czwartek, 14 listopada 2013

CENZURA ONET i PiS-owców

 Od 2 tygodni, co drugi mój komentarz na Onecie jest usuwany. Co trzeci, po moim odwołaniu jest przywracany, a że dzień po dyskusji?... .
  Wiadomo, że takowe usuniecie jest na wniosek ludzi, którzy zarzucają cenzurę Platformie. Przyganiał kocioł .... . Dzisiaj dwukrotnie usunięto mi komentarz, który poniżej, w odpowiedzi na odwołanie przeczytałem, że Onet podjął dobrą decyzję. Zdecydujcie sami, gdzie naruszyłem ich regulamin.
  <<,, dotyka wrażliwości" , ,, uczuć religijnych" itd. I taki człowiek ma prawo i odwagę mówić, że brak jest u nas wolności słowa? Zauważamy to faktycznie, nawet nam nie wolno pisać o bandytach w koloratkach, bo jest to odbierane jako atak na Boga, kościół. Oczywiście słowa ,,pedalskie" itp. nie poniżały nikogo. Mówiąc ,,Środowiska tak głośno mówiące o tolerancji powinny mieć wzgląd, że innym szacunek również się należy"" przekroczył ten człowiek granicę bezczelności. Jest akurat z ugrupowania, które wszystkim INNYM, czyli nie tym, co z nimi, nigdy nie okazywali tolerancji, ani szacunku. Kownacki jest idealnym przekrojem członków partii dla hecy nazwanej prawem i sprawiedliwością. Każdy średnio mądry człowiek wie, iż to prawo i sprawiedliwość jest określane i definiowane tylko przez akceptację jej prezesa. Wybiórczo i egoistycznie."
 "Nie obchodzi mnie co kto mówi. Czy to poseł, Premier, Kaczyński i Im podobni. Wiem jedno- NIKT, nikt kto idzie na przemarsz ulicami miasta ku czci jakiejkolwiek rocznicy, nie maskuje się kominiarką, czy szalikiem owiniętym dokoła twarzy. NIKT na pokojową manifestacje, marsz nie zabiera rac i petard, tylko łobuz uliczny, mający na celu zadymy i burdy. Nie interesuje mnie zbytnio kto rzucał te petardy, podpalał auta, chociaż powinni tacy być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ważniejszym wydaje mi się, znalezienie odpowiedzi na pytanie- kto napisał taki scenariusz, kto był inspiratorem tych zajść. Bo sterować tłumem, sterować ludźmi jest dosyć prosto, gorzej z braniem odpowiedzialności za to."

4 komentarze:

 1. Witam
  Nie jestem zwolennikiem PiSu, PO, PSL, SLD czy jakiegokolwiek innego populistycznego, pasożytniczego, pełnego hipokryzji i nepotyzmu tworu politycznego (tak naprawdę to wszystkie partie to jeden ch*j..tylko slogany reklamowe inne). Jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi i za demokracją bezpośrednią na wzór szwajcarskiej. Poprę każdego kto "dobrze gada" na dany temat i jest mi obojętne z jakiej partii jest. Liczy się pomysł i umiejętność odpowiedniego wykonania. Mimo, że nie jestem za PiSem to w pełni zgadzam się z tym:,,Środowiska tak głośno mówiące o tolerancji powinny mieć wzgląd, że innym szacunek również się należy". Zgadzam się również z wieloma mocniejszymi wypowiedziami na ten temat (choć wiem, że można takie rzeczy powiedzieć delikatniej zachowując przesłanie).Dlatego nie rozumiem połączenia niechęci do gejów tylko i wyłącznie z PiSem. Większość ludzi których znam nigdy na nich nie głosowało, a mino to nie lubią panoszenia się gejów, ich obnoszenia się z tą innością. Nie bronie PiSu, mam do nich takie samo podejście jak do innych - obiektywne. Chcesz być gejem?? To bądź! Tylko nie krzycz o tym wszystkim dookoła. Mikroskopijna mniejszość nie powinna narzucać czegoś większości jeśli ona tego nie chce. Mówcie i róbcie co chcecie ale nie zmienicie tego, że w naszym społeczeństwie gejostwo jest nielubiane i nie każcie nam polubić tego na siłę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mądrze napisałeś, ale ja, nie potrafię być aż tak obiektywny w stosunku do PiS, a to za sprawą ich dwulicowości. Wyzywają, prowokują- zarzucają to innym. Mówią o tolerancji i szanowaniu, sami nikogo nie szanują i nie tolerują, jeśli ich nie popiera itd. itp. Ja nie jestem ( byłem) jakimś fanem PO, ale nie widzę żadnej realnej siły poza PO, mogącej nie dopuścić PiS do władzy. Pozdrawiam i dzięki:)

   Usuń
 2. Sytuacja na forum Onet, w pewnym stopniu przypomina mi moralność według Kalego. Obydwie strony barykady (PO i PIS) charakteryzują się szczególną wrażliwością. Skarżysz się na "dyskwalifikowanie" Twoich postów krytykujących kler. Według mnie, w Swoich wypowiedziach masz rację. Ale spróbuj coś negatywnego napisać o Żydach. Już samo słowo Żyd dyskwalifikuje materiał..Innym nacjom możesz przywalać ile wlezie, a w szczególności Rosjanom.Jednak u Hindusów jest lepiej, ponieważ mają tylko jedną grupę świętych krów. My Polacy, mamy dwie grupy świętych krów:- katolicki kler i Żydów. Każda z tych grup ma swoich zaciekłych zwolenników i przeciwników. Przyznasz, że to ciekawa i wygodna kompozycja narodu.Określenie "wygodna" nie dotyczy Polaków. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj:):) Powiem, że wczoraj na 11 napisanych, usunięto mi...9. Z tego przywrócono 7:) Wiesz, mi nawet nie chodzi o cenzurę, ale raczej o fakt, że jak komuś z forumowiczów nie pasuje komentarz, zgłasza go do Onetu, a ten, bez przeczytania, usuwa. Żyd i kler to dwa światy światy, które są nie do ruszenia. Potrafili i potrafią dbać o siebie. Jak nikt:) Dzięki za kom. Miłego weekendu:)

   Usuń