sobota, 18 stycznia 2014

CENZURA ONET c.d.

 Nie rozumiem działań Onetu, który kasuje chyba z automatu komentarze. Co prawda, po dwóch dniach je przywraca, jako usunięte przez pomyłkę, ale... mnie to nie bawi. Mam coraz bardziej dość cenzury poprawnej politycznie. Gdy pada słowo kościół, wiara, kler, trzeba uważać, jaki zlepek wyrazów jest po, bo od razu usuwanko.
  Pytam się, co tak odrażającego było w komentarzach( cytuję poniżej), że nie nadawały się do publikacji?
  ( o Putinie)  "Wczorajszy uzurpator, zaborca, kolega Tuska od zamachu, dzisiaj za sprawą jednego zdania, stał się ostatnim bastionem normalności. Wiadomym powszechnie jest, ze ta sama grupa społeczeństwa nienawidzi gejów, jak i Putina. To ten sam, pełen hipokryzji elektorat. I proszę, stał się cud:) Porównywałbym go, do tego z kampanii wyborczej Kaczyńskiego, kiedy kandydat na Prezydenta, polubił nawet Oleksego:) Co za fałsz, cynizm i populizm. Porażające, jakby to powiedział Antonii M."
  ,,Polak, Niemiec, Rosjanin, Żyd, Anglik itd. Wszędzie są dobrzy ludzie i źli. Wszędzie czyści i brudni. W każdym narodzie jest potwór i anioł. Są tacy, co znają katechizm, modlą się i są chodzącym złem, a tacy, co żyją moralnie czyści bez religii-dobrem.Nie wolno uogólniać, bo to błąd. Niestety, Polacy lubią krytykować, szukać zawsze gorszych od siebie, wszak naród wybrany, ale co niektórzy oczywiście, nie zdają sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy zawistnym, nienawidzącym, zazdrosnym narodem. Co może dziwić, to chyba to, że najwięcej takowych wśród wyznawców religii, której naczelnym punktem jest miłość do bliźniego. Również do Żyda... ."
      ,,Niech w końcu ODPOWIE ( Michalik) za takowe wypowiedzi. Winni są dziennikarze, którzy rozdmuchują temat, winni są rodzice, którzy się rozwodzą, winna jest nauka, wreszcie winne są same dzieciaki, bo wchodzą do łóżek księży, którzy po takim dziecięcym molestowaniu, stają się pedofilami. Wszyscy są winni kryzysowi w kościele, tylko nie faktyczni sprawcy. Czy ambona oznacza bezkarność?! Czy koloratka uwalnia od odpowiedzialności za słowa? Czy tylko im wolno domagać się poszanowania wiary, tzw. wartości, o które co chwila zakładają sprawy?! DOŚĆ BEZKARNOŚCI!"
 ,, Po pierwsze, Kaczyński nie ma najmniejszych szans bycia Prezydentem RP. Prezydent, to przede wszystkim taki swoisty USPOKAJACZ napięć, a jak wiemy, Jarosław jest zapalnikiem wszelkich stanów wrzenia. Poza tym, patrząc na badania, sam Prezydent Komorowski, cieszy się takim odsetkiem zaufania społeczeństwa, że nawet 10 posłów PiS nie ma razem tego. Jakby tego było mało, Kaczyński jest LIDEREM negatywnej oceny elektoratu Polski. Na nieszczęście dla PiS, nasz naród w przeważającej części jest mądry."  
     ,, Podsumujmy. 500 zł na każde dziecko. Podniesienie pensji, podniesienie zasiłków socjalnych i opieki socjalnej. Wybudowanie mieszkań, dróg i wykupienie banków. Do tego jeszcze nowe miejsca pracy i..obniżenie podatków. Ja chcę przyśpieszonych wyborów, bo oto mamy cudotwórcę i największego wodza świata. Kaczyński na Premiera i Prezydenta w jednym. Da radę."
    "Nauka gender, w/g kleru jest zagrożeniem dla normalności i człowieka. Nie jest natomiast zagrożeniem całkowity brak KARY za czyny pedofilskie. Nie można mówić iż kara wykluczenia ze stany duchownego jest karą, bo pedofil, bandyta, tak naprawdę NIGDY w tym nie był. On tylko wykorzystywał swoje stanowisko, przywileje jakie mają purpuraci do czynienia zła, do uprawiania najgorszych z możliwych praktyk, wymierzonych w człowieka. To pokazuje, jak chory jest świat. Bardzo chory.... ."
      W Polsce niczym zaskakującym jest, że określenie koloratkowego pedofilem, bandytą, jest zakrzyczane atakiem na kk, czy nawet samego Boga. Co przeraża? Chyba ciemnogród panujący nadal w kraju. To my jesteśmy winni rozpasaniu kleru, to my sprawiliśmy, ze żyją poza prawem, że są jedyną grupa społeczną, która bezkarnie robi co chce. A ciemny lud dalej wierzy w nich.... ."

