poniedziałek, 22 lutego 2016

PiSOLANDIA


    Przepraszam, że tak mało piszę, ale nie ma o czym. No bo chyba każdy widzi, że szef IPN w kilkanaście minut po wyniesieniu papierów z domu Kiszczaka, wie i mówi o katach Wałęsy, Bolka. Dzisiaj tłumaczy się iż nie ma pojęcia co jest w pozostałych teczkach:) 
 Każdy chyba dostrzegł, że prezydent Duda w kilka godzin po wydobyciu papierów, pomiędzy jednym zjazdem a drugim, udziela wywiadu i stwierdza, ( jak na prawnika przystało) że Wałęsa to Bolek, czyli WINNY i SKAZANY. A może pisać się powinno, jak to dziennikarz wiadomości w TVPiS, PRZYPADKOWO się myli i mówi do Polaków, do telewidzów, że grafolog potwierdził podpisy Wałęsy w papierach, aby na drugi dzień, już nie przed milionami telewidzów, ale na prywatnym koncie internetowym, przeprosić za ten lapsus:):), za przejęzyczenie, za błąd, za pomyłkę:):) 
  Przyszło mi żyć w kraju, gdzie depcze się IKONY Polski. Jeśli nawet Wałęsa w latach 70-tych podpisał lojalkę, jeśli wycofał się  z współpracy w 76 roku, a później już działał jako Wałęsa, TEN WAŁĘSA, to nikt nie ma prawa go oblewać fekaliami. Nikt nie ma prawa domagać się od niego oddania nagrody Nobla!!! 
 Najwięcej krzyczą ci, co wtedy wygrzewali się pod pierzynami u mamusi, ci, których jeszcze nie było na świecie. Ciekawi mnie, co oni by wtedy, w latach, gdzie bezpieka była WSZECHMOCNA, ponad prawem, zrobili. 
 Wałęsa nie jest z mojej bajki, ale pamiętam, jak mój ojciec płakał gdy w TV pokazano Olbrychskiego na tle trzech krzyży..... Tego nigdy nie zapomnę. 
Dzisiaj Jarosław chce zniszczyć Wałęsę, nie jako człowieka, ale SYMBOL tamtej Solidarności, SYMBOL przemian w Europie, bo............ taką rolę tego teatru ma rozpisaną dla swojego brata, Lecha K. Przecież oni , gdy dziennikarze pokazują im ( PiS) zdjęcia, czy filmy, jak Lech Kaczyński pije wódkę z Kiszczakiem, kwasząc się, śmią twierdzić iż ten grymas, to pokaz walki Lecha, to objaw całkowitego braku szacunku dla Kiszczaka, to jawnie okazywana POGARDA dla generała( co za odwaga:):):):) )Ten świat PiS i rządu jest chory, to grupa ludzi, mająca obsesję na punkcie zmowy, spisku, zdrady. Karmią ta papką wyborców, straszą Rosją, uchodźcami, szukają tanich, nic nie wnoszących do naszego życia sensacji, aby ciemny lud tym żył. Aby IGRZYSKA trwały, bo wtedy oni mogą wprowadzać ustawy, za które my poniesiemy olbrzymie koszty. Wałęsa jest jednym z wielu, których muszą zdeptać, bo poznał się na braciach K. jako jeden z pierwszych. Jarosław tak domagający się prawdy historycznej, oczyszczenia, sam nie wspomina o Universalu, PC( łącznie z umorzeniem jej długów przez pisowski rząd), Telegrafu, czy zakupu bez pieniędzy najlepszych tytułów prasowych.... 
    Mam nadzieję, że historia tego malutkiego człowieczka ujrzy kiedyś światło dzienne, że i jego pochodzenie zostanie wyjaśnione. ONI tykają już dziadków swoich przeciwników politycznych, może czas ,,rozebrać" ród Kaczyńskich na czynniki pierwsze....

3 komentarze:

 1. A mnie zastanawia w tym wszystkim jedno : jak ludzie mogą w ten spektakl wierzyć ? Juz takie igrzyska polityczne mielismy 8 lat temu i teraz znowu sie zaczyna..... Jak mozna tak nienawidzieć Polski ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy mi odbiło, czy to moja obsesja, ale słuchając wypowiedzi prezydenta Dudy i wielu polityków PIS-u na temat Wałęsy dostrzegam w ich twarzach radość i satysfakcję - to Bolek, kapuś, donosiciel a nie żadna legenda, bohater.
  I to wszystko gdy techniczny minister kultury opowiada o promocji polskiej historii robiąc wielki polski film patriotyczny, gdy cały czas słyszymy hasła patriotyzm, historia itd. Równocześnie z uwielbieniem mieszają z błotem jednego z najbardziej znanych Polaków na świecie! Wydają miliony na wątpliwe "arcydzieło" jednocześnie obalając legendę (nawet jeśli to miałby być tylko mit) Wałęsy. No i oczywiście gloryfikują kontrowersyjnego bohatera/zdrajcę (niepotrzebne skreślić).
  Nie oceniam samego Wałęsy, to zbyt trudny i skomplikowany temat ale uważam, że niezależnie od jego przeszłości trzeba podchodzić do tematu rozważnie a nie tylko "ku satysfakcji prezesa".

  OdpowiedzUsuń
 3. Ręce i gacie opadają! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń