wtorek, 7 marca 2017

ZNOWU SMOLEŃSK

Do poniższych informacji, zaczerpniętych z WP, RMF FM i Onet-u, napisałem komentarz na Onet.pl. Jak przystało na wolną sieć, obowiązujący NADAL art.54 Konstytucji RP o prawie do swobodnej wypowiedzi, komentarz mój został uznany za szkodliwy. Jak ok.80% moich komentarzy. Czy ręka Ziobry już i tam dotarła, czy też redakcja Onetu chce mu się przypodobać?:)
    ,,Prokuratura przygotowuje wniosek do Rosji w sprawie wyjazdu polskich śledczych do Smoleńska. Polscy prokuratorzy chcą zinwentaryzować szczątki prezydenckiego Tu-154M. Zespół prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej chce m.in. sfotografować poszczególne części rozbitej maszyny. Każdy element ma być oznaczony i opisany.
   Badanie katastrofy smoleńskiej w Polsce przeprowadziła Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kierował ówczesny szef MSWiA Jerzy Miller. W opublikowanym w lipcu 2011 roku raporcie komisja Millera stwierdziła, że przyczyną katastrofy samolotu było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, a konsekwencji zderzenie samolotu z drzewami, prowadzące do stopniowego niszczenia konstrukcji maszyny. Komisja podkreślała, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu.Ustalenia komisji Millera kwestionował obecny szef MON Antoni Macierewicz i kierowany przez niego zespół parlamentarny ds. katastrofy smoleńskiej złożony z posłów i senatorów PiS. W lutym 2016 r. szef MON powołał podkomisję do ponownego zbadania katastrofy. Działa ona w ramach KBWLLP.W skład podkomisji weszła część ekspertów, którzy współpracowali z zespołem. Zdaniem podkomisji, której szef dr Wacław Berczyński zapewniał, że nie przyjmuje ona żadnych wstępnych założeń ani hipotez w sprawie przyczyn katastrofy, na komisję Millera wywierano nacisk, by jej ustalenia pokrywały się z rosyjskim raportem MAK. Członkowie komisji Millera temu zaprzeczają.
  
                        Skomentowałem to tak ( niestety na dzień dzisiejszy jeszcze mi nie przywrócono komentarza):
     "Data rocznicy katastrofy Tupolewa i śmierć tylu ludzi, powinna być datą narodowej żałoby, zadumy i smutku. Powinna być, ale PiS przypisał sobie prawo do tego, przy czym, zrobił z każdej miesięcznicy, a więc i rocznic, partyjny, populistyczny, agitatorski politycznie festyn. Nie przesadzę, jeśli powiem, że ok 70% Polaków ma dość wszelkich komisji, które poza braniem kasy, nie wniosły dosłownie nic,chociaż bardzo chciałyby dowieść swoich racji. To tragifarsa, a tak być nie powinno.Od ilu lat, słyszymy o zbliżającym się końcu śledztwa, o dowodach, o wyjaśnieniu tragedii, o prawdzie, czyli zamachu w/g PiS. I co? I nic, nadal to polityczna chałtura, której Polacy mają dość. Gdyby istniał JEDEN dowód, PiS, obwieścił by go natychmiast. Mają wszystko w swoich rękach, oprócz jednego- Ani Tusk, ani Komorowski, nie mają krwi na rękach......"

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Żebyś wiedział, brak...:) Miłego

   Usuń
 2. Póki co, to dalszy ciąg schizofrenicznej paranoi trwa-lecz, mam nadzieję, że i on niebawem się skończy jak i to całe pisowskie wywracanie naszej Ojczyzny do góry nogami, gdyż taki haniebny proceder w nieskończoność trwać nie może i zapewne nie będzie, a konsekwencje tych nikczemnych czynów i zachowań na niekorzyść Polskiego narodu, będą dla nich również bardzo bolesne-tak jak dla nas Polaków, ich obecne dewastowanie naszego Kraju i niesienie Polsce hańby i wstydu, z powodu czego jak Probus pisze (Słów brak!). Mam tylko nadzieję, że ten proceder-nie potrwa długo, bo kto pod kim dołki kopie-sam w nie wpada i oby! My zaś tym czasem, zachowajmy spokój i cierpliwość-dążąc do faktów i prawdy a nade wszystko do zwycięstwa Narodowego dobra-nad obecnym pisowakim złem i tą całą jego paranoiczną schizofrenią. Wszystko ma swój początek i koniec i tu też tak będzie! Psy szczekają, a karawana idzie dalej-dlatego też uważam, by mądrze myślący i mający coś w Unijnym Parlamencie do powiedzenia w sprawie Polski, jak też w wyborze Donalda Tuska zajęli jednoznaczny głos-pomimo (pisowskiego szczekania) i wtedy się wszystko w Polsce radykalnie zmieni na lepsze i na korzyść nas Polaków :) I oby! Szacun!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Dzięki za mądry komentarz, zgadzam się z oceną i wnioskami, ale czasami mam obawy, czy ten idiotyzm w kraju, skończy się przy następnych wyborach.Elektorat opozycji jest rozbity na małe partie, a wyznawcy pisokracji są jednak żelaznym elektoratem. Te 5 stów, zwiększone zapomogi, maja wpływa na ich ocenę, a właściwie na brak ocen, bo dla nich ,,koryto" najważniejsze. Oby Twoje słowa znalazły jak najszybciej swój czas i miejsce:) Miłego dnia

   Usuń