piątek, 18 lipca 2014

ZAMIAST POSTU

 Tragedia związana z zestrzeleniem samolotu, jest straszna. Niestety, na moim ,,ulubionym" portalu, pełnym cenzury, znowu dyżur mają ci, co ich nawet granatem nie oderwano od poprzedniej pracy w cenzurze. Te typy, zapominają, kto tu dla kogo jest! Poniżej tylko kilka z ,,przywracanych" po 27-40 godzinach komentarzy. Wtedy, gdy nie ma dyskusji....
  Do ministra Sikorskiego"

"A co, panie ministrze z NASZYMI kamizelkami itp.?!!! Ja do końca nie wiem, którzy to BANDYCI, a którzy wolni, będący w opozycji do rządu Ukrainy, obywatele! Czy nazywanie ,,separatystami" własnej opozycji jest w porządku?! Czy wysyłanie czołgów, samolotów na własnych obywateli, którym nie po drodze z rządem, jest ok.?!!!!"

  dotyczące zestrzelenia:

 

"Nawet gdyby to byli tzw. separatyści, to nie zmieni to faktu iż ci, którzy zestrzelili samolot, są Ukraińcami! To dzisiejszy rząd Ukrainy, do niedawna tzw. Majdan, zapewniał cały świat, że są nie tylko przygotowani do rządów, ale i biorą PEŁNĄ odpowiedzialność za przyszłość Ukrainy i życie ludzi tam! Dawali słowo honoru. Samozwańcy z Majdanu, nawet w ilości miliona, nie byli całą Ukrainą, stąd ta wojna DOMOWA! Potępiam w całości bestialstwo zestrzelenia, ale to nie Putin zestrzelił, czy wydał rozkaz. To nie Rosjanie, ale opozycjoniści Ukrainy, którzy nie chcą takiego rządu, takiego kierunku polityczno-gospodarczego! Winię Ukrainę, bo to władze ponoszą odpowiedzialność za sytuację... ."

 

"Jak zwykle, Rosja, chłopiec do bicia,. Swoją drogą, jak mało odpowiedzialny jest doradca szefa MSZ Ukrainy, skoro bez żadnych badań, rzuca tak poważny zarzut w eter!!! Ciężko obecnym notablom Ukrainy przyznać się do bratobójczej wojny,w której likwidują OPOZYCJĘ wobec tego kierunku przemian polityczno-gospodarczych nieakceptującą obecne władze. Swoją nieudolność, nieprzygotowanie do rządów, zakrywają, o wszystko obwiniając ,,separatystów", ,, terrorystów" i Rosjan. To chore."

 Dotyczy próby Kaczyńskiego zjednolicenia prawicy:

 

"PiS na plecach innych, ale i poprzez ,,wcielenie" partyjek prawicowych, chce załatwić dwie sprawy. Wygrać wybory i pozbyć się konkurencji! Zawsze podmiotowo traktował Kaczyński koalicjantów i partnerów! dy czytam, jakich metod używa Kaczyński, śmiać mi się chce. Kierowca co chwilę popędzający prezesa na kolejne spotkanie itp.:) Co znamienne, PO jeszcze żyje, a oni już dzielą się schedą po Tusku. Miejsca na listach, kasa, fotele. To się nazywa teraz dbałość o kraj w/g PiS :):):) Ludzie, nie zauważacie, jak prawica zaczyna ze swoimi tzw. wartościami, zaciskać nam pętlę?! Koncerty, spektakle teatralne, filmy, kabarety, aborcja, próby zastraszenia ekskomuniką dziennikarzy im nie sprzyjających, a nawet przełożonych, którzy ośmielą się wywalić łamiących przepisy kodeksu pracy, to codzienność. Niedługo ateiści, wierni innych wyznań, będą w podziemiu~! Tego chcecie?!!"

 

  I niech ktoś mi powie, gdzie złamałem zasady forum? Oprócz pierwszego, przywrócono mi pozostałe, ale po dyskusji...!  Naprawdę ten portal jest zaprzeczeniem wolności w sieci!!!!

  

9 komentarzy:

 1. Sporo Ruskich pisze na forum, a ty wpisałeś się w ich retorykę. Dla mnie to pomyślna wiadomość, ze niektórych z nich blokują, bo zaśmiecają cały portal wychwalając Putina.

  Wiadomo, że część Ukraińców była za Rosją, część za Europą. Początkowo tłukli się między sobą - i to był rząd i opozycja.
  Jednak jeśli część z nich chce przyłączyć się do Rosji, stać się ich częścią, to już nie jest opozycja. Dla mnie to zdrajcy, którzy chcą sprzedać własny kraj. Nie tak dawno odzyskali niepodległość, powinni walczyć o całość kraju, a nie o podziały.
  Rosja od dawna siłą mieszała narody, wysyłając Rosjan w tzw, "delegację", i to długoterminową. Tak że wszędzie są ich ludzie, wszędzie mają pretekst, do wkroczenia. To były celowe działania, które teraz przynoszą spodziewane efekty.
  Gruzja się broniła przed ich najazdem i teraz dzięki temu, udało im się ocalić część terytorium.
  Poczytaj sobie - "wielki głód na Ukrainie" - jest w internecie, ale słyszałam to w Rosji.
  Kiedyś Ukraina się zbuntowała, wiec ją ukarano. 6 mln. ludzi zmarło z głodu, bo zabierano wszystko, co na tej ziemi się rodziło. Tak , Rosja to miły kraj. Propagandę mają tak wspaniałą, że większość Ukraińców nawet o tym nie wie, że nie w tak odległych czasach, ich zagłodzono. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo wiele czytałem książek dokumentalnych o starych czasach w ZSRR :) Poza tym, piszesz, że bardzo dobrze iż blokują. Z tym się nie zgadzam. Sieć jest wolna, każdy ma prawo do przedstawienia swojego punktu widzenia. Jeśli nie obraża, to MA PRAWO! Ja uważam, że dzisiejsza opozycja, chciałby, aby Ukraina szła w kierunku Unii Bliskowschodniej, wtedy zapewne nie byłoby ciągotek do Rosji. Może zdają sobie sprawę, że Ukrainy nie stać na UE. Po prostu nie stać, tak finansowo, jak i mentalnie. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Każdy ma prawo do swojego punktu widzenia, z tym się zgadzam. Lubię czytać opinie różnych ludzi, ale gdy wszyscy piszą nieomal to samo, używając tych samych zwrotów, to już nie jest wyrażanie opinii, tylko "praca na etacie"
   Dobrze, że czytasz, ale zależy co. . Teraz pracuje instytut /polsko - rosyjski/ , który usiłuje wyprostować opowieści historyczne tak, by nieco prawdy w nich było. B.

   Usuń
 2. Propaganda Rosyjska. Okazuje się, że to samolot Putina chciano zestrzelić, omyłkowo trafiono w cywilny samolot i to w pobliżu Warszawy.
  W Rosji był to oficjalny komunikat i zaręczam, że większość Rosjan w to wierzy.
  Tak więc każdą ciemnotę można im bezkarnie wcisnąć.
  Tak samo jak było z Krymem, że te wojska co wkroczyły na ich teren, to nie byli Rosjanie.
  Takim kłamstwem, / i podobnymi/ ze to koło W-wy, budują niechęć do Polaków. Już niedługo ludzie będą chcieli nas podbić, a na pewno coraz trudniej będzie się Polakom tam poruszać. B.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam kiedyś w Picundzie. Pokazałam zdjęcia Ukraińcowi, a ten powiedział, że ten ośrodek wypoczynkowy, fantastycznie się rozwinął, był popularny, a teraz to tylko ruiny, bo ciężkie walki tam były.
  Były wojskowy był oburzony, że Azerowie walczą z nimi, że nadal trawa tam wojna. Przecież powinni się cieszyć, że Rosjanie tam się panoszą.
  Takie ułamki informacji do nas docierają, Rosja wspaniale to tuszuje, propaganda działa.
  Krym - dwa miliony turystów mniej, a ceny poszły prawie dwukrotnie wzwyż.
  To samo z innymi "wyzwolonymi" terenami. Obiecywano im luksus, a bieda coraz większa, kraje popadają w ruinę. B.

  OdpowiedzUsuń
 4. Putin. W mojej ocenie, on jest świetnym prezydentem, bo Rosja nie dojrzała jeszcze do demokracji. Potrzebują cara który trzyma ich za "twarz" i on nim jest.
  Tyle, że ma zapędy imperialistyczne, pobudził nacjonalizm, robi się on groźny nie tylko dla nas, ale i dla samej Rosji.
  Putin sądził, że nadal bezkarnie będzie wszystkim wciskał ciemnotę, ale tu są taśmy, nagrania, zdjęcia - więc są dowody i nikt na zachodzie nie będzie udawał, że tego nie ma.
  Rosja będzie w coraz większej izolacji, prawdopodobnie zacznie się nowa era zimnej wojny i dobrze, jeśli tylko na tym się skończy. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja myślę, że ta zimna wojna byłaby na rękę .zachodowi i Stanom. Stratedzy mogli przewidzieć podobny scenariusz, gdy wspierać zaczęli, czy nawet stworzyli Majdan. Jakby nie patrzył, wiedział zachód, że Putin nie odpuści wschodu Ukrainy, a jednak dążyli do akceptacji Majdanu itd. Miłego:)

   Usuń
  2. To że Rosja i Zachód walczy o wpływy na Ukrainie, to fakt. Jednak mają zbyt wiele powiązań gospodarczych z Rosją, by im była na rękę obecna sytuacja. Majdan powstał spontanicznie, część ludzi po prostu wkurzyła się. A dalej? Rozmawiałam z Ukraińcem, mówił że jak zobaczyli tych zabitych, to ludzie spontanicznie zaczęli się organizować / nawet z odległych miejsc/ i jechali na Majdan. I zaczęła się krwawa walka.
   Wierzę mu, bo on nic nie chciałby zmieniać. Chce tylko swobodnie kursować między Polską i Ukrainą i załatwiać swoje prywatne interesy. B.

   Usuń
 5. Mam troch wklejek, które nieraz wycinają. Później przywracają, przepraszając za usunięcie. Później znów wycinają, ... i historia się powtarza. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń