wtorek, 28 stycznia 2014

KATOLICKI DONOS

   Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali na terenie kościoła bez pozwolenia? Takie doniesienie na policji 16 stycznia złożył proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła w Szadku (woj. łódzkie).
Proboszcz w dniu finału zadzwonił w tej sprawie także do sztabu WOŚP w Szadku, a wcześniej zwracał uwagę wolontariuszom, ponieważ nie życzył sobie by stali z puszkami pod kościołem.
( za Onet.pl) 
    W sumie tutaj nie trzeba komentarza, ale chciałbym tylko dodać, że kościół nie jest ani księdza, ani proboszcza, tylko PARAFII. Kościół to  nie plac przykościelny, ale wierni danej parafii. Ten ksiądz, jak przystało na katolika, pokazał swoją miłość do bliźniego. Mam nadzieję, że tam już żaden rozważny wierny nie da na tacę, bo właśnie zazdrość i zawiść wpływa na tak negatywne reakcje księży na WOŚP i osobę Owsiaka. Jak dla mnie, to zachowanie księdza, jest pokazaniem, jak nigdy nie powinien się zachować katolik, człowiek mający w sobie empatie i chęć niesienia pomocy i dobra dla drugiego człowieka. A tak właśnie robi Jurek Owsiak i Jego Orkiestra.

3 komentarze:

  1. Pazerność, podłość, obłuda i wynaturzenia katolickiego kleru są przerażające i odrażające.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie. Co tu więcej dodawać.... . Dzięki.

    OdpowiedzUsuń
  3. A jak się nazywa ten proboszcz parafii pod wezwaniem Prostytuty z Nazaretu?

    OdpowiedzUsuń