środa, 9 lipca 2014

SŁABE PAŃSTWO czy OPOZYCJA?

 
Adam Hofman w "Kropce nad i" przyznał, że nie zmienił zdania na temat Zbigniewa Ziobry, ale Polsce potrzebne jest zjednoczenie prawicy. - Państwo jest tak słabe, że nie możemy pozwolić, żeby nam ktoś je zabrał - stwierdził polityk. 
 
  Gdybym chciał to opisać krótko, napisałbym tak:
Państwo będzie słabe, dopóki mamy takich posłów, dla których żon tworzy się nowe miejsca pracy, które latami chorują, takich posłów, którzy opłacają sejmowymi kartami przejazdy dzieci do szkoły itd. 
 
      Przykładów marnotrawienia publicznego grosza przez tych, co wiecznie zarzucają rządowi to samo, można mnożyć bez końca. Hofman może utyskiwać na słabe państwo, ale skoro tak jest, dlaczego od tylu lat, nie potrafi opozycja przejąć ster rządu, wygrać wyborów? Dlaczego tak krytykowany Tusk, utrzymuje się na fotelu i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić w najbliższym czasie. 
 Wydaje mi się, że nie ma w Polsce opozycji. Ta, gdyby była, negowałaby działania rządu, szkodliwe w/g niej dla kraju, a nie wssystko, co robi rząd. Czy ktoś pokaże mi ustawę rządową, którą poparło ugrupowanie Kaczyńskiego? Wyborcy widzą uprawianą demagogię, populistyczne działania obliczone na efekt, wreszcie słuchają, co mówią ludzie z PiS. Ich polityka osadziła się na Smoleńsku, obietnicach setek pomników dla Lecha K., wreszcie na wmawianiu ludziom, że każdy dostanie to, co chce. Nawet prywatni chyba właściciele firm, zostaną  zmuszeni do podwyższania płac:) pracowników. Najwięcej skorzystają podopieczni socjalnych urzędów, czyli tam, gdzie wkrótce( mam nadzieję) trafi większość posłów PiS. Puste, pełne cynizmu obietnice, świadczą o hipokryzji PiS. Oni wiedzą, że nic nie mogą dać, poprawić przeciętnemu Polakowi, bo nie da rady! No, może znajdą nowe etaty dla swoich bliskich, prawda panie H.? 
  Afera podsłuchowa, nie odsłoniła nic, no, może poza okazaniem się, kim byli ministrowie w rządzie PiS. A co do języka, porównywalnego przez PiS do kloszardowego? Panie Hofman, chwalenie się wielkością genitali, słuchanie słów pani Pawłowicz, słuchanie przemówień sejmowych w wykonaniu PiS, uodporniło nas od takiego słownictwa. Więcej pokory i szacunku dla nas, mniej arogancji i pychy, bo nie wasze spotkania z Ziobro i innymi, ale nasze głosy mogą odsunąć tak Tuska, jak i was od żłoba. polak, to nie dziady, które mają spieprzać po oddaniu wam władzy, ani ciemny lud, który kupuje wasze bajeczki, bo Teraz K!rwa My raczej nie nastąpi. Czego sobie i normalnym Polakom życzę! 

15 komentarzy:

 1. Cały czas nam mówią, że politykę uprawia się w kuluarach. Wreszcie pokazali nam te "kuluary" i wielkie zaskoczenie, że ONI ROZMAWIAJĄ O POLITYCE!
  To w prywatnych rozmowach ustala się różne warianty, ścierają się interesy różnych stron, dochodzi do porozumienia, a na mównicy mamy pokazany wynik tych tarć.
  Rząd nie żyje w próżni, nie tylko powinien, ale musi uwzględniać potrzeby wielu bardzo różnych grup. Zawsze za kulisami stoją ludzie wpływowi , doradcy , tylko ważne jest, by byli to mądrzy ludzie.

  Sikorski bardzo trafnie zauważył, że wiara w to, ze USA zapewni nam bezpieczeństwo, jest iluzoryczna. Jednak w oficjalnej polityce przedstawia stanowisko rządu, nie swoje własne i na tym wszystko to polega. Można sobie myśleć wiele, ale zewnętrzna polityka powinna być spójna.- ta wypośrodkowana. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest, jak piszesz. Mównica sejmowa, projekty ustaw, to wynik finalny. Co do Sikorskiego, powiedział to, co myśli wielu, bardzo wielu Polaków. A, że prawa strona krzyczy? Przyzwyczaiłem się. Dzięki za kom.

   Usuń
 2. Załóżmy, że wygra PIS. Już zapowiadali, że zabiorą bogatym. Efekt? Większość dobrze prosperujących firm, przeniesie się za granicę. Tam będą płacili podatki, tam zatrudnią ludzi. W kraju będzie większa bieda, ludzie stracą pracę.

