niedziela, 28 lutego 2016

MANIFESTACJA


    ,,Ulicami Gdańska przejdzie marsz pod hasłem "Cała Polska murem za Wałęsą". Wiec ma rozpocząć się o godz. 14 na Placu Solidarności. Zebrani chcą w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla byłego prezydenta Polski w związku z udostępnieniem przez IPN - nieznanych dotąd opinii publicznej - teczek TW "Bolka", którym zdaniem części historyków i specjalistów miał być Lech Wałęsa. "

            Nie mogę być na manifestacji, ale całym sercem popieram ten marsz. I chociaż Wałęsa nie do końca jest z mojej bajki, często go krytykuję, to jednak jest jednym z niewielu, którzy dokonali dla Polski tak wiele. To nasz ,,znak narodowy", bo uznawany w każdym zakątku świata. Nie wiem, jaka jest prawda, ale nawet jeśli podpisał lojalkę, to wycofał się z niej, aby później dokonać rzeczy wielkich, dokonać przebudowy całej EUROPY!!! Wiem też, że ryzykował życiem swoim, rodziny, bo bezpieka tamtych lat, mogła wszystko. Inni, jak choćby Jarosław Kaczyński, bali się, a dzisiaj próbują pisać nową historię, na miejsce Wałęsy, wprowadzić podstępem, niczym na Wawel, Lecha Kaczyńskiego. Kto o nich słyszał na przełomie lat 70 i 80 ub. wieku?!!! Wypłynęli dzięki Wałęsie, który notabene, pierwszy się poznał na nich i odstawił od siebie. 
  Dla mnie Wałęsa to nie tylko Symbol walczącej wówczas Solidarności ( nie mylić z obecną), ale i Symbol zmian wschodniej Europy, również zachodniej. To od Niego się zaczęło. Nawet to, że dzisiaj krzykacze, mogą bezkarnie szkalować, oskarżać, skazywać. Że tacy ludzie jak Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Kempa, Pawłowicz mogą ,,politykować". Resztę przemilczę, bo zwolennicy PiS mają gen donosicielstwa, jak nie ma na co, czy na kogo, przekręcą, skłamią i znajdą. ( znam to, bo 90% moich komentarzy na forach, jest usuwanych poprzez zgłoszenie,a później przywracanych). 
  Lechu  dla mnie pozostaniesz zawsze TAMTYM Wałęsą....

5 komentarzy:

 1. Igrzyska polityczne trwają....... jak nie ma chleba to trzeba dać igrzyska ciemnemu ludowi.....

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematem "Bolka" zasłaniają inne sprawy. Np. najścia na redakcje, itd. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wałęsa nigdy nie był i nie jest bohaterem z mojej bajki. To zwykła, nadęta, prymitywna, sterowana z zewnątrz marionetka, której wydaje się, że obalila komunę. Komunę obaliła prowadzona wobec Polski (i nie tylko) polityka gospodrcza zachodu. Wałęsę wypromowano na przywódcę Solidarności, jako osobnika prymitywnego a tym samym łatwego do sterowania, co skutecznie czynili przedstawiciele braci starszych, w odobach Szechtera, Geremka, Mazowieckiego i innych, z bardzo interesownym finansowo udziałem Watykanu. To, że był kapusiem SB (za pieniądze) wiem od początku Jego działalności. Mam nadzieję, że niecne poczynania tego typka (do końca aktywności politycznej), prędzej czy później ujrzą światło dzienne. Brzydzi mnie obecna polityka, szczególnie ta w wykonaniu PO, Nowoczesnej i KODu, co nie oznacza, że zachwyca ta w wykonaniu PIS. Oby ci szakale pourywali sobie łby nawzajem!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Komunę obaliła prowadzona wobec Polski (i nie tylko) polityka gospodarcza zachodu."
  No nie do końca, raczej Jarosław przy wsparciu zachodu. Gdyby było tak jak piszesz to np. Kuba, Korea już dawno skończyły by z komuną. Ale one niestety nie mają Jarosława.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapominaj o talmudycznej propagandzie i opłacaniu "bojowników o wolność i demokrację". Na Kubie i w Korei nie ma "kombinowanych" Kubańczyków i Koreańczyków typu Szechter, Geremek, Mazowiecki, Kuroń, Stolzman, Berman i cała masa innych "Kowalskich". Pomijam już rolę KK. Rola Jarosława była znikoma.
   Wystarczy przyjrzeć się beneficjentom tej transformacji ustrojowej i wszystko jest jasne. Raptem gołodupcy stali się milionerami a prymitywom wydaje się, że obalili komunę i rządzą Polską. Klasycznym przykładem tych ostatnich są Wałęsa i Tusk.

   Usuń