piątek, 11 lipca 2014

KATOLANDIA II

  Po wypowiedzi ks. Oko, nie mogłem spokojnie siedzieć, jeszcze raz więc, piszę to, co myślę, odzwierciedla ocenę wielu, bardzo wielu ludzi. Powiedział m.in. ( za Onet.pl)

              
,,Większość przypadków aborcji wynika z rozpasania seksualnego. Piekło kobiet to efekt egoizmu mężczyzn, którzy chcą mieć seks kosztem poniżenia kobiet - powiedział na antenie TVN24 w programie "Kropka nad i" ksiądz Dariusz Oko.
Naziści stosowali się do prawa - przypomniał. Dodał, że poza porządkiem prawnym jest też prawo naturalne."
                 Przyrównywanie zagłady żydowskiej, do wykonania aborcji na tak schorowanym dziecku, nie mającym szans na przeżycie, za to mającym niemal 100% pewność, że jego życie, tygodniowe, maksymalnie miesięczne, będzie jednym pasmem cierpienia, jest czymś tak złym, nagannym, chorym, że brakuje słów, aby oddać istotę problemu. To obrzydliwy egoizm, tak podmiotowo traktować kobietę, jednocześnie udając troskę o nią!!! Państwo pozwoliło kościołowi wejść sobie na plecy. Musi zrobić teraz potężne trzęsienie ziemi, aby go zrzucić. Aby całkowicie rozdzielić kościół od państwa. My nie stajemy się nową, katolicka odmianą Iranu, my już nią jesteśmy! Tu nie chodzi tylko o aborcję, bo i tzw. wartości katolickie sprawiają, że niekatolicy, zaczynają czuć się w tym kraju, jak więźniowie! Zakazy koncertów, sztuk teatralnych, kabaretów, wystaw.... wszystko można podpiąć pod te wartości! Gdzie mają wierzący w inną religię, ateiści, obejrzeć tych WYKLUCZONYCH ?! Po podziemiu aborcyjnym, nastaje czas podziemia estradowego, kulturalnego, artystycznego? Znowu może powrócą książki i prasa drugiego obiegu?! Mają zejść do podziemi?!! I nie obchodzi mnie, czy to lekarz, czy pani dyrektor domu kultury, która zakazuje występów kabaretowi, który ma skecz o papieżu, a to już obraża JEJ uczucia. Oni pracują dla WSZYSTKICH mieszkańców, społeczności, w PUBLICZNYCH, utrzymywanych również  przez ateistów i wiernych innych wyznań, miejscach pracy i mają wypełniać obowiązki pracownicze, zgodne z kodeksem pracy, a nie z sumieniem, czy  dekalogiem!!!    Co znamienne, że największą grupą, chcącą przywrócenia kary śmierci, są...najwięksi obrońcy życia poczętego... .To tez wiele mówi.Wiadomo, urodzi się- mamy chrzest, zawsze pogrzeb.To chory i słaby kraj, kiedy politycy sprawujący władzę od 25 lat, klęczą, zamiast stać..... . 
  
     

18 komentarzy:

 1. Czy lekarz, który jest Świadkiem Jehowy może odmówić choremu transfuzji?
  Myślę, ze zgodnie z klauzulą sumienia, już niedługo będzie miał do tego pełne prawo. Na razie to prawo uzurpują sobie katolicy, ale jak tak dalej pójdzie, to każdy, kto ma inne poglądy, będzie z tego prawa korzystał.
  Muzułmanin przestanie leczyć chorego, który je świnię, bo uzna go za nieczystego.
  Chazan odmówi pomocy ciężarnej bo uzna, że skoro nie ma ślubu, żyje w grzechu, to niech umiera. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko w Polsce zmierza ku temu.Za duzo Boga w zyciu Polakow za malo trzezwego patrzenia na swoj i spoleczny interes.
   Obawy zasranych, bez moralnosci politykow ktorzy sa pod wplywami Watykanu i jego pracownikow.Zgroza.

   Usuń
  2. Cóż można dodać do Twojego komentarza? Chyba tylko tyle, że to zaczyna śmierdzieć jakimś wyznaniowym państwem, a niewierzący, ludzie innych wyznań, muszą zejść do podziemia. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Kiedyś była dyskusja, o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Miał być absolutny zakaz aborcji /co już się dzieje w praktyce/
  Padło pytanie- dziecko ma minimalne szanse na przeżycie, a zagraża życiu kobiety. Co lekarz wtedy ma zrobić?
  Otóż ma wyjście! Może skierować sprawę do sądu i to sad rozstrzygnie! On nie ma do tego prawa!
  Kobieta umiera, a on kieruje sprawę do sądu????
  Jedno jest przerażające, życie kobiety, ukształtowanego już człowieka, zupełnie nie liczy się w ich kalkulacjach.
  Kobieta dla nich, to tylko inkubator.
  Tylko kompletny paranoik, mógł wymyślić coś tak okrutnego. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Ważne, że będzie chrzest, pogrzeb. Ostatnio odłączono nastolatka, bo mózg nie żył. Ale noworodek bez mózgu ma się urodzić.... Przerażające. Dzięki za komentarze:)

   Usuń
 3. Szkoda jest w ogóle komentować te wypowiedzi - co wywiad to padają takie bzdury, że aż złość roznosi - jak można być tak głupim i znieczulonym? Jak można mówić o sumieniu nie mając krztyny empatii? Jak można arbitralnie narzucać innym swoje poglądy i traktować kobiety jak inkubatory...
  http://incognitopl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale prawda. Nosidełka z brzuchów robią i jeszcze wrzeszczą, gdy im się o tym mówi. Są głośni i osiągają wszystko. Chory ten kraj. Dziękuję za wizytę :)

   Usuń
 4. Wypowiedzi niektórych są zupełnie nieprzemyślane i przesłonięte przekonaniem o własnych poglądach. U siebie staram się znaleźć odpowiedź dlaczego.
  http://myowncommentary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem, poczytałem, będę zaglądał:)

   Usuń
 5. Smutne to wszystko. Quo vadis Poloniae?! Ave!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W stronę Watykanu II. Była IV RP, dlaczego nie może być drugiego W. ? :):) Miłęgo

   Usuń
 6. Jesteś kompletnie pojebany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrzyłeś w lustro, wypowiadając te słowa?

   Usuń
  2. Inwektywy to argumenty hołoty!

   Usuń
 7. Czólko! Wybacz, że zaprzestałem zajmować się komentowaniem obecnej sytuacji "politycznej" w naszym kraju. Mam serdecznie dosyć tej żydowsko-klerykalnej "wolności i demokracji". Mój układ trawienny reaguje na to niezbyt estetycznie, a ponadto w piwnicy koks zaczyna kiełkować. Uwypuklanie idiotyzmów PISu traktuję, jako odwracanie uwagi od idiotyzmów PO. Cała ta styropianowa banda (PO i PIS) , biorąc pod uwagę okoliczności łagodzące, zasługuje na umieszczenie w zamkniętym rezerwacie. Niechaj tam wzajemnie się okradają i urywają sobie łby łby. Na zaopatrzeniowca proponuję PSL. Nabieram coraz większego uznania dla SLD. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja szukam, ciągle szukam, bo coraz bardziej przeraża mnie kościół, a raczej pasterze tegoż. Uzurpują juz sobie prawo do wszystkiego, przestrzeń publiczna już jest ich, a my... podziemie? Pozdrawiam

   Usuń
  2. Perpetuum debile! Czyli samonapędzająca się machina głupoty. Pozdrawiam Waćpanów!

   Usuń
  3. Ja nie widzę nikogo, na miejsce PO. Chętnie bym ich zamieniła na takich, którzy przywrócą państwo świeckie, sprawią, że kler zajmie się sprawami bożymi a nie polityką.
   Na takich, którzy dadzą swobodę gospodarczą przedsiębiorcom, zadbają o naszych mądrych z pomysłami i stworzą im warunki rozwoju i działania.
   Tylko innowacyjność ma przyszłość, a nasi geniusze albo sprzedają pomysły, albo żyją w biedzie. Sami nie mogą się przebić, za duża biurokracja.

   Nie widzę takich, także w SLD. B.

   Usuń