sobota, 3 grudnia 2016

25 LAT RADIA MARYJA


 Widzę dzisiaj cała władzę RP na kolanach przed ojcem dyrektorem, Rydzykiem. Władze państwa świeckiego, nie takiego z gatunku talibowo II:) Co tutaj się dzieje?!!!
   Napisałem na Onecie komentarz, który spotkał się z dużym odzewem, bo dotykał sprawy istotnej: kasy płynącej do Rydzyka. Pozwolę go sobie tutaj zacytować:
   ,,W czasie, gdy zamyka się hospicja, gdy zmiana chce sprawować całkowitą kontrolę nad fundacjami, gdy obywatele RP poza granicami kraju, są pozostawiani sami sobie, nie brakuje kasy na RM i Rydzyka. Podliczcie sobie tylko ILE w tym roku dostał kasy ten zakonnik z Torunia!!! Takiego budżetu może pozazdrościć niejedno miasteczko w Polsce. Dzieci w szkołach miałyby całym rokiem DARMOWE obiady etc etc. I jak ma być normalnie w kraju, gdzie wiara jest oddzielona od polityki? Jaki ma być oddźwięk społeczeństwa niezwiązanego z PiS i RM?!!!! "


.Ale nie o tym chciałem napisać. Chciałem przypomnieć pewne opinie Kaczyńskiego i Rydzyka sprzed lat
Kaczyński o Rydzyku: Kwiecień 1998 r. poseł niezrzeszony Jarosław Kaczyński udziela wywiadu „Gazecie Polskiej”, stwierdza: „Po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL, ma nadajniki na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy pilnują tam jednak dość dobrze”. W odpowiedzi na kolejne pytanie, porównuje toruńską rozgłośnię do Targowicy: „Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. (...) Problem w tym, w którym miejscu kończą się pospolici głupcy, a zaczyna zwyczajna agentura” - P.Wierzbicki i T.Sakiewicz,Gazeta Polska, 29.04.1998 r.
  Do Niemiec program radia dociera aż z Samary i Krasnodaru na południu Rosji – tam bowiem stoją wykorzystywane przez ojca Rydzyka, za zgodą władz Federacji Rosyjskiej, nadajniki. Radio wykorzystuje infrastrukturę nadawczą (maszty i system zasilania), zarządzaną w Rosji przez państwową spółkę RTRS (Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa), (...)Ojciec Rydzyk za pomoc w sprawie nadajników głośno dziękował rosyjskiej ambasadzie. Delegacja ambasady pojawiła się też w 1999 r. na przyjęciu z okazji 8-lecia działania radia” - „Na politycznej fali Radia Maryja”, „Gazeta Polska” nr 49, Eliza Michalik, Piotr Lisiewicz, 4.12.2002 r. 
   
     Rydzyk o Lechu i Marii Kaczyńskich podczas wykładów dla swoich studentów: "Prezydent to oszust ulegający żydowskiemu lobby a jego żona to czarownica, którą powinno się poddać eutanazji" i "Nie nazywajmy szamba perfumerią" 2008r

   GDZIE i kiedy była prawda, PRAWDA??? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz