czwartek, 24 kwietnia 2014

KASA DLA ,,BEZROBOTNYCH"

 Kolejny raz zasypują nas newsami o dużej puli pieniędzy dla urzędów pracy, które mają być przeznaczone do aktywizacji zawodowej bezrobotnych,  dla kursów i szkoleń bezrobotnych, aby ci, mogli znaleźć nową pracę itd.
   Żeby nie rozpisywać się, szkoda tych pieniędzy... . Miliony, bo faktycznie, kasa jest duża, idą na opłacanie małych, prywatnych firm, zazwyczaj prowadzonych przez znajomych tych, którzy odpowiadają za powyższe finanse, ale na tym się kończy. W moim regionie, na każde 100 osób, które przeszły szkolenie, przebranżowienie, ukończyły kurs, pracę otrzymało....od 2 do 7 bezrobotnych. Czyli tyle, co i bez kursów!!!  Od 7 lat, w dużym mieście centralnej Polski, przeprowadzono .... 11 kursów, bezpłatnych( z puli opłacanej jak wyżej)  na operatorów wózków widłowych:):):). Przez ostatni rok, w urzędzie pracy, zapotrzebowanie na takich pracowników, wynosiło 2 OSOBY!!!!
  I oto dzisiaj rano, czytam, że z kolejnej transzy pieniędzy przyznanej na aktywizację zawodową bezrobotnych, szukają osób chętnych na .kurs operatora wózków widłowych..... Ręce opadają, a człowiek zaczyna zastanawiać się, czy to choroba, czy celowość działań. Głupich, nieprzemyślanych, a może kryminalnych?!

8 komentarzy:

 1. Nowe miejsca pracy w Polsce potrzebne, nie tylko kursy i wyścig szczurów. Podwyższenie wieku emerytalnego powoduje zwiększenie bezrobocia wśród młodych ludzi. Jak mają zakładać rodziny, skąd mają brać się nowi Polacy? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te pieniądze "idą" na tych, którzy te szkolenia prowadzą czyli dla tzw. wykładowców. Oni za te szkolenia biorą baaaardzo wysokie kwoty. A wiadomo komu się zleca prowadzenie szkoleń....tylko "swoim". To jest jedno wielkie oszustwo i kradzież państwowych pieniędzy pod płaszczykiem niby to zwalczania bezrobocia.

  OdpowiedzUsuń
 3. operatorzy wozkow widłowych i inni potrzebni sa w ue a my tez jesteśmy w ue

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest polityka niemiec ktore zabronile inwestowania dotacji unijnych (kredytow) w rozwoj polskiej gospodarki.Te pieniadze ida na drogi,oczyszczalnie sciekow,zwalczanie bezrobocia(takie jak opisane w w/w artykule),programy natura 2000 itd.Polska docelowo ma byc slabo zaludnionym krajem z dobra przejezdnoscia,z czystym powietrzem co by nowi osadnicy i turysci z niemiec mogli zyc i cieszyc sie dobrym zdrowiem w parku krajobrazowo-wypoczynkowym na landach bylej Polski.Wiecej nie pisze.Na razie mam dosc.Wczoraj pozegnalem sie z onetem.Robie sobie ferie.Poziom klamliwej propagandy w "polskich" mediach siegnal zenitu.Pozdrawiam.chlorek77.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkolenia dla bezrobotnych mają wartość kadzidła dla zmarłego. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. W późniejszym wpisie (z 7 V) zauważasz przesyconą populizmem kampanię, a tu jej nie dostrzegasz? czyżby rude zaślepienie? czy nie dostrzegasz grupy chyba 14% (a nieoficjalnie pewnie 20) wkurzonych wyborców, którym trzeba posmarować? Otwórz oczy na innych hipokrytów lemingu kochany

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zauważam, to piszę. Co do zaślepienia, na pewno nie mam go, ale dostrzegam największe zagrożenie dla kraju i Polaków. Zgadnij jakie. Pozdrawiam .....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz na pewno jak każdy leming. Idź na fejsa. Pozdrawiam

   Usuń