czwartek, 29 maja 2014

POGRZEB JARUZELSKIEGO

...ot, w ramach ciekawostki, Onet znowu cenzuruje komentarze. Co za łobuzerski portal, pełen cenzorów rodem z PRL. Niech ktoś mi pomoże założyć antyonetowką stronę...


  ,,Twój komentarz został usunięty [1169617,133977977] 29 maja 18:04

"Pan Jaruzelski ma większe prawo do pochówku choćby na Wawelu, niż taki jeden....! Poza tym, ten Człowiek wiele zrobił dla nas i kraju, obraźliwe teksty na forach piszą ci, co nie znają tematu! Wybierał pan Generał zawsze mniejsze zło, abyśmy PRZETRWALI te lata! I jeszcze jedno- szkoda, że współcześni tzw. politycy, nie pobierali nauki kultury osobistej i powagi od pana Jaruzelskiego. Wiele by skorzystali. Czy gen Jaruzelski zajmował się dywagacjami przed pogrzebami Glempa, JPII, L. Kaczyńskiego? Czy zajmował się wyrażaniem w mediach swoich opinii na ich temat? Może niech na apel polityków PiS, dotyczących ,,różańca", odpowiedzą za jakiś czas, zwolennicy Jaruzelskiego! Gdy ,,zejdzie" któryś z polityków( każdego z nas to czeka) PiS, historyków z IPN, też zbierzmy się, wyciągnijmy różańce, buczmy, bo ich zachowania, nawoływania, NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z religią, którą podobno wyznają!"

30 komentarzy:

 1. Na pogrzebie Gen. W. Jaruzelskiego prawicowy prymityw pokazał swoje prawdziwe oblicze, tzn poważne opóźnienie (zahamowanie) w rozwoju umysłowym i niebywałe chamstwo, plując jadem katolickiej miłości bliźniego. Tusk, nie biorąc udziału w tym pogrzebie spowodował, że moja niechęć do niego zamieniła się w obrzydzenie. Od dawna prześladuje mnie dziwne skojarzenie. Widząc facjatę Donalda, uparcie przychodzi mi na myśl germańska gęba Hermana Geringa. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uznałem decyzję Tuska, za tchórzostwo i grę populistyczną. Stracił bardzo wiele w moich oczach, choć jak zapewne sobie przypominasz, również PO stała mi się obca....:) POZDRAWIAM

   Usuń
  2. Żeby tak mi się udało przekonać Cię do SLD:) Obecnie to jedyna, w miarę normalna partia. "Narozrabiałeś" trochę na forum, drażniąc "patriotyczne i katolickie" uczucia szambonurków.

   Usuń
 2. Fakt, w moich oczach Tusk też wiele stracił jako człowiek: zabrakło mu odwagi, a tchórzliwy przywódca nie jest dobrym przywódcą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moich również. Dzisiejsze tzw. elity polityczne, są oderwane coraz bardziej od normalnych zjadaczy chleba, a ich zachowania, są zawsze obliczone na efekt odbioru wyborców. Podrawiam

   Usuń
 3. Polacy - katolicy pokazali wczoraj swoją prawdziwą twarz (może lepiej byłoby napisać MORDĘ albo RYJ), która zawsze była, jest i chyba już pozostanie dwulicowa i skrzywiona . Często jest mi wstyd, że jestem Polakiem i katolikiem no ale cóż zrobić - nie miałem wyboru. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kazik:) Morda, ryj, to i tak łagodne, grzeczne nazwanie tego, co wczoraj, ale i wcześniej u Geremka choćby zauważyłem. Pozdrawiam i cieszę się, że jest o wiele więcej niż tych, co mają religię na ustach, a kamienie w dłoniach. Miłego weekendu:)

   Usuń
  2. Troszkę więcej na ten temat napisałem na swoim blogu http://kazik62.blogspot.de/, który jeżeli masz ochotę możesz odwiedzić. Pozdrawiam i życzę również miłego i pogodnego wochenende :-))

   Usuń
  3. Myślę, że najwyższy czas, by odróżniać katolików od kaczolików. Pozdrawiam wszystkich!

   Usuń
 4. podpisuję się obiema rękami pod Twoim wpisem Kazik.
  Nie mieszkam w Polsce od lat i nie interesuje się polityką ale to co zobaczyłam na urywkach z pogrzebu gen. Jaruzelskiego nie daje mi spokoju.
  Toż to hieny nie katolicy, czy ktoś pomyślał tu o rodzinie Jaruzelskiego która niczemu nie jest winna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkasz poza granicami.... . Zapewne o wiele trudniej było Ci wczoraj. Pozdrawiam i współczuję, że świecisz jako Polak oczami za taki motłoch. Zaglądaj:)

   Usuń
 5. O tak polak -katolik nie raz pokazał na co go stać!, Te hieny na cmentarzu były podżegane przez pis, dlatego będę glosować przeciwko pisowi- partii zakłamanej, podżegającej do nienawiści. Gen. Jaruzelskiemu należy się szacunek, wierze że z czasem doczeka się sprawiedliwej oceny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam takową nadzieję. Pisząc w komentarzu o różańcu, nawiązywałem do nawoływania jednego z posłów właśnie z PiS. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

   Usuń
 6. ...podobno była to "spontaniczna demonstracja".
  Zwróćcie zatem uwagę na kilka szczegółów.
  Zapewne przez "przypadek":
  - wszystkie gwizdki to ten sam model - różnica tylko w kolorze,
  - wydrukowane portrety były tego samego formatu - format A2 - oczywiście każdy z protestujących posiada taką prywatną drukarkę :)
  - nagłośnienie było tożsame z tym, jakie używa się podczas pielgrzymek i przemarszów, np. w Boże Ciało - przypadkowo przechodziła obok procesja i pożyczono ,zapewne sprzęt.
  - transparenty z fotomontażami zostały wydrukowane na profesjonalnych urządzeniach poligraficznych - koszt wydruku jednego takiego banerka to około 900 do 1500 zł - nieźle się emeryci wykosztowali, hahhahhahhaha
  (...)

  a teraz najważniejsze - jeśli ustali się organizatora tego cyrku to:

  Art. 195
  § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

  ...zwłaszcza § 2.

  Jeśli prokuratura nie podejmie w ciągu tygodnia sprawy z urzędu - to składam osobiście oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero po przeczytaniu Twojego komentarza, przejrzałem zapisy. Szok. Faktycznie. No cóż, jeden z posłów PiS nawoływał do ,,buntu" z różańcami w ręku..... . Dzięki wielkie za te info. Miłego dnia.

   Usuń
 7. Jestem osobą wierzącą i chodzę do kościoła, ale kiedy oglądałam ten cyrk w TVP z pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego to zwyczajnie jest mi wstyd za katolików i polityków-katolików którzy zachowali się wbrew temu co nakazuje wiara i nauka Chrystusa. Z drugiej strony myślę, że to jest wielki Polski dramat który dzieli Polaków.

  OdpowiedzUsuń
 8. To była taka sama "spontaniczna" demonstracja, jak "spontaniczny" był zryw Majdanu w Kijowie.

  OdpowiedzUsuń
 9. niestety wiele dzieli nasze społeczeństwo i powtarza się historia z przed wieków i rozbiorów, najbardziej boli to że tzw elita polityczna przestała interesować się pospolitym obywatelem , który pracuje za niewiele ponad 1000 i nie ma wyboru.Albo wyjechać w świat ale po to urodziłem się Polakiem aby się tułać? Prywata pełną gębą wśród polityków, urzędasów a do tego urządzanie prywatnych wojenek aby tłuszcza miała rozrywkę - żałosne. Tym bardziej że znów taniec nad grobem gdzie powinno się zachować choć odrobinę kultury i wyrozumienia dla bólu choćby rodziny.... brzydzę się takimi ludźmi a najbardziej tymi co stoją za tą zadymą....

  OdpowiedzUsuń
 10. To nie katolicy. To kaczolicy! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Człowieku jakie mniejsze zło,jaki Wawel?Wiesz co on zrobił dla kraju?Kazał strzelać do robotników w 1970 roku,robił zawsze to co kazał mu Kreml,inaczej by nie utrzymał się a nawet awansował w biurze politycznym KC przez kadencje Gomułki i Gierka a musisz wiedzieć że jak zmieniał się pierwszy sekretarz (podejrzewam że nie wiesz co to za funkcja była) to zmieniała się jego ekipa a on był niezatapialny nie wiesz dlaczego? To się domyśl.On był dyktatorem,nie wierzysz,to powiedz w jakim państwie na świecie jeden człowiek piastuje trzy główne stanowiska w rządzie i bez jego wiedzy i zgody nic nie może się wydarzyć w państwie a on twierdzi że nic nie wiedział o porwaniu ks.Popiełuszki o strzelaniu do górników ostrzelaniu do ludzi w Lubinie i wielu innych zbrodniach jak na przykład o telegramie do Moskwy w którym prosił o "pomoc wielkiego brata za Buga"Jest to fakt niezaprzeczalny bowiem potwierdził go były dowódca wojsk Układu Warszawskiego marszałek Kulikow.Na koniec powiem tylko że ten "człowiek honoru" podpisał deklarację wspólpracy z GRU i od 1947 roku zaczyna się Jego zawrotna kariera i jest jedyna rzecz która mu się naprawdę udała,jest autentyczny rekord świata ma 38 lat i zostaje generałem z czyjego polecenia to się domyśl czerwony pająku nawiasem mówiąc to na pewno wiesz tylko wypisujesz te bzdury za kasę i po co ja się tak produkuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę. jak to niektórzy uwierzyli Rosjanom. Zwłaszcza ci którzy im na co dzień nie wierzą. Rosjanie mają do nas żal za opuszczenie Ukł. Warszawskiego i przystąpienie do NATO. Zapewne cieszą się gdy żremy się z powodu każdego szczura wypuszczonego przez nich. Nie ma żadnych rzetelnych dowodów potwierdzających twoje łgarstwa.

   Usuń
 12. Człowieku jakie mniejsze zło,jaki Wawel?Wiesz co on zrobił dla kraju?Kazał strzelać do robotników w 1970 roku,robił zawsze to co kazał mu Kreml,inaczej by nie utrzymał się a nawet awansował w biurze politycznym KC przez kadencje Gomułki i Gierka a musisz wiedzieć że jak zmieniał się pierwszy sekretarz (podejrzewam że nie wiesz co to za funkcja była) to zmieniała się jego ekipa a on był niezatapialny nie wiesz dlaczego? To się domyśl.On był dyktatorem,nie wierzysz,to powiedz w jakim państwie na świecie jeden człowiek piastuje trzy główne stanowiska w rządzie i bez jego wiedzy i zgody nic nie może się wydarzyć w państwie a on twierdzi że nic nie wiedział o porwaniu ks.Popiełuszki o strzelaniu do górników ostrzelaniu do ludzi w Lubinie i wielu innych zbrodniach jak na przykład o telegramie do Moskwy w którym prosił o "pomoc wielkiego brata za Buga"Jest to fakt niezaprzeczalny bowiem potwierdził go były dowódca wojsk Układu Warszawskiego marszałek Kulikow.Na koniec powiem tylko że ten "człowiek honoru" podpisał deklarację wspólpracy z GRU i od 1947 roku zaczyna się Jego zawrotna kariera i jest jedyna rzecz która mu się naprawdę udała,jest autentyczny rekord świata ma 38 lat i zostaje generałem z czyjego polecenia to się domyśl czerwony pająku nawiasem mówiąc to na pewno wiesz tylko wypisujesz te bzdury za kasę i po co ja się tak produkuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie!
   Od kilku godzin nosiłem się z zamiarem odpowiedzi na Pańskie wyrzygi, rodem z pisowszczylskiego IPNu.
   Pozwoli Pan jednak, że najpierw zapytam:
   - w jakim wieku był niejaki Kuklinowski czy Kukliński, kiedy został pełnym pułkownikiem - o krok tylko od generalskich lampasów?
   - czym zasłużył sobie na Kremlu, że go tak szybko awansowano?

   Jako czerwony pająk, na codzień otrzymujący pensję z Kremla, mam tam troszkę "chodów".
   Otóż moi mocodawcy zaprzeczają, że jakiekolwiek jednostki miały przekroczyć granicę Polski.
   Jednocześnie udostępnili mi skróconą listę jednostek armii, które miały być postawione w stan alarmu bojowego i zająć pozycje, zgodnie z rozkazem, przygotowanym na postawie analiz przewidywanych rozruchów antyrządowych - rozkazem, którego współtwórcą był niejaki płk. Ryszard K.
   Oto lista:

   - Bagicz
   · 871. Sewastopolski pułk lotnictwa myśliwskiego
   · 55 samodzielny pułk śmigłowców
   · 97 batalion kierowania
   · samodzielny batalion zabezpieczenia technicznego
   · samodzielny batalion łączności zabezpieczenia r/technicznego
   · 5 samodzielny klucz holowniczy,
   · lotnisko operacyjne
   · baza paliwowa i składy amunicji

   - Białogard
   · jednostki 83 Brygady Desantowo-Szturmowej,
   · 293. Gwardyjski pułk artylerii samobieżnej,
   · 669 samodzielny dywizjon rakietowy
   · 465 samodzielny dywizjon artylerii przeciwpancernej
   · 125 samodzielny batalion rozpoznawczy
   · 663 składnica sprzętu pancernego
   · 650 samodzielny batalion remontowy,
   · 86 batalion r/techniczny
   · 1995 batalion WRE
   · szpital

   - Borne Sulinowo
   · 6 Witebsko-Nowogródzka Gwardyjska Dywizja Zmechanizowana, dowództwo i sztab,
   · 16 pułk zmechanizowany Gwardii
   · 152 pułk zmechanizowany
   · 252. Stalingradzko-korsuński pułk zmechanizowany Gwardii,
   · 80 pułk czołgów
   · 90 samodzielny batalion czołgów
   · 54 samodzielny batalion łączności
   · 465 dywizjon artylerii przeciwpancernej
   · 126 samodzielny batalion rozpoznawczy
   · 71 samodzielny batalion remontowy
   · 1083 samodzielny batalion zaopatrzenia
   · 81 batalion medyczny
   · 87. samodzielny batalion medyczny,
   · 94. samodzielny batalion obrony p/chemicznej,
   · 116 Orszańska Brygada Rakiet Operacyjno Taktycznych
   · 174. Polowa Ruchoma Baza Remontowa,
   · 79. samodzielny oddział śmigłowców,
   · 776. samodzielna kompania łączności,

   - Brochocin
   · lotnisko zapasowe

   - Brzeg
   · 151 samodzielny pułk walki radioelektronicznej
   · 164 Kerczeński samodzielny pułk lotnictwa rozpoznawczego,
   · 55 Sewastopolski samodzielny pułk śmigłowców
   · 871 Pomeranski (Pomorski) pułk lotnictwa myśliwskiego
   · 635 samodzielny batalion technicznego zabezpieczenia lotniska,
   · samodzielny batalion łączności i zabezpieczenia r/technicznego,
   · 455 samodzielna kompania łączności i zabezpieczenia r/technicznego,
   · samodzielny batalion budowlany,
   · szpital
   · baza paliw
   · polowa stacja łączności troposferycznej BARS

   - Brzeźnica
   · skład ładunków jądrowych

   - Bukowiec
   · posterunek łączności

   - Burzykowo (Stargard Szczeciński)
   · 362 samodzielny batalion łączności i zabezpieczenia r/technicznego,
   · batalion zaopatrzenia,
   (jednostki podległa 239 DLM Kluczewo),

   - Chocianów
   · batalion łączności troposferycznej BARS

   - Chojna
   · 582. pułk lotnictwa myśliwskiego (myśliwce przechwytujące Su-27)
   · 377 samodzielny batalion łączności i zabezpieczenia r/technicznego,
   · 380 samodzielny batalion zabezpieczenia technicznego lotniska,
   · samodzielny batalion dowodzenia,
   · samodzielny dywizjon rakiet plot
   · lotnisko operacyjne
   · bazy, składy, stacje, paliw

   CDN

   Usuń
  2. CD

   - Czarna Tarnowska
   · polowa stacja łączności troposferycznej BARS

   - Czeremcha
   · posterunek inspekcyjny komunikacji wojskowej

   - Dębica
   · lotnisko zapasowe

   - Duninów
   · składy materiałów wybuchowych

   - Jankowa Żagańska
   · skład MPS

   - Jawor
   · 15 batalion samochodowy

   - Karczmarka
   · składy MPS

   - Kęszyca
   · 3 Frontowa Brygada Łączności Dalekosiężnej
   · Armijny Polowy Skład MPS
   · batalion rurociągów polowych,
   · 389 batalion samodzielny batalion łączności troposferycznej,
   · 451 samodzielny batalion łączności,
   · 824 samodzielny batalion łączności dalekosiężnej,

   - Kluczewo
   · 239. Baranowicka Dywizja Lotnictwa Myśliwskiego
   · 159 pułk lotnictwa myśliwskiego
   · 347 samodzielny batalion łączności
   · samodzielny batalion dowodzenia,
   · samodzielny batalion technicznego zabezpieczenia lotniska,
   · lotnisko operacyjne
   · bazy, składy i stacje paliw

   - Krzywa
   · 3 pułk lotnictwa bombowego
   · 164 pułk lotnictwa rozpoznawczego
   · 25 samodzielna mieszana eskadra lotnictwa,
   · 256 samodzielny batalion technicznego zabezpieczenia lotniska,
   · samodzielny batalion łączności i zabezpieczenia r/technicznego,
   · samodzielny dywizjon rakiet plot.
   · lotnisko operacyjne.

   - Kutno
   · posterunek inspekcyjny komunikacji wojskowej.

   Legnica
   · Naczelne Dowództwo Wojsk Kierunku Zachodniego
   · Dowództwo Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej (1984-1990 w Świdnicy)
   · Prokuratura PGW,
   · Sąd PGW,
   · Biuro Pełnomocnika Rządu ZSRR do Spraw Pobytu Wojsk Radzieckich w Polsce,
   · Dowództwo 4 Armii Lotniczej Rezerwy Najwyższego Naczelnego Dowództwa (skład Armii: 239. Baranowicka Dywizja Lotnictwa Myśliwskiego (Kluczewo), 149. Dywizja Lotnictwa Bombowego (Szprotawa) i 132 Sewastopolska Dywizja Lotnictwa Bombowego (Czerniachowsk – ZSRR, od 12.10.1989 w składzie Wojsk Lotniczych Sił Zbrojnych ZSRR).
   · 134 Łodzińska Brygada Łączności Wojsk Lotniczych,
   · 19 Łomżyński samodzielny pułk łączności i dowodzenia,
   · 325 pułk rakiet plot,
   · 688 Pułk Śmigłowców Transportowych (wycofany w 1989),
   · 314 samodzielna eskadra śmigłowców,
   · 19 Samodzielny Pułk Łączności
   · 137 samodzielny batalion łączności i zabezpieczenia r/technicznego,
   · 91 samodzielny batalion ochrony i zabezpieczenia,
   · 245 samodzielna mieszana eskadra lotnicza,
   · 25 mieszana eskadra śmigłowców,
   · 723 Polowe Stanowisko Remontowe,
   · 748 Składnica Sprzętu Łączności,
   · 114 Brygada Rakiet Taktyczno Operacyjnych,
   · 140 Brygada Rakiet Plotniczych,
   · batalion 5 pułku pontonowego,
   · 902 samodzielny batalion pontonowo-mostowy,
   · 1308 samodzielny batalion pontonowo-mostowy,
   · 587 samodzielny batalion łączności r/liniowej,
   · 86 samodzielny batalion łączności r/liniowej,
   · 137 samodzielny batalion łączności,
   · 1955 samodzielny batalion walki radioelektronicznej,
   · 91 Samodzielny Batalion Ochrony i Zaopatrzenia,
   · 650 samodzielny batalion remontowo naprawczy,
   · 284 Samodzielny Węzeł Łączności,
   · 107 samodzielna kompania łączności i zabezpieczenia technicznego lotniska,
   · 426 samodzielna kompania łączności,
   · 350 samodzielna kompania łączności i zabezpieczenia technicznego,
   · 663 Skład Sprzętu Pancernego,
   · 748 Skład Sprzętu Łączności,
   · 498 samodzielna elektrownia,
   · 133 Laboratorium Techniczne Wojsk Lotniczych,
   · 749 Składnica Topograficzna,
   · Skład Techniki Lotniczej,
   · 1277 Szpital Wojskowy,
   · 707 Armijna Piekarnia Polowa,
   · dwa szpitale.
   · 15 batalion kolejowy (część),
   · posterunek inspekcyjny Komunikacji Wojskowej PGW

   - Lubin
   · stacja łączności troposferycznej BARS

   - Łowicz
   · 540 samodzielny batalion łączności 3 BŁD z Kęszycy Widok na Wikimapia
   · 1610 samodzielny szkolny batalion łączności.

   - Miłogostowice
   · polowe stanowisko dowodzenia PGW
   · składy materiałowe

   CDN

   Usuń
  3. CD

   - Nadarzyce
   · lotnisko zapasowe (używane wspólnie z WP)
   · poligon lotniczy (używany wspólnie z WP)

   - Namysłów
   · lotnisko zapasowe

   - Nowosolna
   · Jednostka łączności troposferycznej.

   - Oława
   · 72 samodzielny batalion inżynieryjny,
   · 885. składnica sprzętu inżynieryjnego
   · 7 kompania budowy mostów - z 5 ppont z Wędrzyna
   · Szkoła Młodszych Specjalistów Lotnictwa,
   · lotnisko zapasowe

   - Podborsko
   · skład ładunków jądrowych

   - Poznań
   · Przedstawicielstwo Komunikacji Wojskowej Armii Radzieckiej przy Sztabie Generalnym WP

   - Przemków
   · lotniczy poligon bombowy,
   · ośrodek rozpoznania radioelektronicznego.

   - Raszówka
   · 859 skład MPS.

   - Rembertów (Warszawa)
   · 20. Brygada Łączności Rządowej.

   - Rudawica
   · radiowe centrum nadawcze z centrum łączności kosmicznej (w budowie)

   - Siedlce
   · posterunek inspekcyjny komunikacji wojskowej

   - Słotnica (Stargard Szczeciński)
   · jednostka lotnicza podległa 239 DLM, jednostki tyłowe.
   · Ruchomo Baza Remontowo-Techniczna.

   - Sokołowo
   · posterunek łączności WCz

   - Strachów/Pstrąże
   · 510 samodzielny szkolny pułk czołgów (podporządkowanie PGW),
   · 8 Orszański pułk czołgów gwardii,
   · 76. Orszański pułk czołgów (część),
   · 144. pułk zmechanizowany,
   · 255 Wołgogradzko-Korsuński pułk zmechanizowany Gwardii,
   · skład ładunków jądrowych.

   - Strzegom
   · 15 batalion kolejowy (część),
   · 96 batalion r/techniczny

   - Sypniewo (Gródek)
   · 82. pułk zmechanizowany

   - Szczecin
   · 101. samodzielny batalion saperów,
   · samodzielny batalion saperów,
   · batalion łączności,

   - Szczecinek
   · 1082. pułk rakiet przeciwlotniczych,
   · posterunek inspekcyjny komunikacji wojskowej PGW
   · bazy, składy, stacje paliw

   Szprotawa
   · 149. Dywizja Lotnictwa Bombowego
   · 85. pułk lotnictwa bombowego
   · 314. samodzielna eskadra śmigłowców
   · 339. batalion łączności,
   · samodzielny batalion zabezpieczenia technicznego lotniska,
   · Ruchoma Baza Techniczna.

   - Śniatowo
   · lotnisko zapasowe (używane wspólnie z WP)

   - Świdnica
   · Dowództwo i Sztab PGW w l.1984-1990,
   · 1052 pułk artylerii samobieżnej (później Świętoszów),
   · batalion łączności,
   · 91 samodzielny batalion zabezpieczenia,
   · 57 samodzielny batalion samochodowy,
   · samodzielny batalion budowlany,
   · 276 samodzielna kompania lotniskowo-techniczna,
   · Tyłowy Ośrodek Szkoleniowy,

   - Świętoszów
   · 20. Zwinogródzka Dywizja Pancerna, dowództwo i sztab,
   · 8. Gwardyjski pułk czołgów, (później Strachów),
   · 76 Orszański pułk czołgów (część),
   · 155. Gwardyjski pułk czołgów,
   · 1052. pułk artylerii samobieżnej,
   · 459. pułk rakiet przeciwlotniczych,
   · 595. samodzielny dywizjon rakietowy,
   · 96. samodzielny batalion rozpoznawczy,
   · 206. batalion saperów,
   · 710. samodzielny batalion łączności,
   · 1082. samodzielny batalion zaopatrzenia,
   · 219. samodzielny batalion medyczny,
   · 70. samodzielny batalion remontowo naprawczy,
   · baza MPS Łoz

   - Świnoujście
   · 24. Brygada Kutrów Rakietowo Torpedowych Floty Bałtyckiej
   · 34. Brygada Kutrów Torpedowych
   · Poduszkowce desantowe (stacjonowały czasowo, jaka jednostka)
   · port wojenny
   · 11 basenów portowych
   · bazy składy, stacje paliw

   - Templewo
   · Wojskowy Skład Specjalny 3003 "Wołkodar" - magazyn głowic nuklearnych.

   - Toruń
   · 902 samodzielny batalion pontonowy
   · składy amunicji i materiałów wybuchowych

   - Trzebień
   · 140 Borysowska Frontowa Brygada Rakiet Przeciwlotniczych,
   · składy amunicji
   · składy uzbrojenia

   - Warszawa
   · Przedstawicielstwo Naczelnego Dowództwa Zjednoczonych Sił Zbrojnych Państw Stron Układu Warszawskiego przy WP,
   · Przedstawicielstwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych ZSRR,
   · Przedstawicielstwo Komunikacji Wojskowej Armii Radzieckiej przy Sztabie Generalnym WP

   - Wilkocin
   · stanowisko dowodzenia PGW,

   - Wólka Kałuska
   · jednostka łączności,

   CDN

   Usuń
  4. CD

   - Wrocław
   . dowództwo garnizonu, siedziba GRU, szpital wojskowy (ul. Koszarowa, Swojec)
   · 587. batalion łączności radiowo-liniowej,
   · batalion łączności,
   · batalion łączności radiowo-liniowej,
   · 164 samodzielny batalion obrony przeciwchemicznej (teraz ul. Gen. Iwana Pałubina)
   · 246 samodzielny batalion samochodowy,
   · 2234 Składnica Intendencka,
   · warsztaty remontowe techniki pancernej i samochodowej (teraz. ul. Piotra Czajkowskiego)
   · skład artyleryjski,
   · posterunek inspekcyjny komunikacji wojskowej PGW,

   - Wędrzyn
   · 5. Wyborski(od Wyborg) pułk pontonowy,
   · 1038 samodzielny batalion pontonowo-mostowy,
   · batalion saperów

   - Września
   · batalion łączności WCz

   - Wschowa
   · lotnisko lotnisko zapasowe koło wioski Łysiny na zachód od Wschowy

   - Zbąszynek
   · posterunek inspekcyjny komunikacji wojskowej

   - Zimna Woda
   · radiowe centrum odbiorcze

   - Żagań
   · 42. Tannenberski pułk lotnictwa bombowego,
   · 510 samodzielny batalion zabezpieczenia technicznego lotniska,
   · 600 samodzielny dywizjon rakiet plot.
   · baza paliw (Stara Kopernia)

   Dodam do tego, iż sowieci niezbyt mogli sobie pozwolić na jakikolwiek przewrót w kraju, gdzie w 3 lokalizacjach przechowywali troszkę swych zabawek w postaci 14 głowic o mocy 500 kT, 83 głowic o mocy 10 kT, dwóch bomb o mocy 200 kT, 24 bomb o mocy 15 kT i 10 bomb o mocy 0,5 kT.

   Sądząc z miniaturki fotki jest Pan kombatantem i wyjątkowo pokrzywdzonym przez system w stanie wojennym, gdyż miast imperialistycznych pamapersów, zakładano Panu wówczas komusze, tetrowe dziadostwo.
   Widać, iż ta trauma wpłynęła na resztę Pana życia i objawia się często w postaci efektownych, niekontrolowanych torsji na przeróżnych sieciowych forach.
   Z przykrością zawiadamiam, iż jest to nieuleczalne - do końca swych dni będzie to Pana męczyło.
   Jedynym pozytywnym aspektem Pana spełnionego życia będzie występ grupy klaunów cyrkowych na Pana przyszłym pogrzebie - co z góry Panu sponsoruję.

   BEZ POWAŻANIA

   Usuń
  5. RADKU B. Wprost już nie zapraszam, ale wręcz proszę, o odwiedzanie mojego bloga, a ponad to, o większy udział w dyskusjach na forach onetu. Czyta się świetnie takie teksty. Bardzo dziękuję. Bardzo.

   Usuń
  6. ...odwiedzam regularnie.
   Milczenie wynikało z faktu, iż ostatnio nie było tutaj za dużego "ruchu". :-)
   ...nawet w smaRKFonie Twòj blog mam w "ulubionych"...
   Pozdrawiam "krzyżaka" jako naturalizowany "tyfus".

   Usuń
 13. Panie Arturze, nie zgadzam się z żadnym ,,argumentem". Odszedłem z armii po kilku latach pracy, po ukończeniu szkoły wojskowej, właśnie na znak solidarności z Solidarnością. I żałuję. Ale znam temat od podszewki! Zamiast odpowiedzi, proszę zajrzeć tu( pięknie napisana już odpowiedź). Spokojnej nocy. : http://probus.blogspot.com/2014/05/i-odpusc-nam-nasze-winy-jako-i-my.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+BlogostanProbusa+%28Blogostan+Probusa%29

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Wcześniej tego nie widziałem. To chyba jeden z tych spóźnionych rewolucjonistów, w których wówczas nikt nie słyszał i nie chciał internować! Pozdrawiam!

   Usuń