sobota, 15 lutego 2014

DOBRZY I ŹLI...KATOLICY

      skopiowane z Newsweeka
Częstochowski arcybiskup Wacław Depo chce, by powstała lista dobrych i złych mediów. I by Episkopat Polski jasno powiedział, co katolikowi wolno czytać i oglądać. Tak jak on myśli wielu biskupów. Zgłoszę propozycję, by episkopat zachęcał i zobowiązywał wiernych do odpowiedzialności za to, co wybierają w mediach, co jest ich codziennym medialnym pokarmem, żeby robili z tego rachunek sumienia – oświadczył na łamach katolickiego tygodnika „Niedziela”.
    Jako szef komisji ds. mediów staje się narzędziem w ręku radiomaryjnej frakcji – mówi jeden z biskupów i dodaje: – Istotne jest również to, że kilka miesięcy wcześniej abp Depo objął diecezję częstochowską. Powierzenie mu ważnej funkcji w episkopacie to kolejny krok w zawłaszczeniu Jasnej Góry przez konserwatywną część hierarchów.

     PRAWDA, że idą coraz dalej? A co się będzie działo, jeśli PiS wygra wybory .....

13 komentarzy:

 1. Dlaczego "niekatolika" interesuje to co robią katolicy? - prawdopodobnie z ciekawośi.
  Dlaczego "niekatolika" oburza to co robią katolicy? nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego katolika obchodzą ci, co chodzą do burdeli, czy klubów go-go? Poza tym, kto powiedział ci, że nie jestem katolikiem? Krytyka kościoła nie jest tym samym co bycie ateistą! Tak jak Ty myślą właśnie nie katolicy, ale katolibowie.

   Usuń
 2. Dlaczego "niekatolika" interesuje to co robią katolicy? - prawdopodobnie z ciekawośi.
  Dlaczego "niekatolika" oburza to co robią katolicy? nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem katoliczką ale po takich informacjach na temat pomysłów abk Depa wpadam w totalne przygnębienie. Sporo jest takich ludzi którzy posłuchają Depa i będą czytać Gościa Niedzielnego, bo będą się bali braku rozgrzeszenia. To głębokie średniowiecze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krytyka kościoła, kleru nie oznacza atakowania kościoła, a tym bardziej Boga. Dobry katolik dostrzega błędy kk i je wypomina. Tylko ślepiec, lizus, broni wszystkiego, co niesie z sobą kler i złe pojmowanie wiary. Dlatego bardzo dziękuję Ci za ten komentarz:) Pozdrawiam

   Usuń
 4. NASTEPNYM KROKIEM INKWIZYDORA BEDZIE CONIEDZIELNE PALENIE NA STOSIE ZAKAZANYCH CZASOPISM

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby tylko ..czasopism:):):) dziękuję za kom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dyby i pręgierz? A dla niepoprawnych - stosik? Tacy jak arcyekscelencja, sami odpychają od wiary. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Dokładnie. Wrogiem kościoła są jego ,,pasterze". Gubi ich pycha i pazerność. jesli do tego dołożymy arogancję biskupów, mamy to co mamy. Dz.

   Usuń
  3. To ja Wam opowiem jak stałam się ateistką.
   W czasie stanu wojennego strasznie zmieniły się relacje szkolne między kumplami. Ja miałam ojca po tamtej rządowej stronie. Nie chcę mówić ubeka, bo mam do niego szacunek (do dziś nie zmienił zdania). Nie chodziłam na religię, bo mi nie było wolno. Tak tłumaczyła mi mama. Tata do tego tematu się nie odnosił. Jakże ja marzyłam o tym, żeby być taka jak wszystkie inne dzieci, chodzić na religię znaczy......I pewnego dnia, w okolicach stanu wojennego, wracałam od weterynarza ze świnką morską......i dwie moje bardzo dobre koleżanki (ich rodzice działali w Solidarności) obrzuciły mnie kamieniami krzycząc, że jestem kacapką i poganką. Kacapka rozumiałam, poganka sprawdziłam (pamiętam jak dziś) w słowniku. Od tej pory mam katolikofobię. Późno wyszłam za mąż (za prawosławnego - chętnie przyjęłam jego wiarę). Taka historia.

   Usuń
  4. Dzięki za komentarz. Niestety, ale oni są najbardziej agresywna grupą społeczna, chociaż obnoszą się z wiara, której podstawą jest ....miłość do ludzi:) Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Ci panowie w czarnych sukienkach nie dostrzegają, ze od czasów średniowiecza co nieco uległo zmianie. Tak dla równowagi: - PO też włazi czarnym do ....... Pan minister Zdrojewski z PO lekką rączką zasila kasę budowniczych Świątyni Opatrzności Bożej. Już nie wspomnę o wspólnym z PISem wprowadzeniu religii do szkół i tabunie różnych kapelanów. Jeśli dobrze pamiętam, to ministrowie PO konsultują z biskupami niektóre rozporządzenia i projekty ustaw. Nawet Tuska duch święty oświecił, żeby po latach wziąć ślub kościelny. Bufetową też oświeca. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Platforma obiecała UKRÓCIĆ rozpasanie kleru, dzięki temu mieLI mój głos. Takich jak było wielu... . Dz.:)

   Usuń