środa, 28 października 2015

ABSOLUTYZM, czy raczej KACZYZM


  Niespełna 300 osób, wybranych przez 1/6 narodu, dostało bezwzględną władzę. Posłowie i senatorowie z PiS plus Kaczyński, sterujący wszystkimi i wszystkim. Mogą praktycznie zrobić wszystko, no, poza, nawet z pomocą Kukiza, zmianą Konstytucji. I to jedyny dobry omen. Pamiętam ich rządy w latach 2005-07. Dlatego też zgroza mnie ogarnia na oddanie absolutnej władzy w jedne ręce, ręce prezesa PiS, który, notabene, nawet nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności, bo ma od tego Dudę i Szydło( swoją drogą, dlaczego nie ten cudowny, tak forsowany kilkakrotnie jako niezastąpiony, profesjonalny Gliński?Zamiast niego pojawiają się skompromitowane nazwiska: Kamiński, Macierewicz,Błaszczak. Donoszą o prawdopodobnych powrotach innych posłów, usuniętych dla celów propagandowych ).Gdy słucham, jak to kandydatka na premiera, ma dobrać sobie ministrów, śmiać mi się chce. Aż takiej demokracji w tej partii nie ma. Doskonale wiemy, że od tego jest prezes, bez jego akceptacji nikt nie przejdzie na stołek. Już wychodzą upiory schowane do szafy na czas kampanii. Nie gospodarka będzie najważniejsza, nie człowiek, ale pomniki, śledztwa, zemsta!!!! Świat się zmienia, Polska się zmienia, ludzie się zmieniają, ale nie prezes Jarosław! Nas, jako obywateli i naszego kraju nie stać na jego rządy, po prostu nie stać. Obym się mylił, bo inaczej choćby 4 letnie rządy Kaczyńskiego, będą nas kosztowały dekadę odbudowy. Nawet jak dadzą, to najpierw komuś zabiorą, a słowa Gowina, że kasa może być pusta, sprawiają iż mamy sygnał iż gruszki zimą nie obrodzą na wierzbie. Pisałem o takowym tłumaczeniu jeszcze w kampanii Dudy.
   TO MY SAMI ZBUDOWALIŚMY SOBIE TEN LOS
                                                                  POLAK POLAKOWI WILKIEM.................. 

13 komentarzy:

 1. Niezły cyrk nas czeka. Niestety, nie będzie do śmiechu, choć może śmiesznie. A Wiejska będzie jeszcze bardziej wiejska. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ta nazwa ulicy, faktycznie i to od dawna odpowiada parlamentom:)

   Usuń
 2. A ja mam nadzieję, że Kaczyński i spółka jednak swych obietnic nie spełnią. Być może jestem naiwna......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak do tej pory, nie zasłynęli z wiarygodności, kompetencji i spełniania obietnic.

   Usuń
  2. Teraz mają władzę absolutną, obawiam się że pójdą na całość.

   Usuń
  3. Lepiej byłoby, gdyby faktycznie nie spełnili, dla dobra gospodarki, kraju, a i ludzi.

   Usuń
 3. Rozumiem, że fakt, że mniejszość wybiera większość dopiero teraz zaczął stanowić problem? Koalicja PO-PSL w 2001 też nie zdobyła poparcia połowy głosujących.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o całkowitej władzy, skupionej w jednej osobie, w człowieku, który pokazał nam, jak bardzo źle rządzi, kłamie, jest pełen nienawiści, łatwo i celowo oskarża, czyni zło.....

   Usuń
 4. Czy to PIS czy PO, ten sam miot, taki sam syf. Bardziej cieszy mnie przegrana PO i PSL, anizeli martwi przegrana Zjednoczonej Lewicy. Myślę, ze Kaczor nie jest samobójcą i drugi raz blamażu nie popełni. Nigdy nic nie wiadomo. Podobno raz w życiu i kanapa wystrzeli. Kurna, tylko ten Antek i Ziobro......:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antek, Szeryf.... Zobaczysz jak powrócą ci, co z hukiem odeszli. Niestety, PiS jest nieprzewidywalny, to chorzy ludzie, opętani kk i Smoleńskiem. Oni się szukali i odnaleźli. Jedyny plau, to chyba tylko to, że będzie wesoło:) Miłego:)

   Usuń
  2. Za dużo tvn i telewizji głównego nurtu Szanowny Panie. Wiadomo PiS nie jest najlepszy, ale to co Pan pisze to przesada.

   Usuń
 5. Zgadzam się ze strachem. Może nie być ciekawie, aczkolwiek żałuję, że KORWiN nie wszedł do Sejmu. Wtedy byśmy mieli śmiech na sali i wielką bitwę Kukiz'15 + KORWiN kontra PiS. Jednak rządzenie nie polega na bitwach. Tak poza tym, ciekaw jestem jak rozwiążą teraz sprawę "niedawno" pozyskanych dowód mających na celu pokazać nam, że orędzie po SMOLEŃSKU SROLEŃSKU było nagrane wcześniej. Pewnie zacznie się maglowanie jednej sprawy, a my jak zawsze pójdziemy w odstawkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W odstawkę poszliśmy w chwili ogłoszenia wyniku wyborów. Cyrk już się zaczął, choćby w sprawie wyznaczenia przez Dudę posiedzenia sejmu i w związku z konfliktem dat, oskarżaniem Tuska za termin:):), który był ustalony kilka m-cy temu! Zobaczysz, że sejm będzie lepszy niż kabaretony:)

   Usuń