  Zapowiadają, że "rozliczą się.." - czyli znowu będzie polowanie na czarownice. Znowu widowiska dla pospólstwa, publiczne lincze a później sprawa trafi do prokuratury.
  A jak było wcześniej? Oskarżyli wielu ludzi, głównie im niewygodnych, a dziś państwo /czyli my z podatków/ - płaci im ogromne odszkodowania za niesłuszne pomówienia.
  A pokazówka z dr. G. skończyła się tym, że zniszczono światowej sławy transplantologa, a same przeszczepy cofnięto o wiele lat.
  Z tego powodu zmarło wielu ludzi - nie doczekali się przeszczepu. B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być tylko gorzej. Ta partia nie wniesie nic dobrego, pozytywnego, a tylko głód i zgliszcza. Będą pomniki stawiane na setki sztuk, zmiany nazw ulic itd. Zespół Macierewicza, który tak ucichł, nabierze wiatru w żagle...zgroza:) Dzięki za komentarz:)

   Usuń
 3. Dziś przemawiał p. Gliński. Mnóstwo insynuacji i pomyj. Podejrzewam, że przemówienie napisał J.K.- to jego styl. Dziękuję, za taką zmianę w polityce. To ma być to lepsze? B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy słuchałem tej ,,debaty" naśmiałem się, jak na dobrym kabarecie. Co spodobało mi się, to riposta Tuska, wypunktował Kaczyńskiego i ośmieszył. Ilość km autostrad, w wypowiedzi premiera,wprost zwaliła mnie z nóg:) Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Podobała mi się wypowiedź Tuska. Spokojna, wyważona i cięta.
  Wreszcie inteligentnie się broni i atakuje jednocześnie, nie odpuszcza, odpiera ataki.
  Uprzednio dał sobie zamknąć usta tym powiedzeniem, że "rządowi to nie wypada". Efektem było, że opozycja swobodnie i bezkarnie sobie hulała. B.

  OdpowiedzUsuń
 5. Opozycja nadal sobie hula:) Przede wszystkim BEZKARNIE. nazywają Premiera, Prezydenta mordercami, mówią, że zrobili wespół z Putinem spisek na życie Lecha K. i.nic się nie dzieje. Pamiętasz, jak pijanego bezdomnego, za słowa TYLKO o alkoholizmie Lecha K. szukało i ścigało po kraju połowa spec służb? Dlaczego teraz z urzędu prokurator nie powtórzy tego działania? Pozdrawiam i dzięki za kom.

  OdpowiedzUsuń
 6. W tych nagraniach było, że mają mocne dowody na pana,M. I co? I nic.
  Dziennikarze nie rzucili się, nie szarpią, nie dociekają. Zapadła dziwna cisza, nie pierwsza zresztą, gdy chodzi o coś przeciw PIS.
  Są w stosunku do nich bardzo ostrożni.
  Ciekawe, czemu? Czy pamiętając IV RP. wolą się nie narażać, bo po prostu się ich boją, czy też PIS ma na nich haki i w razie czego, przypomina o nich.B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważ, kiedy i kto rządził IPN, kto tak naprawdę działał tam. To ludzie J

   Usuń
 7. Najciemniej jest pod latarnią ! Nikt w mediach nie mowi głośno o zyskach jakie dziennikarze mają lub będą mieli z nagrań .To jedno . Drugie zwolennikami PIS sa ludzie którym ciągle wszystko przeszkadza to są ludzie nieszczęśliwi zawistni zazdrośni nawet jeśli nie brakuje im na chleb .Strach pomyślec jeśli PIS dojdzie do władzy bo zamiast rządzić i dbać o obywateli zaczną polowania i rozliczania a nas i tak będą mieli w d....e.
  Tylko jak to uświadomić innym .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PiS = wojenki z Niemcami i Rosją, wycofanie inwestorów, zero postępu. Setki pomników L.K. , nazw ulic, Smoleńsk, Macierewicz i profesor Ch. jako min ister zdrowia, czy stosunków kościelnych:)

   Usuń
 8. Całe wakacje robili w TV powtórki kabaretów, a tam były " posiedzenia rządu." Rząd pokazany był jak banda debili, których jedyne co interesuje, to piłka.
  Nie mam nic przeciwko krytyce rządu, jak im się należy to można to obśmiać, ale nie tak!!!
  To jest w stylu J.K. - tylko niszczenie wizerunku, nic konkretnego.

  Media równo walą w rząd, bo im wolno. Jak wróci IV RP, to szybko to ukrócą. Będzie można tylko wychwalać rząd, nikt nie odważy się podskoczyć.
  Ale tym naszym mediom to wystarczy, będą igrzyska, będzie co transmitować, będą pieniądze. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w jednym z miasteczek w Polsce, pani dyrektor domu kultury, wstrzymała występ kabaretu, bo śmieje się z JPII itp. Obrażały uczucia SAMEJ p. dyrektor, która o dziwo...w sprawie o której piszesz już nie interweniowała:) Pozdrawiam

   Usuń
 9. "Prawica" w grupie, równa kupie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń