środa, 30 października 2013

TRZEŹWOŚĆ w PARLAMENCIE

 Zatrzymano posła Wiplera za awanturę i agresywne zachowanie pod wpływem alkoholu. Nic szczególnego, ale tak sobie rozmyślam i doszedłem do wniosku, ze u nas nadal Polska Ludowa.
  Izby wytrzeźwień są dla maluczkich, dla gminu, czy plebsu, który nie tylko, że tam musi spędzić wiele godzin, to jeszcze zapłacić. Parlamentarzysta, jak przystało na kastę panów, pobyt do wytrzeźwienia(?) ma zapewniony w szpitalu, wszak trzeba dbać o zdrowie wybrańców narodu.  Jeszcze nie daj Bóg, jakieś zatrucie alkoholowe czy kac.
  Sejm jest takim samym miejscem pracy, jak każde biuro, zakład produkcyjny itp. Dlaczego więc nie zlikwiduje się tam alkoholu w restauracji sejmowej? Czyż ONI to inny rodzaj człowieka?
  Co do immunitetu, czas chyba, żeby zdjąć go z wszystkich parlamentarzystów, bo pierwotnie miał on chronić wybrańców w sprawach politycznych. Widzimy, że, niestety, ale on służy do ochrony posłów i senatorów przed odpowiedzialnością karną za sprawy kryminalne i chuligańskie, za łamanie przepisów ruchu drogowego itd. Miało nie być immunitetu, senatu, liczba posłów miała zmaleć, a utrzymanie partii miało być samofinansujące. Zawsze nam to wciskają przed wyborami. Niedługo te tematy wrócą. Tego możemy być pewni. I znowu okaże się, że obietnice pozostaną puste, gdy tylko któraś z partii wejdzie do sejmu i wygra wybory. A my, baranki znowu będziemy mieć nadzieję i pójdziemy oddać głos.......

6 komentarzy:

 1. Cosik mi się widzi, iż Waść sprawiasz wrażenie Polaka mądrego po szkodzie. Mam maleńką satysfakcję, że jeszcze nie zhańbiłem się oddaniem swojego głosu na któregokolwiek ze styropianowych wojowników o "wolność i demokrację". Podejrzewam, że ci wichrzyciele i nieudacznicy nie znają znaczenia tych pojęć.Ich hasłami przewodnimi są koryto i kasa. A no wpadliśmy z deszczu pod obfitą rynnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbym uczestniczyć, może w symboliczny sposób w życiu tego kraju, więc oddaję głos. Niemniej faktycznie, te same mordki w sejmie od wielu, wielu lat. Każde ugrupowanie powtarza nam co 4 lata te same slogany, a tacy jak ja dajemy im wiarę. Po próżnicy. Dzięki za wizytę. Aha, to, że nie piszę kom u Ciebie, nie oznacza, że nie bywam. Czasami nawet żonę wołam, żeby sobie popatrzyła:):):)

   Usuń
  2. A to wszystko przez to,że nasadziliśmy w tym kraju za dużo czosnku.

   Usuń
 2. Bo powinni zalegalizowac bron, wtedy kazdy polak z gnatem w reku, moglby pojechac do wawy i zrobic w koncu porzadek z tymi swiniami. Dopoki nie bedzie krwawej rewolucji w tym kraju, nigdy nic sie nie zmieni. Nawet Grecy gdy demonstrowali, tak natlukli w morde swojemu premierowi na oczach swiata ze kolejnym odechcialo sie wkurwiania narodu, jedynie Polacy skuleni w zaciszach swoich domow siedza cicho jak mysz pod miotla... Moze pora wyjsc na ulice, zrobic rozpierdol na wiejskiej w Warszawie, to moze wtedy Tusk i reszta pajacy, pseudospecjalistow od wszystkiego cos w koncu zrobi dla ludu, a nie dla siebie. Bo jak na razie mamy rzad cudotworcow, minister sportu organizuje koncerty muzyczne, minister transportu swego czasu wraz z DSS wydymal setki tysiecy akcjonariuszy klamiac by zatrzymac spadki tej spolki, czym przyczynil sie do strat wielomilionowych, mozna by wymieniac w nieskonczonosc. Odpowiedzialnosci poki co brak, i nie ma co liczyc na sprawiedliwosc w wykonaniu sadow w tym kraju. Tak se mysle ze zdrowy wpierdol od "pospólstwa" taki zbiorowy bez patrzenia kto z jakiej partii by przywrocil trzezwosc umyslow u wszystkich zwiazanych z polityka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby słowo ciałem się stało! Amen.

   Usuń
 3. Sam fakt nachlania się można byłoby wybaczyć. Stało się jak się stało, choć nie powinno. Ale po wytrzeźwieniu pan poseł powinien zmusić swoje szare komórki do myślenia i przeprosić a nie robić z siebie żałosnego dupka.

  OdpowiedzUsuń