sobota, 15 marca 2014

TO NIE S/F, TO REALIZM

 ,,Załamanie eksportu na Wschód. Droższe paliwo na stacjach. Przerwy w dostawach gazu. Duże spadki na giełdzie i osłabienie złotego. Nawet takie skutki mogłoby przynieść poważne zaostrzenie konfliktu między Ukrainą a Rosją, w który angażuje się Polska." ( za tyg.Powszechnym)
   W/g mnie, to nie konflikt może napisać taki scenariusz, ale tylko i wyłącznie nasze podporządkowanie się UE i Stanom w kreowaniu dobrej Ukrainy i złej Rosji. Nasze siły polityczne, tak wyjątkowo zgodne w tym temacie, wyrażają wręcz panikarską tendencję w przerysowywaniu, w przejaskrawianiu zagrożenia dla Polski w przypadku przejęciu Krymu przez Rosję.
   Żaden inny sąsiad Ukrainy nie przejawia tak wielkiej determinacji w głoszeniu tez o Putinie, porównujących Go choćby do Stalina czy Hitlera. To rusofobia ogarniającą Polaków i kompleks zawsze będącego pod butem narodu sprawia iż zamiast sobie pomagać, szkodzimy. Powinniśmy mieć jak najlepsze stosunki tak dyplomatyczne, jak i gospodarcze z naszymi sąsiadami, bo to leży w naszym interesie. Nie Ukraina, nie USA, ale my, Polacy powinniśmy być na PIERWSZYM miejscu. To o nas ma dbać parlament i rząd. Służą w pierwszej kolejności narodowi!
    Szukamy przyjaciół za oceanem, a oni nas potrzebują do własnych tylko interesów. Rosja, to odwieczny przeciwnik Stanów. Militarny, gospodarczy, geograficzny. Czyż dla USA nie jest korzystne, że państwa sąsiadujące z Rosja ,,zapraszają" ich wojsko, samoloty, rakiety, do rozmieszczania ich przy granicach z Rosją. Kleszcze amerykańskie dookoła Rosji, to spełnienie marzeń od kilkudziesięciu lat. A my, jak te ratlerki, na łańcuszku, nawet nie złotym, tylko z byle jakiego materiału.... .

24 komentarze:

 1. Zgadzam się z tobą, i nie rozumiem co w nas Polakach siedzi,skąd ta nienawiść? - rozbiory? - przecież sami żeśmy ich o to prosili, Niemców, Austriaków nikt nie prosił PRL przecież w ich ręce oddali nas przyjaciele z zachodu. Chociaż podsumowując tą całą niby "okupacje", czy aż tak żeśmy na tym źle wyszli? - moim zdaniem nasza przedwojenna arystokracja tak mogli mieć pretensję, ale miliony prostaków, analfabetów, których potomkowie teraz nami rządzą, pełnią różne funkcje szczycą się tytułami, czy oni mogą narzekać, na Rosjan. Kim czym by byli gdyby nie ten ZSRR i ta "okupacja" ja widzę obecnych dygnitarzy, prezesów itp. z jakich rodzin pochodzą czym kim byli ich przodkowie (dziadostwo) a mimo tego. Za PRL i obecnie dla Polaka Rosjanin to kacap, sowiet, kałmuk itp: wszystko co złe to winni Rosjanie. A co mówią fakty?? - 50 lat ZSRR w Polsce, to w Europie żadnej wojny, nikt nie ginął, Polska odbudowana, wybudowana, rozbudowana, pierwszy raz Polacy czuli się właścicielami tego co zbudowali. Prości ludzie zobaczyli że nie są gorsi od arystokracji, a może poprzez upór i pewne wrodzone zdolności lepsi, poczuli co to godność, i pełny żołądek. A co obecnie, oprócz tego że Polska znowu nie posiada nic, ludzie znowu klepią biedę, bezrobocie, głód, bezdomność biedak już zostanie biedakiem, do końca swych dni, to jeszcze funduje się im jakąś wojnę. Dlaczego teraz (ZSRR już nie ma) przez 25 lat już tyle ofiar różnych wojen, tylko same Bałkany, a Irak, Libia, Syria, Afganistan to są miliony ofiar. I ten który pogwałcił tyle integralności terytorialnych tylu krajów, tysiące km. od swoich granic, staje się mężem opatrznościowym, obrońcą, wolności, sprawiedliwości,demokracji, przecież to czysta obłuda." Czy my Polacy tak doświadczeni, przez zdrady zachodnich przyjaciół nie widzimy tego, dajemy się dalej napuszczać, robić pikniki na majdanie, wzniecać nienawiść do Rosji. Obiecywać Ukraińcom złote góry, po przystąpieniu do Unii, podczas gdy sami jesteśmy zadłużeni trzy razy więcej jak Ukraina. Jeszcze to wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy wyjdzie nam bokiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O czym ty pleciesz w twoim komentarzu !
   Czego nie widzisz ???????
   - Ze 90% Polakow mazry o takim przywodcy jak Putin !.
   - ze to co stworzylismy wspolnie z " wrazymi komunistami", niszczy i rozkrada sie przez 33 lata!
   - ze dzieki "komunie" w polsce nastepowal przyrost naturalny a teraz UBYLO NAM okolo 5.000.000 ludnosci, a zwlaszcza tej w wieku rozrodczym !
   - ze po "ruskich" pozostaly fabryki, kopalnie i rozbudowane miast, w tym Palac Kultury i Naki, po Amerykanach mamy w ramach j v. - chlewnie ktora zasmrodzila kilka okolicznych powiatow i "samoloty -nieloty" !
   - czego jeszcze nie widac? ze rzadza nami NAMIESTNICY OBCYCH PANSTW, nawet nie troszczacy sie o pozory POSIADANIA OBYWATELSTWA POLSKIEGO, ize zgodnie z podpisanymi traktami - tych "przedstawicieli-namiestnikow" nie mozna postawic przed sad bo "nie mamy prawa stawiac przed sadem obywateli tych panstw - pomimo ze oficjalnie SA REPREZENTANTAMI POLSKI ??????????????!!!!!!!!!!!!
   Czego jeszcze niewidac? biedy?, nedzy?, kilkuletnich kolejek do onkologa?, polikwidowanych zakladow pracy?,

   Usuń
  2. Nie wiem do kogo kierowałeś ten komentarz, ale chyba nie do mnie. Dzięki za odwiedziny.

   Usuń
 2. Sam sobie wrogiem kto nie szuka przyjaciół. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sąsiedzi zawsze winni być przyjaciółmi a nie wrogami. Rusofobia naszych politykierów, działających pod dyktando Usraela coś głupiego i niewytłumaczalnego. No chyba, ze nami rządzi już mniejszość narodowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie zdanie Twojego tekstu wszystko wyjaśnia (smutna prawda), Ta pejsata mniejszość, z naszych wichrzycieli i nieudaczników oraz swoich "polaków" (pod zmienionymi nazwiskami) utworzyła rząd Polski (celowo nie piszę polski rząd), który dba o ich (mniejszości) interesy. Jeśli ktoś tego nie dostrzega, to znaczy że jest na poziomie rozwoju umysłowego Wałęsy, który sam obalił komunę skacząc motorówką przez płot.

   Usuń
  2. Wiem, wiem, co Ci w duszy gra:):) Coraz bardziej podpadają mi, a jak dotychczas, jako bufor na PiS, byłem zawsze za Platformą. Niestety, zmienia się cos we mnie:) Pozdrawiam

   Usuń
 4. Mam takie samo zdanie. Powiem więcej, wystarczy poczytać komentarze internautów aby dowiedzieć się, że podobne zdanie ma większość Polaków. Nasi politycy wbrew polskiej racji stanu i naszym interesom, realizują amerykański scenariusz dowalenia Rosji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Nawet rozpuszczenie famy, jakoby nasze portale zaatakowali ,,rosyjscy" komentatorzy, jest wynikiem właśnie tej rusofobii. ileż komentarzy mi nie puszczono tylko dlatego, że pisałem dobrze o Rosji a źle o Majdanie itp. Zaglądaj, dzięki za kom.

   Usuń
 5. Będę tu zaglądał. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
  mads

  OdpowiedzUsuń
 6. Prosze posłuchac mądrego czlowieka , nie jest to propaganda TVP mozna posłuchać
  michalkiewicz dobrze gada:
  http://www.youtube.com/watch?v=LLGheAu3fm4

  OdpowiedzUsuń
 7. to tez troche rzuca swiatlo dzienne na debili rządowych :
  http://www.youtube.com/watch?v=zdDA0iyw5Bc

  OdpowiedzUsuń
 8. kiedy chcesz zabić duszę narodu, a w konsekwencji i sam naród, wystarczy tylko oczyścić żyjące pokolenie, z przeszłości, tzn. zetrzeć z pamięci narodu jego podania i nakazy, zasugerować mu pogardę i nienawiść do jego dawnych czasów. . Podobnie jak przyciąć przy drzewie korzenie, odżywiając je sokiem z innych roślin, żeby je uśmiercić ….”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się. Trzeba pielęgnować historię, ale żyć powinno się z misja przyszłości. U nas czcimy, świętujemy same klęski, nie potrafimy się cieszyć. Zobacz, marsze w dniu Odzyskania Niepodległości. Historia - tak, ale nie życie z cieniu tejże.

   Usuń
 9. polecam michalkiewicza krotki wyklad historyczny , mozna sie nie zgadzać ale posluchac warto

  OdpowiedzUsuń
 10. http://www.youtube.com/watch?v=Zd3QJwWLByA

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak dla przypomnienia pouenta wierszyka niemieckiego:
  ...A juz przyszli po mnie to nie bylo juz nikogo zeby sie za mna wstawil.

  Jak tutaj wszyscy sa tacy madrzy... no to gdzie sie Putin zatrzyma? Krym mu wystarczy? Moze wschodnia Ukraina, cala Ukraina? No i w panstwach baltyckich zyje tysiace "przesladowanych" Rosjan - trzeba ich obronic przed przesladowaniami. Polska tez jest "nasza". Co prawda w legnickim kwadracie nie ma juz Rosjan ale jest on dalej "rosyjski"...

  OdpowiedzUsuń
 12. masz u gory linki posluchaj ludzi w miarę mądrych , którzy jakieś kawalek prawdy ci przekazą , coś dzieki temu zrozumiesz zaczniesz lapać o co tu chodzi .

  OdpowiedzUsuń
 13. bo tym czy Krym wystarczy putinowi czy nie czy pojdzie , o tych pierdolach zmarłego Kaczyńskiego najpierw Gruzja , potem ukraina potem Polska , czy bez wolnej ukrainy nie ma wolnej Polski to juz tych pierdół trudno sluchać.
  posluchaj troche Michalkiewicza linki podalem wiele rzeczy zrozumiesz

  OdpowiedzUsuń
 14. a w niedzielę mielismy cudwony marsz ukrainców z okazji urodzin Bandery , bohatera , którego tak wspiera Tusku i Kalkstein , który w stanie wojennym bawił sie z kotkiem w domu i oglądał kobrę .
  Kto szedł w pierwszym szeregu i krzyczał fajne hasła a no bokser Kliczko i majdanowcy , ale czy o tym powiedziała TVP syjonistyczna i inne syjonistyczne tv komercyjne , ludzie mysleć trochę , posłuchać Michalkiewicza to nie boli .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj na Onecie ( o dziwo!) był dobry artykuł. Fragmenty zacytowalem w kolejnym poście na blogu. Pozdrawiam

   Usuń
 15. jeszcze 1 wypowiedz ze stycznia :
  http://www.youtube.com/watch?v=dRuWPJcQL9Q

  OdpowiedzUsuń
 16. chyba ostatni dinozaur , którego syjoniści nie kupili

  OdpowiedzUsuń