 

8 komentarzy:

 1. Za to tolerowane są nieraz wyjątkowo chamskie i kłamliwe komentarze, ale zgodne "z linią". Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć:) Dokładnie. Bo naprawdę, kiedy poniosą mnie emocje, napiszę słowo za dużo, rozumiem reakcję o usunięciu, ale w tych co powyżej, nawet nie zmieniłem słowa, nie widzę nic złego, wręcz odwrotnie. POZDRAWIAM:)

   Usuń
 2. Zauważyłem, ze często zależy (usuwanie komentarzy) od pory doby. Nocna porą puszczane są artykuły pod nazwijmy to "konserwatywną" część naszego społeczeństwa, która raczej lubi używać argumentów w postaci inwektyw. Moderatorzy nie chcąc mieć problemu ze zbyt rozsierdzonymi osobnikami wolą po prostu "odpuścić sobie" puszczenie wątku. Po co mają sobie robić w nocy kłopoty z userami, którzy bombardują siebie nawzajem "mięsem", po to by po paru minutach zgłaszać naruszenie -oczywiście te napisane przez adwersarza. Może tu tkwi problem? Sam komentarz nie narusza żadnych norm i jest trafny w ocenie, ale może spowodować reakcję łańcuchową oponentów? Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Już chyba pora nie jest istotna. Dzisiaj usunęli mi kilka, jeden tu dodałem. Jeśli jest w nim ( jak i w pozostałych) łamanie regulaminu, to ja jestem za Wesołowskim:):). Mało tego, dzisiaj PRZYWRÓCILI mi usunięty wczoraj komentarz, a gdy go skopiowałem i wkleiłem w inne miejsce, .....USUNIĘTO mi go znowu. Czy to nie jest chore? Dziękuje za wizytę i komentarz. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyzwiska, słowa poniżające nie są w myśl wolności słowa, ale w myśl prostactwa i chamstwa. Możesz napisać, że sam cie ocenzurowałem, ale to nie był komentarz, tylko coś, czego nie idzie przetrawić nikomu, kto ma normalny umysł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam komentarze w podobnym tonie i też niektóre są usuwane..Od dwóch dni jest blokowany ,szczególnie jeden .Oto przykład przykład mojego komentarza ; "....Jedno jest pewne.Naród ukraiński sam by się dogadał,gdyby nie chodziło innym krajom o pieniądze..To przez kraje-które chcą "doić "Ukrainę-ta cała zawierucha...A zwyczajnym ludziom tłumaczy się ,że to w imię wolności i demokracji......A co to za wolność ,jak nie będziesz miał pracy, nie będzie cię na nic stać..Zamkniesz się w domu i w telewizji będziesz oglądał jak żyją ludzie z kasą..."

  OdpowiedzUsuń
 7. Cenzura w Onecie zależy od poglądów politycznych moderatora.
  Publikowane są komentarze prymitywne i chamskie.
  Ale niektórzy moderatorzy nie przepuszczą postów, które nie są zgodne z ich poglądami.
  Przykład artykułu w Onecie, który ośmiesza Sikorskiego.
  Ocenzurowany został komentarz broniący byłego ministra i marszałka:
  Słynne na całym świecie polskie piekło, o którym mówił Churchill. Jeśli ktoś wyrasta ponad przeciętność, to kochani rodacy wciągną go do kotła. Nowy minister spraw zagranicznych/marszałek sejmu może nie znać języków i zasad dyplomacji, chodzić w kufajce i gumofilcach, ale jabłola będzie pił za swoje pieniądze.

  OdpowiedzUsuń