wtorek, 7 stycznia 2014

ROZPITA POLSKA

Od dłuższego czasu nie ma w mediach dnia, abyśmy nie byli bombardowani wiadomościami o pijanych kierowcach, złapanych, powodujących wypadki, zabijających.
   Najgorsze, że od dnia katastrofy w Kamieniu Pomorskim, gdzie finał  picia i ćpania był tak tragiczny i drastyczny, nic się nie zmieniło. No, chyba, że na gorsze, bo już nie piją tylko kierowcy, teraz doszli motorniczy. Ale czytałem też, jak to całą noc balowali alkoholowo nasi piloci i stewardesy, którzy rano( sic) wracali do Polski.
   Każdy normalny człowiek ma do dzisiaj przed oczami obrazy z Kamienia, nie rozumiem więc idiotów, którzy nadal uważają, że po promilach jeżdżą wprost idealnie. Jak trzeba być pozbawionym wyobraźni, aby zasiadać za kółko po pijanemu, nie patrząc, jak wielkie zagrożenie stanowimy dla siebie i innych na drodze, czy chodniku.
   Niestety, winni są nie tylko ,,kierowcy", również dziwna, pozostała z zamierzchłości zasada nie donoszenia na sąsiadów, kolegów, znajomych, na policję, bo.............wtedy milicja to byli ONI, dzisiaj, chociaż się wiele zmieniło, nadal tak Policję postrzegamy. 
   Widzimy jak wsiadają pijani do aut, widzimy, że przyjeżdżali do knajpy autem, nie sprawdzamy, czy nim odjeżdżają. To samo dotyczy płaczu dzieci za ścianą, fioletowych twarzy kobiet itd. Pamiętajmy, że dzisiaj zginął, został kaleką ktoś obcy, jutro to my możemy wpaść pod pojazd prowadzony przez takiego pijaka. Ale nie tylko pijanego, również przez brawurowego, jak choćby poseł Kurski. 
   Od nas zależy wiele, przede wszystkim zdrowie i życie nas, naszych dzieci, znajomych i ludzi. Po prostu ludzi. Mówmy STOP dla pijanych kierowców.
 

3 komentarze:

  1. Bogobojny naród bierze przykład ze swoich wielebnych pasterzy. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Napisane z sensem, każda tragedia jest zła, ALE; patrząc na statystyki to "holokaust" na drogach w 90-93% powodują jednak trzeżwi kierowcy, tak mówią statystyki Policyjne, więc jednak brawura , ułańska fantazja, głupota itp. trzeżwych powoduje rzeż na drogach,

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgodnie z obowiązującą poprawnością polityczną lepiej żeby dziecko potrącił trzeźwy kierowca niż pijany ?

    OdpowiedzUsuń