nieodpowiedzialnością za słowa!!!
    Szkoda, że związki zawodowe, nie informują ludzi, ile rocznie kosztuje kopalnie utrzymanie kilku zz, ich biurokratów itd.Dziwne też, ale oczywiste jest iż TYLKO molochy państwa, wesprą strajk kopalń.Tam, panuje jedna zasada- dzisiaj wy nas, jutro my was. A wystarczyłoby, gdyby oddać im kopalnie. Niech sami wypłacają pensje, dbają o przywileje, bezpieczeństwo itd. Niech ze swoich WYPRACOWANYCH i ZAROBIONYCH pieniędzy utrzymują zw. zawodowe i setki pracowników w biurach. Zobaczymy, czy nadal Duda będzie tak chętnie bronił wszystkiego. Wstrętne, że górnicy po epoce Gierka, nie oddali żadnych przywilejów, a same zarobki, tak tych z dołu, jak i biur są kilkakrotnie wyższe, niż w pozostałej części Polski. Upadły setki firm, tysiące ludzi poszło na bruk, ale wtedy górników to nie obchodziło. Rachunek ekonomiczny się liczy, nie prywata w państwowych firmach. Dzisiaj na górników płacą emeryci, biedni renciści , cały naród. Wszyscy, oprócz.........górników, którzy nie pozwalają na żadne obniżki, na pozbawienie ich wygórowanych przywilejów. Państwo ma, państwo da?! Państwo to też ludzie, którzy nie mają co do garnka włożyć, a jednak bezwolnie dają jeszcze górnikom. Na 13czy nawet 14 wypłatę w roku? Na dopłaty?Na utrzymanie ok 160 związków zawodowych? DOŚĆ!
    Skandaliczne jest, że szef Solidarności, tak zasłużonej w Polsce, ucieka się do słów noszących  w sobie groźbę, szantaż i łamanie prawa. Prawa równego dla wszystkich. Skandaliczne jest, że Duda okazał się KOLEJNYM szefem S na usługach opozycyjnej partii, która za zasługi, po kilku latach, nagradza ich fotelami na Wiejskiej, umieszczając byłych przewodniczących S, tak uległym Kaczyńskiemu, na 1 miejscach swoich list wyborczych. Związki zawodowe bratające się z politykami, to pełne łamanie praw pracowniczych, bo nie idzie o robotnika, ale o politykę. Polska to jednak dziwny kraj.

15 komentarzy:

 1. PO i PiS: warci siebie nawzajem. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie postawię znaku równości między PiS i PO. Platforma ma wiele za koszulą, ale PiS jest czymś, co nie ma prawa istnieć w polityce. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Masz rację! Różnica między PO a PIS jest taka, jak między s....ką a rozwolnieniem. Różnią ich tylko mocodawcy.

   Usuń
 2. ...żeby tylko "politycznie" - okazuje się, że również biznesowo...
  Sprawdz sobie, kto zapewnia adwokatów niejakiemu Falencie, który umoczony nie tylko w podsłuchy, zaczyna grozić mediom...
  Jego protektorzy, to ci, którzy walą w rząd, jak w bęben, głoszą "narodową zdradę" - już po tejże retoryce wiesz zapewne, iż chodzi o pisuar - ten sam pisuar, który tak bardzo popiera górników...
  Co ma do tematy górników, węgla czy pisuaru tenże Falenta?
  ...w sumie nic, poza spółką "Składy Węgla" - jako jej główny udziałowiec, sprowadzający niesamowite ilości węgla z Rosji - wcześniej UPAiny...
  Wiem, wiem - "prezesi" spółki już kiblują, ale to tylko kupione za trochę luksusów słupy Falenty...
  Samemu ONu, Falencie - włos z głowy nie spadnie, bo ma jako protektora Yarkowera, hhhahhahhaha
  Pokuszę się o teorię spiskową: kiedy wylała się sprawa z podsłuchami? - ano wtedy, kiedy prokuratura wsadzała kierownictwo "Składów...".
  Przyadek? Czy może zemsta?... a może próba szantażu?
  Pozdrawiam w nowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Niestety, ale kto i jak gra, my do końca się nie dowiemy. Możemy gdybać. polityka to prostytutka. Co do F. zgadzam się w 100%. Pozdrawiam i Najlepszego:)

   Usuń
  2. ...wiemy już "kto w co gra" - kopalnie zostaną utrzymane, gdyż nasz węgiel łaskawie przyjmie UPAdlina... Najważniejsze z komunikatu jest przesłanie, że PRZYJMIE!!!!!
   Nasi będą sobie nadal fedrować za kasę podatnika, na składach węgiel dla polskiego emeryta będzie kosztować trzykrotność ceny światowej, zaś nadwyżki DOSTANĄ bandermani...
   Ba!!! Dopłacimy im sto baniek w ojro, żeby ich elektrociepłownie mogły technologicznie palić podarowanym paliwem!!!
   Kuźwa, w życiu nie przypuszczałem, iż przyszło mi mieszkać w kraju bogatszym niż biedna Arabia Saudyjska, która nie rozdaje ropska za free!!!!

   Usuń
 3. myślałem że znajdę tu coś normalnego, a widzę głupka który za wszystko wini opozycję. Polska po 7miu latach rządów PO to ruina gospodarcza, a taki kretyn pisze że to opozycja.....Jak to mówią głupota ludzka nie zna granic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zaprzeczysz, choćbyś się skichał w majty z wysiłku, że Falenta jest głównym udziałowcem "Składów...", gdzie 100% węgla pochodziło zza granicy.
   Nie zaprzeczysz też, że reprezentują go pisowscy prawnicy.
   Jeśli nie wierzysz, to poszukaj sobie info w sieci - zobaczysz wówczas całą hipokryzję twej kochanej opozycji.
   PS. Właśnie podpisano porozumienie, co nie przeszkadza napuszczonym przez pokurcza naparzać się w Zabrzu z policją.

   Usuń
  2. Anonimie, wchodzisz tutaj i wyzywasz. Nie twierdzę, że jest wspaniale, ale WIDZĘ, jak Polska nie jest ruiną. Chaty, auta, uzdrowiska, plaże. Wszędzie widać dobrobyt. Nawet drogi są inne. Wiele do zrobienia, ale ja nie lubię hipokryzji. W/g pokurcza, Polski nie ma.Nic w niej się nie buduje, nie poprawia. Więc dlaczego ten wirtualny cudotwórca, przegrywa wszystko? Wiem, tacy jak ty, widząc białe, twierdzą, że to czarne...

   Usuń
  3. Radek. Zadyma musi być:) A porozumienie? Znowu emeryci będą dopłacać do 13 i 14 pensji górniczej. Po raz kolejny wszyscy zrzucimy się na 160 zw.zaw w kopalniach. I to jest chore.

   Usuń
  4. Ja też w wielu przypadkach nie zgadzam się z autorem tego blogu, ale to nie oznacza, że mam używać słów obraźliwych. Inwektywa jest argumentem ludzi cierpiących na pewne schorzenie ponad szyją.

   Usuń
  5. Witaj:) ty Jesteś z innej bajki:):) Ja sam zawiodłem się na Platformie i ich wyczynach, ale nigdy nie zgodzę się na stawianie znaku równości PO i PiS. W najbliższych wyborach nie zagłosuję już na partię rządzącą, ale to nie oznacza, że mam nie zauważać i dobrych stron rządów Tuska. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 4. Pierwsze przywileje górnicy wtedy gwarkowie otrzymali z rąk króla Kazimierza Wielkiego.Za czasówPana Gierka górnicy nie otrzymali nawet jednego przywileju . Chcąc cos pisać należałoby mieć jakiekolwiek rozeznanie w temacie. " Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy zgoła nic nie wiedzą. (Giordano Bruno>)"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bzdura. Faktycznie wcześniej mieli przywileje, ale dopiero Gierek ich rozpuścił.

   Usuń
  2. Aha, jeszcze jedno. Mam kilku górników w rodzinie. Może nie najbliższej, ale kilka razy w roku się spotykamy przy różnych okazjach.

   Usuń