sobota, 16 marca 2013

SOLIDARNOŚĆ DUDY ale z PiS

 Gdy kilka lat temu pisałem,że Śniadek wspomagając bitewki PiS z rządem, chce zapewnić sobie miejsce w parlamencie, zakrzyczano mnie.
  Dzisiaj jest NOWE, a jakby STARE. Przecież to już było! Śmieszą mnie słowa pana Dudy, który w kontekście wolności słowa wymienia TV Trwam. Szkoda,że takowej wolności nie mają ci, którzy krytykują kościół, czy koloratkowych. Bo wtedy to już obraza uczuć religijnych. Niby to samo, ale jak inny wydźwięk. Okrzyki ,,precz z komuną" świadczą,że S jest oderwana od rzeczywistości. Zapomnieli iż jej dawno nie ma? Pozostali starzy członkowie PZPR, ale to chyba inna bajka niż PO. Ponadto, mamy demokrację i to WYBORCY decydują o tym, kto zasiądzie w ławach poselskich, która partia obejmie przywództwo. Ale chyba nawet Duda powinien to wiedzieć....
   Duda martwi się o służbę zdrowia. Tak, tę samą, która strajkowała przeciw rządom Kaczyńskich i PiS. Tę samą, której protestujące MATKI, miały zagłuszane telefony przez służby podległe( zależne) dwóm szeryfom Kaczyńskiego Jarosława.Zagłuszane, aby nie miały możliwości kontaktu z dziećmi, a tym samym, żeby przerwały strajk. Groteskowe wydają się słowa,że nie jest to walka o byt polityczny.Dziwne i populistyczne. Zapomina tylko pan Duda,że my to już przerabialiśmy za Jego poprzednika.Te same słowa, zachowania, styl i wiece, na które zwożono, za grubą kasę ODPŁATNYCH protestujących.
  Zastanawia mnie,czy doczekam czasów,że związkom zawodowym, zacznie w końcu na sercu być los milionów pracowników, los kraju. Czy nadal będzie tylko dążenie kolejnych związkowych notabli do zapewnienia sobie przyszłości i większych emerytur. Czas pokaże,że w przypadku przegrania stołka przewodniczącego Solidarności, pan Duda znajdzie się na liście wyborczej PiS. Ma ktoś wątpliwości?

6 komentarzy:

 1. "Ma ktoś wątpliwości?" Ja ich nie mam. Skoro agentowi Tomkowi obstalowali stołek posła to oznacza tylko jedno. Tam jest wszystko możliwe.
  (zielony2004)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Ta partia lubi przyciągać dziwnych ludzi... . Dzięki za kom

   Usuń
 2. To jakiś absurd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele mi mówi Twój wpis. Może jaśniej?

   Usuń
 3. Dlaczego w tym opisie nie ma cienia prawdy o (P)artii (O)błudy?

  OdpowiedzUsuń