poniedziałek, 15 kwietnia 2013

KOŚCIÓŁ a PAŃSTWO

 Pani Pawłowicz,  próbuje wybronić kościół przed atakiem pani Nowickiej. Sprawa dotyczy 3 noworodków z Lubawy. To kolejny poseł PiS, broniący kościoła. Kilka dni temu, był broniony Rydzyk, gdzie w dyskusji, mój komentarz został zdjęty, chociaż pisałem tylko o faktach z życia Rydzyka. Ale ja nie o tym... .
  Pawłowicz muszę przyznać rację w jednym- kościół nie kazał zwyrodniałej matce wkładać noworodków do zamrażalki. Reszta już jest bzdurą.
  Nasze państwo jest świeckie, nie powinno mieć nic wspólnego z wiarą. Że jest inaczej, wiemy wszyscy. Ale nie to jest najgorsze.  Największa bolączką przeciętnego Polaka jest chyba to,że nasze władze, parlament, rząd i to bez różnicy, która partia sprawowała ją w tym czasie, nie dba o interes człowieka, jako jednostki. Bo w/g mnie, wybrani w wyborach ludzie, winni są nam dbałość o prawo, o zapisy prawne równe dla WSZYSTKICH.
  Politycy maja dbać o interes OGÓLNOSPOŁECZNY a nie jakiejś grupy religijnej.To parlament POLSKI, nie Watykański.Nasza religia opiera się na dogmatach.Wiele jej źródeł jest pisana przez człowieka, zmieniana przez papieży.I my, jako naród, mamy nasze prawo podporządkować temu?! Zgadzam się,że kościół nie kazał kobiecie wkładać dzieci do lodówki, ale ten sam kościół NAKAZUJE POLSKIM POSŁOM tworzyć takie prawo, które odpowiada im, a nie milionom Polaków. To kobieta, rodzice, rodzina, ma prawo decydować o swoim życiu, a nie ksiądz.Przepisy prawa mają powstawać w świeckim państwie,w parlamencie a nie z ambon kościoła. Ten sam kościół w przeszłości dokonywał w imię religii największych zbrodni.Czas, aby zajął się nauczaniem dobroci, miłości,dając jednocześnie swoim życiem przykład. Ciągle, a to już dużo lat, czekam na rozdzielczość państwa od kościoła.Niestety, mamy zbyt tchórzliwych posłów. Proponuję, zamiast posiedzeń rządu, episkopat na Wiejskiej.I tyle... .

15 komentarzy:

 1. brawo dobrze napisane tylko co to da

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK!! Badzo dobrze napisane

   Usuń
 2. Jak będziemy pisać i mówić, może ktoś usłyszy? :) Dzięki za wizytę i kom.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale pieprzysz głupoty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy-nie jestem zaskoczony.A Twój komentarz mnie poraził swoją złożonością i intelektem w nim zawartym.

   Usuń
 4. ciekawe rzeczy piszesz tu Panie....

  OdpowiedzUsuń
 5. PRAWDZIWE:) No, może i nie jestem obiektywny, ale chyba nikt nie jest. Pozdrawiam i zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko ok. Ale ja juz nic nie rozumiem. Jak to mozliwe aby matka ktora zamrozila 3 dzieci przezyla aresztowanie. Przeciez powinno ja sie zastrzelic w czasie aresztowania. Bogu co boskie. Kobiecie szzacunk. Zwyrodnialcowi kula w glowe. A tak to sie okarze ze od 5 lat miala depreche poporodowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z ta depresją masz rację.Wykorzystuje się ją w sposób nagminny. W tej sprawie, jest wiele nieporozumień. Mąż, dorosłe dzieci i nikt nie wiedział? :):)

  OdpowiedzUsuń
 8. jestem wierzący ale w Boga..nie w sutanny...kościół mnie rozczarował..uważam że groteskowa postawa episkopatu ma wpływ na takich pseudopolityków jak pisowcy którzy dzielą Polaków wdł kryterium Pana Rydzyka(celowo Pana nie ojca)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za komentarz. Właśnie o to chodzi.To nie rząd, a tacy jak Rydzyk sa dla niektórych wyznacznikami działań. I chociaż podatnik opłaca posła, ten jest na usługach Watykańskich pracowników.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiem i to bardzo dobrze izgadzam sie ztym co napisałes mam wstręt do księży bo odczułam to na własnej skórze ale kogo to kiedyś to opchodziło w Boga wierze ale nie w księdza Amen,,,,,

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak napisałaś AMEN. Wrogiem Boga jest kler.Pozdrawiam i dz.:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasem tak sobie myślę, że chęć przeniesienia do prawodawstwa zasad stricte religijnych wynika de facto z przekonania o słabości wiary i konieczności wspomagania jej rozwiązaniami prawnymi. A powinno być tak, że jeżeli religia narzuca pewne ograniczenia to ktoś wierzący powinien je honorować niezależnie od tego czy prawo takie czynności penalizuje czy nie.
  Ale to wymaga uznania świeckości państwa a nie ideałów szariatu, gdzie państwo i islam stanowią jedność.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniale komentarze.Czytam wszysto z wielkim zainteresowaniem .Utozsamiam sie z tym co piszesz.Tak trafnych ocen partii pisowskiej
  chyba nigdy nie czytalam.
  Tak trzymac!!! I nie daj Boze powrotu do wladzy partii PIS !

  OdpowiedzUsuń